Stichijos paliesti: elektros nėra, arbatą tenka virti ant laužo

 (25)
Ketvirtadienio naktį siautusi stichija kai kuriems gyventojams buvo negailestinga – nors vieni ryte su nuostaba žiūrinėjo nuotraukas su naktį vykusiu žaibų „šou“, kitiems teko iš pat ryto imtis tvarkyti išvartytų medžių, nuplėšto šiferio ar galvoti, kaip išsisukti be elektros. DELFI skaitytoja Lina (vardas pakeistas) pasidalijo, su kokiais nuostoliais po audros susidūrė moters šeima.
© Skaitytojo nuotr.

Lina pasakojo jog į namus viename Šilalės r. Kaimų iš darbo Klaipėdoje parvyko apie pusę dešimtos vakaro. „Kai grįžau, plente Šilalė-Tauragė jau dirbo tarnyba, kuri nuo plento pjovė ir rinko didžiausius medžius“, - pasakojo skaitytoja.
 
Siurprizas jos laukė ir gįžus namo – į sodybos kiemą, į kurį įvažiavimai yra iš dviejų pusių, jai patekti su automobiliu nepavyko dėl išvartytų medžių. „Iš vienos pusės važiuoju, medžiai – neįvažiuoju, iš kitos pusės važiuoju, medžiai nukritę – neįvažiuoju. Iš pradžių buvo siaubas ir šokas, nes medžiai labai stori, jie visi nuversti, kaimynų daržinės šiferio nebėra, Obelyne žmonių garažai išvartyti“, - prisiminė moteris.
 
Ji sakė, kad po vėtros namai liko be vandens ir elektros. „Elektrikai įvažiuoti negali, mes ir vandens neturime, virti valgyti negalime, televizorius neveikia, aš dirbti prie kompiuterio irgi negaliu, nors tai yra pagrindinis mano darbo įrankis, vaikų į darželį išvešti negalėjome ir virėme arbatą ant laužo. Tame yra ir kažkokio žavesio“, - juokavo skaitytoja.
 
Moteris šmaikštavo, kad pasisekė, jog vonelėje agurkus šeima buvo užpylusi vandeniu – taip galėjo jį panaudoti kojoms bei rankoms nuprausti.
 
Pasak jos, seniūnai ir taip turi kito darbo, tad medžius išpjauti šeimai teks pačiai. Nuvažiavusi pirkti pjūklo ji pamatė, kad su tokiomis bėdomis po nakties susiduria ne vienas. „Nuvažiavus pirkti pjūklo, per penkias minutes keturi žmonės atėjo, ar pirkti, ar taisyti, nes jau dėl to, kad tiek supjovę, nebepjauna“, - pasakojo ji.
 
Moteris teigė nežinanti, kada namuose vėl veiks elektra – elektrikai pasakė, kad yra susidariusi eilė, tad gedimai bus pataisyti jai atėjus.

Penktadienio vakarą be elektros buvo dar keli tūkstančiai

Penktadienio vakarą elektros energijos įvairiose šalies vietovėse neturėjo apie 3,8 tūkst. vartotojų.

Elektros skirstymo bendrovės "Lesto" atstovė Edita Sirutienė BNS sakė, jog daugiausia vartotojų - apie 2 tūkst. - be elektros yra Kauno regione. Taip pat nemažai elektros neturinčių yra Klaipėdos regione ir Vilniaus rajone.

Klaipėdos regione elektros neturi apie tūkstantį vartotojų. Elektros neturi ir apie 800 vartotojų Vilniaus rajone.

Pasak "Lesto" atstovės, operatyvinės brigados dirbs iki vėlumos, be elektros gali likti tik pavieniai vartotojai, iki šeštadienio neturinčiųjų elektros tikimasi sumažinti iki tūkstančio.

Nuo 16 val, pavyko sumažinti nepatogumus. Pavakarę energijos neturėjo apie 4,5 tūkst. vartotojų.

Penktadienio naktį Lietuvoje stiprus vėjas laužė medžius, dėl žaibo kilo vienas gaisras. Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, gelbėtojai visoje Lietuvoje 23 kartus vyko pjaustyti vėjo išverstų medžių, daugiausia - Vakarų Lietuvoje.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nufilmavo kelių „chuliganą“: nuo kada BMW galioja kitos taisyklės? (234)

„Nuo kada BMW vairuotojams nereikia rodyti posūkių nei persirikiuojant, nei darant posūkį?“, – stebėjosi DELFI skaitytojas, vasario 20 d. nufilmavęs taip besielgiantį vairuotoją Laisvės pr., Vilniuje.

Vairuotojas įspėja: Pakruojo r. – sudėtingos vairavimo sąlygos, nuo kelio nulėkė vilkikas (4)

DELFI penktadienio rytą sulaukė skaitytojo Martyno laiško, kuriame jis panoro įspėti kitus vairuotojus. Pasak vyro, Šiaulių aps. Pakruojo rajone ant kelių – labai daug sniego, ir vis dar sninga. Jis pats užfiksavo nuo kelio nulėkusį vilkiką.

Darbuotojų atsakymas parodoje pravirkdė: negaliu nustoti pykti (261)

„Kai jau viskam pasiruošiau, man sako, kad manęs neįleis, nes „tokios taisyklės“, – pasibaisėjo 3 vaikų mama Justė. Moteris prisipažino, kad net apsiverkė sužinojusi, kad į prekybos centre atsidariusią parodą moterys su vaikiškais vežimėliais nėra įleidžiamos. Nors jai buvo padaryta išimtis, supykusi DELFI skaitytoja pasidalijo nuoskauda dėl tokio organizatorių sprendimo.

Nufilmavo, kaip vos neįvyko tragedija: BMW vairuotojo perėja nesulaikė (29)

Milimetras iki tragedijos – taip kraują stingdantį įrašą pavadino DELFI skaitytojas, pasidalijęs vaizdo įrašu, kuris dar kartą moko pėsčiuosius net ir per perėją eiti labai atsargiai.

Palygino prekės kainą skirtingose šalyse – skirtumas nustebino (203)

DELFI skaitytojas Vygandas pasidalijo su portalu savo atradimu – vyrą nustebino tai, kad už vieną prekę Lietuvoje jam tenka mokėti daugiau, nei Belgijoje, Vokietijoje ar Italijoje. „Malonu, kai prekybos centrai mus laiko labiau pasiturinčiais“, – ironizavo jis.