Stichijos paliesti: elektros nėra, arbatą tenka virti ant laužo

 (25)
Ketvirtadienio naktį siautusi stichija kai kuriems gyventojams buvo negailestinga – nors vieni ryte su nuostaba žiūrinėjo nuotraukas su naktį vykusiu žaibų „šou“, kitiems teko iš pat ryto imtis tvarkyti išvartytų medžių, nuplėšto šiferio ar galvoti, kaip išsisukti be elektros. DELFI skaitytoja Lina (vardas pakeistas) pasidalijo, su kokiais nuostoliais po audros susidūrė moters šeima.
© Skaitytojo nuotr.

Lina pasakojo jog į namus viename Šilalės r. Kaimų iš darbo Klaipėdoje parvyko apie pusę dešimtos vakaro. „Kai grįžau, plente Šilalė-Tauragė jau dirbo tarnyba, kuri nuo plento pjovė ir rinko didžiausius medžius“, - pasakojo skaitytoja.
 
Siurprizas jos laukė ir gįžus namo – į sodybos kiemą, į kurį įvažiavimai yra iš dviejų pusių, jai patekti su automobiliu nepavyko dėl išvartytų medžių. „Iš vienos pusės važiuoju, medžiai – neįvažiuoju, iš kitos pusės važiuoju, medžiai nukritę – neįvažiuoju. Iš pradžių buvo siaubas ir šokas, nes medžiai labai stori, jie visi nuversti, kaimynų daržinės šiferio nebėra, Obelyne žmonių garažai išvartyti“, - prisiminė moteris.
 
Ji sakė, kad po vėtros namai liko be vandens ir elektros. „Elektrikai įvažiuoti negali, mes ir vandens neturime, virti valgyti negalime, televizorius neveikia, aš dirbti prie kompiuterio irgi negaliu, nors tai yra pagrindinis mano darbo įrankis, vaikų į darželį išvešti negalėjome ir virėme arbatą ant laužo. Tame yra ir kažkokio žavesio“, - juokavo skaitytoja.
 
Moteris šmaikštavo, kad pasisekė, jog vonelėje agurkus šeima buvo užpylusi vandeniu – taip galėjo jį panaudoti kojoms bei rankoms nuprausti.
 
Pasak jos, seniūnai ir taip turi kito darbo, tad medžius išpjauti šeimai teks pačiai. Nuvažiavusi pirkti pjūklo ji pamatė, kad su tokiomis bėdomis po nakties susiduria ne vienas. „Nuvažiavus pirkti pjūklo, per penkias minutes keturi žmonės atėjo, ar pirkti, ar taisyti, nes jau dėl to, kad tiek supjovę, nebepjauna“, - pasakojo ji.
 
Moteris teigė nežinanti, kada namuose vėl veiks elektra – elektrikai pasakė, kad yra susidariusi eilė, tad gedimai bus pataisyti jai atėjus.

Penktadienio vakarą be elektros buvo dar keli tūkstančiai

Penktadienio vakarą elektros energijos įvairiose šalies vietovėse neturėjo apie 3,8 tūkst. vartotojų.

Elektros skirstymo bendrovės "Lesto" atstovė Edita Sirutienė BNS sakė, jog daugiausia vartotojų - apie 2 tūkst. - be elektros yra Kauno regione. Taip pat nemažai elektros neturinčių yra Klaipėdos regione ir Vilniaus rajone.

Klaipėdos regione elektros neturi apie tūkstantį vartotojų. Elektros neturi ir apie 800 vartotojų Vilniaus rajone.

Pasak "Lesto" atstovės, operatyvinės brigados dirbs iki vėlumos, be elektros gali likti tik pavieniai vartotojai, iki šeštadienio neturinčiųjų elektros tikimasi sumažinti iki tūkstančio.

Nuo 16 val, pavyko sumažinti nepatogumus. Pavakarę energijos neturėjo apie 4,5 tūkst. vartotojų.

Penktadienio naktį Lietuvoje stiprus vėjas laužė medžius, dėl žaibo kilo vienas gaisras. Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, gelbėtojai visoje Lietuvoje 23 kartus vyko pjaustyti vėjo išverstų medžių, daugiausia - Vakarų Lietuvoje.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Paupių rajono bendruomenė kartu švarino apylinkes (3)

Prie jubiliejinės dešimtosios akcijos „Darom 2017“, kuri vyko balandžio 22 d. visoje Lietuvoje, prisijungė ir Klaipėdos miesto Paupių rajono bendruomenė.

Ketvirtokės mamai trūko kantrybė: kaip dukrai paaiškinti tokį uždavinį? (697)

„Negaliu nepasidalinti savo dukros, 4 klasės mokinės, matematikos testo uždaviniu“, – savo laiške rašė DELFI skaitytoja, nustebusi, kokią užduotį teko išspręsti jos atžalai. Leidinio nepatikslinusi moteris stebėjosi, ar tokius uždavinius reikia spręsti ir kitų valstybių mokiniams.

Balsių progimnazijos pedagogai tvarkė upių ir ežerų pakrantes (2)

Balandžio 22 d. Vilniaus Balsių progimnazijos mokytojai ir administracija, kartu su kitomis vienuolika komandų Ignalinos apylinkėse, dalyvavo akcijoje ,,Darom“, kurios metu buvo renkamos šiukšlės Aukštaitijos nacionalinio parko upių ir ežerų pakrantėse.

Dirbu turizmo srityje – šiurpstu nuo lietuvių kliento elgesio (415)

Lietuvoje palengva įsibėgėja eilinis turizmo sezonas. Agentūrų tinklalapiuose mirga marga patrauklūs pasiūlymai bei paskutinių minučių variantai. Smagu, kad lietuvaičiai aktyviai keliauja, tačiau būtų dar smagiau, jei šis straipsnelis padėtų pažvelgti į save iš šalies ir padaryti tinkamas išvadas.

Iš JAV į Vilniaus oro uostą grįžęs lietuvis nemaloniai nustebo: buvo gėda (55)

Savaitgalį perskaičiau pasipiktinusios keleivės žinutę apie eiles Vilniaus aerouoste. Ir prisiminiau patirtą gėdą dėl Lietuvos. Kovo 14 d. po 3 mėnesių parskridau iš JAV. Ten tualetai – tvarkingi, neteko pamatyti , kad juose nebūtų tualetinio popieriaus ar popieriaus rankoms nušluostyti, jokio blogo kvapo. Na, Amerika yra Amerika. Persėsti turėjau Stokholme. Ir čia tualetai kvepia, kur jie yra, nurodo stambios gerai matomos rodyklės, juose yra visko, ko reikia tualete.