Nuomonė. Sveiku protu nesuvokiama: kaip galima tyčiotis iš himno?

 (80)
Nors esu sena ir daug ko nemoku šiame elektronikos amžiuje, bet drąsiai galiu visus nurungti kalbant apie tautos istoriją. Liūdna, kai išgirstu išniekintą Lietuvos himną, kurį Vincas Kudirka rašė savo gležnomis rankutėmis. Bet kartu noriu pasidžiaugti, kad gal pagaliau bus nubaustos feministės už giesmelės perdarymą.
Paminklas Vincui Kudirkai
© DELFI / Kiril Čachovskij

Kur jaunimas šiais laikais žvelgia, kokią pagarbą jie jaučia tautos didvyriams? Na, sveiku protu nesuvokiama, kaip tos merginos taip iš himnelio pasityčiojo. Mano laikais už tokį poelgį stipriai atsirūgę būtų.

Šio mano straipsnio esmė yra klausimas jaunimui, klausimas tautos atstovams: ar galima šitaip baisiai išniekinti giesmelę? Aš nemiegu jau antra para, nes mintys apie patyčias iš mūsų himno neišeina. Negaliu sulaikyti ašarų, kai pagalvoju, ką Vincas pasakytų, ką jis pagalvotų, jei tik galėtų girdėti.

Štai vakar kelioms minutėms vos užsnūdau ir sapnuoju Vincą. O jis gailiomis akimis, pilnomis skausmo žiūri į mane ir verkia. Pašokau iš miego ir atsivertusi istorijos knygelę, kurioje yra Vincelio nuotraukėlė, rėkiu: „Vinceli, aš kovosiu, kovosiu už jus, tik neverkite, mielasis“. Ir nepatikėsite,vos man užmigus prieš akis išnyra Vincas.

Jis šypsosi ir paprašo drauge sugiedoti jo kurtą giesmę. Staiga jis mane apkabina savo kaulėta rankele ir mes užgiedame. Giedame taip smarkiai įsijautę, kad man net ašaros byra. Ir staiga vėl nubundu. Tik šį kartą ne dėl skaudulio, o dėl durų skambučio.

Atidariusi duris matau - stovi kaimynas. „Na, ko rėki, ponia Janina?“, - pasiteiravo jis. Nustebau labai, nes negalėjau patikėti, kad aš miegodama iš tikrųjų giedojau. Paaiškinusi kaimynėliui, kas ir kaip įvyko, jis taip pat apsiverkė. Verkėme abudu apsikabinę ir diskutavome. Ką gi Vincas dabar jaučia: ar jis nepyksta, kad kažkas taip išniekino jo kūrinį, o gal jis verkia rojuje, po obelimi atsisėdęs?

„Na, ne, - tariau aš. - Juk turime kovoti už mūsų istoriją, turi būti nubaustos tos mergaitės“. Kaimynas Pranelis su manimi visiškai sutiko. Pragiedojome visą naktį mes himnelį vis pabučiuodami Vinco nuotrauką. Kovokite, jaunimas, ir jūs už mūsų didvyrius, neleiskite kažkam iš jų tyčiotis. Mylėkime ir puoselėkime himną. Skleiskime jo žodžius jų nekeisdami, nes jie tokie tobuli. Te šviesa mus lydi amžinai.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Savaitės „Baudos kvitas“: taisyklių nesilaikysiu, ką man pasakysi? (27)

Rubrika „Baudos kvitas“, kur publikuojami skaitytojų užfiksuoti KET pažeidimai, ir toliau laukia įspūdingų kadrų! Publikuojame geriausias, per visą savaitę skaitytojų siųstas nuotraukas ir vaizdo klipus. Juos galite peržvelgti bendroje galerijoje.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje – vaismedžių sodas (5)

Viešojoje erdvėje dažnai girdime teiginį, kad šiuolaikinė mokykla – tai nuolat besikeičianti mokykla, antrieji mokinių ir mokytojų namai. Siekiant, kad tie namai būtų jaukūs, turi prisidėti visa bendruomenė.

Chalato kišenėje nešiota katė į namus atnešė džiaugsmą (37)

Kisiūnė – katė, kuri į namus atnešė daug juoko ir švelnumo. „Normalų“ vardą bandėme sugalvoti porą mėnesių, pasitelkę net aplinkinius žmones, tačiau nieko įspūdingo sugalvoti nepavyko ir ji tapo tiesiog Kisiūne.

Lietuvos vairuotoją nustebino orai Lenkijoje: nufilmavo sniegą (5)

Piktinatės, kad pavasaris niekaip neateina? Lietuvoje orai bent jau geresni nei Lenkijos pietvakariuose – pasak DELFI skaitytojo Almanto, penktadienio rytą ten kaip reikiant snigo. Šį vaizdelį skaitytojas nufilmavo ir pasidalijo juo su DELFI Piliečiu.

Nufilmavo šviesoforo signalų „nepažįstantį“ vairuotoją: gerai, kad pėstieji neįžengė į sankryžą (42)

„Jei pėstieji būtų anksčiau įžengę į sankryžą, pasekmės galėjo būti daug liūdnesnės“, – DELFI rašė skaitytojas Ugnius, pasidalinęs vaizdo įrašu, kuriame užfiksavo įžūlų vairuotoją. Šis nusprendė, kad jam šviesoforo signalo galima nepaisyti.