Nuomonė. Sveiku protu nesuvokiama: kaip galima tyčiotis iš himno?

 (80)
Nors esu sena ir daug ko nemoku šiame elektronikos amžiuje, bet drąsiai galiu visus nurungti kalbant apie tautos istoriją. Liūdna, kai išgirstu išniekintą Lietuvos himną, kurį Vincas Kudirka rašė savo gležnomis rankutėmis. Bet kartu noriu pasidžiaugti, kad gal pagaliau bus nubaustos feministės už giesmelės perdarymą.
Paminklas Vincui Kudirkai
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kur jaunimas šiais laikais žvelgia, kokią pagarbą jie jaučia tautos didvyriams? Na, sveiku protu nesuvokiama, kaip tos merginos taip iš himnelio pasityčiojo. Mano laikais už tokį poelgį stipriai atsirūgę būtų.

Šio mano straipsnio esmė yra klausimas jaunimui, klausimas tautos atstovams: ar galima šitaip baisiai išniekinti giesmelę? Aš nemiegu jau antra para, nes mintys apie patyčias iš mūsų himno neišeina. Negaliu sulaikyti ašarų, kai pagalvoju, ką Vincas pasakytų, ką jis pagalvotų, jei tik galėtų girdėti.

Štai vakar kelioms minutėms vos užsnūdau ir sapnuoju Vincą. O jis gailiomis akimis, pilnomis skausmo žiūri į mane ir verkia. Pašokau iš miego ir atsivertusi istorijos knygelę, kurioje yra Vincelio nuotraukėlė, rėkiu: „Vinceli, aš kovosiu, kovosiu už jus, tik neverkite, mielasis“. Ir nepatikėsite,vos man užmigus prieš akis išnyra Vincas.

Jis šypsosi ir paprašo drauge sugiedoti jo kurtą giesmę. Staiga jis mane apkabina savo kaulėta rankele ir mes užgiedame. Giedame taip smarkiai įsijautę, kad man net ašaros byra. Ir staiga vėl nubundu. Tik šį kartą ne dėl skaudulio, o dėl durų skambučio.

Atidariusi duris matau - stovi kaimynas. „Na, ko rėki, ponia Janina?“, - pasiteiravo jis. Nustebau labai, nes negalėjau patikėti, kad aš miegodama iš tikrųjų giedojau. Paaiškinusi kaimynėliui, kas ir kaip įvyko, jis taip pat apsiverkė. Verkėme abudu apsikabinę ir diskutavome. Ką gi Vincas dabar jaučia: ar jis nepyksta, kad kažkas taip išniekino jo kūrinį, o gal jis verkia rojuje, po obelimi atsisėdęs?

„Na, ne, - tariau aš. - Juk turime kovoti už mūsų istoriją, turi būti nubaustos tos mergaitės“. Kaimynas Pranelis su manimi visiškai sutiko. Pragiedojome visą naktį mes himnelį vis pabučiuodami Vinco nuotrauką. Kovokite, jaunimas, ir jūs už mūsų didvyrius, neleiskite kažkam iš jų tyčiotis. Mylėkime ir puoselėkime himną. Skleiskime jo žodžius jų nekeisdami, nes jie tokie tobuli. Te šviesa mus lydi amžinai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kumščiais bėdas sprendusio Šiaulių „kelių gaidelio“ laukia baudžiamoji atsakomybė (60)

Vasario 20 d. Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal pilietiško vairuotojo užfiksuotus ir policijai perduotus vaizdus. Jie publikuojami ir naujienų portale DELFI. Vaizdo medžiagoje užfiksuotas neįtikėtinai įžūlaus vairuotojo elgesys Šiauliuose, rašoma policijos pranešime spaudai.

Mylimojo netekusios pareigūnės laiškas žmonėms: viskas, ką mes darome, yra dėl Jūsų (195)

„Mes dirbame ne dėl savęs, ne dėl rezultatų, ne tam, kad prie kažko prisikabintume... Mes dirbame dėl jūsų, kad apgintume jus, apsaugotume jus, padėtume jums...“ – jautriame įraše feisbuke rašo pareigūnė Kristina Toliušytė. Mergina atvirai pasidalijo jautria istorija, kaip neteko artimiausio širdžiai pareigūnu dirbusio savo žmogaus ir kviečia žmones vertinti visų policininkų darbą. Ji sutiko, kad jautrus jos kreipimasis į kolegas ir tautiečius būtų paviešintas ir DELFI Piliečio rubrikoje.

Nufilmavo: kantrybės netekęs vairuotojas Šiauliuose į darbą paleido kumščius (304)

DELFI skaitytojas nufilmavo neįtikėtinai įžūlaus vairuotojo elgesį Šiauliuose – jo užfiksuotoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip nepatenkintas visureigio savininkas sankryžoje nusprendė kumščiais pamokyti „per lėtai“ važiavusį žmogų.

Savaitės „Baudos kvitas“: aš elgsiuos, kaip norėsiu! (21)

Rubrika „Baudos kvitas“, kur publikuojami skaitytojų užfiksuoti KET pažeidimai, ir toliau laukia įspūdingų kadrų! Publikuojame geriausias, per visą savaitę skaitytojų siųstas nuotraukas ir videoklipus. Juos galite peržvelgti bendroje galerijoje.

Namuose priglaustas šuniukas tapo reklamų herojumi (12)

Viržį žmonės rado gatvėje. Kurį laiką jie bandė surasti, kam priklauso šuniukas, bet šeimininkui neatsiradus buvo nuspręsta nugabenti šunelį į artimiausią prieglaudą. Taip jau sutapo, kad mes ieškojome naujo šeimos nario, ir Viržis vietoje prieglaudinuko tapo geriausiu mūsų bičiuliu.