Pavyzdys gyvūnų mylėtojams: 4 augintiniai namuose rado kelią pakeliui į prieglaudą

 (22)
Mūsų gyvūnai – ne tiesiogiai iš prieglaudos, bet visi pas mus atsidūrė pakeliui į prieglaudą (ar dar blogiau).
© Fotografė Marija Stanulytė

Šunytę Striksę atvežė mums iš Vilniaus. Paskambino mamai draugė ir papasakojo, kad jos pažįstami turi skubiai išvykti į užsienį ir ruošiasi migdyti labai gražią šunytę. Na, ką gi... Kai išvydome tą „gražiąją“, aiškiai pamatėme buvusio smurto požymius: pabrukta uodega, vos kilstelėjus į viršų ranką, padarydavo balutę, visko bijojo.

Spėjame, buvo apie 8 mėn. amžiaus, bet jau pradėjusi vietomis žilti. Tokia perkarusi, kad atrodė lyg permatoma. Iki šiol paniškai bijo aukštų, žemo balso vyrų, tačiau per kelerius metus socializavome, tad dabar yra labai klusni, sargi, važiuoja su mumis į visus lauko festivalius, koncertus. Striksei pakeitėme vardą iš Strelkos, tiesiog norėjome lietuviškesnio.

Striksei pabėgus rugpjūčio mėnesį, šį rugsėjį sulaukėme vados šuniukų. Visus pavyko išdalinti mylintiems šeimininkams, tik su vienu labai nesisekė. Pirmą kartą jį grąžino po savaitės, nes buvo per aktyvus. Pavyko atiduoti kitai šeimai, su kuria palaikėme ryšį, lyg viskas buvo gerai, bet... Šuniukas, likęs vienas namie, labai staugdavo, tad kaimynai iškėlė ultimatumą. Šeimininkai paskambino, sako, nėra, ką daryti, reikės į prieglaudą vežti. Taip jis grįžo pas mus. Daugiau šunelio nebenorime traumuoti, tad pasilikome jį čia. Vis dėlto, kai namie yra kitų gyvūnėlių, ne taip liūdna ir šitam šuneliui porą valandų per dieną be šeimininkų praleisti.

Katinėlį Panką sužeistą, partrenktą automobilio, prieš 6 metus rado draugas. Buvo sulaužyta uodegytė ir viena koja. Veterinarai pasiūlė nebandyti statyti jos į vietą, tad ir liko toks klipatėlė. Bet katinėlis labai protingas: buvo net įsigudrinęs pats šaldytuvą atsidaryti, o pavykus išmesdavo kąsnelių ir kitiems gyvūnams. Deja, prieš maždaug metus susirgo auksiniu stafilokoku, tad kas 6 mėnesius turi gauti labai stiprius antibiotikus, tačiau nosies nenukabina ir tvirtai laikosi įsikibęs į gyvenimą.

Katinėlis Lietus pas mus tiesiogine prasme „įsimiaukė“. Per labai stiprią vasaros liūtį negalėjome miegoti dėl ne savu balsu miaukiančio katino, kurio balsas mus pasiekė net per dvi gatves. Mažas, šlapias pilietis tiesiog sėdėjo ant tvoros ir rėkė. Parsinešus namo, visiškai nebijojo žmogaus, iki dabar, vos prilietus, labai garsiai murkia.

Taigi, kai pas mus pateko, katinukai buvo visai mažulyčiai (poros mėnesių), mamulė Striksė – apie 8-10 mėnesių, o kai susigrąžinome hiperaktyvųjį Baksą, šiam buvo beveik 3 mėnesiai.

Visi gyvūnai sutaria puikiai. Katinas Pankas mėgsta visus vakarais prausti. Visko jie prikrečia, niekada namie neliūdna. Mažasis ypač mėgsta iš stalčių ištraukti ir paskanauti kojinių bei apatinio trikotažo. Katinas Lietus labai mėgsta kroviklių laidus, bet, ištepus juos citrinų sultimis, problema dingo. Iš ryto mūsų pagrindinis žadintuvas – Pankas. Atkakliausias budintojas, kokį galima rasti. Visi, išskyrus Lietų, mėgsta parpti ant lovytės, tad vakarais reikia visiems susitalpini, įsitaisyti.

VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ projekto „neBrisius.lt“ idėja užsikrėtė nuo Amerikoje vykusio „Why We Rescue“ ir, gavę idėjos autorių leidimą bei palaikymą, pradeda analogišką ilgalaikį projektą Lietuvoje. Projekto metu bus fotografuojami žmonės su augintiniais, priglaustais iš prieglaudų ar gatvės, talpinamos jų laimingos istorijos, kurios, tikimės, užkrės vis daugiau ir daugiau žmonių!

Beje, tapti projekto partneriais siūlyta ir gyvūnų globos prieglaudoms, tačiau joms gerosios praktikos sklaida nepasirodė svarbi.

Norinčius tapti projekto dalimi – pasidalinti istorija apie pasikeitusį gyvūnų gyvenimą patekus į Jūsų namus – prašome užpildyti anketą, ir mes su Jumis susisieksime.
Laimingų istorijų dalyviai (šeimininkai su augintiniais) bus fotografuojami penkiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Mažeikiuose.

Taip pat prašome atsiliepti fotografus ir žmones iš kitų miestų, norinčius ir galinčius prisidėti prie projekto įgyvendinimo – fotografuoti arba padėti rengiant fotosesijas.

Prisijunk prie projekto „neBrisius.lt“! Dėl detalesnės informacijos kreipkitės el. paštu info@ggi.lt.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (37)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (83)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (81)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.

Konsultantei trūko kantrybė: anūkai, padėkite seneliams pirkti elektroninėse parduotuvėse (123)

Rašau visų internetinių parduotuvių konsultantų vardu. Blogų klientų pasitaiko visur, bet ryški tendencija privertė išskirti vieną labai konkrečią grupę – pensijinio amžiaus žmones.