Vietiniai grybavimo ypatumai: baravykus rauna virvėmis, o voveraites renka šimtais

 (35)
Anykščių rajono Šimonių girios miškai visada pasižymėjo grybų ir uogų gausa. Šie metai – ne išimtis. Tačiau Šimonių girioje prie Šventosios upės įsikūrusios kaimo turizmo sodybos šeimininkams šiemet pavyko užfiksuoti išskirtinius grybavimo kadrus.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Savaitgalį M. Rindzevičius nusprendė su dviračiu pasivažinėti po apylinkes ir tokiu būdu pasportuoti. Tačiau numynęs vos keletą kilometrų, neatsispyrė pagundai pasižvalgyti po gerai pažįstamą mišką ir patikrinti, ar dygsta baravykai. Ir ne veltui.

Įsitikinęs, kad ieškoti baravykų šiuo metu neverta, jau buvo beeinąs atgal link dviračio, kai akį patraukė geltona salelė. Priėjus arčiau, spėjimas pasitvirtino - tai buvo 6x6 m2 plotelis, kuriame sutilpo kone pusė tūkstančio voveraičių! Apie 420 jų pakliuvo į krepšį. Kitos buvo arba dar visai mažos arba jau peraugusios... Kaip tai atrodė, galite pasižiūrėti patys.

Mėgstantis grybauti M. Rindzevičius pasidalino dar vienu smagiu grybavimo vaizdeliu. Jame matyti, kaip grybautojo nesustabdo net šalia sodybos esančio danielyno tvora. Pasirodo, tokiomis aplinkybėmis grybus rauti gali padėti net automobilio tempimo trosas!

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo laimikiu? Nuotraukas siųskite el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Grybai“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (8)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (164)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (79)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (133)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.