Mokiniai mokėsi kalbėti tarmiškai

 (2)
Šiaulių Vinco Kudirkos progimnazijos pradinukai su savo mokytojomis surengė nuotaikingą tarmių šventę „Auskim tarmių pynę“. Renginyje dalyvavo visi 1-4 klasių mokiniai.
© Skaitytojo nuotr.

Susipažinę su lietuvių kalbos tarmėmis, mokiniai stebėjo filmuką, kuriame visų gerai pažįstamas žiniuonis Gustavas pasakojo, kaip kažkada gyveno žemaičiai, aukštaičiai, suvalkiečiai, dzūkai, kokius trobesius rentė, kokiais daiktais naudojosi, kaip mergaitės gėlių darželius tvarkė, kaip svečius sutiko. Mokytojos V. Linkevičienės trečiokai dėliojo įvairias dėliones: lipdė Lietuvą iš atskirų regionų, „rengė“ įvairių tarmių atstovus tautiniais drabužiais. Pirmokai (mokyt. E. Čebatorienė), nors dar sunkiai jiems raidelės paklūsta, bet susikaupę spalvino Lietuvą, žymėjo žemėlapyje svarbiausius atskirų regionų miestus.

Susirinkę į aktų salę mokiniai pasakojo vieni kitiems apie tarmes, mokytojų padedami bandė tarmiškai dainuoti bei kalbėti. Ketvirtokai (mokyt. A. Karpiuvienė) ne tik žemaitiškai dainavo, bet ir žemaitiškai anekdotus rietė, dzūkiškai mokė kalbėti antrokai (mokyt. V. Milčinauskienė), aukštaitiškai porino mokytojos R. Blikertienės antrokai. Ypač smagiai visus nuteikė trečiokų (mokyt. V. Dubickienė) suvaidinta pasaka „Kaip žmogs mešk rakšt ištrauke“. Skambėjo Pakruojo šnekta, kurią norint suprasti, reikėjo gerai galvą pasukti.

Viktorinoje mokiniai spėjo, kokia tarme dainuojama, kalbama, menamos mįslės, sakomos patarlės.

Visos šventės metu mokytojos ragino neužmiršti tarmių, kalbėti patiems ir skatinti taip daryti savo draugus. Juk noriai mokomės užsienio kalbų, bet ir tarmė yra didžiulis mūsų krašto turtas.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Įsiutino „Lietuvos geležinkelių” sprendimas kelti kainas: noriu skelbti boikotą (153)

Turbūt daugelis girdėjote naujieną, kad nuo liepos 1 d. traukinių bilietai yra branginami, neva per didelis žmonių srautas jais važiuoja. Bet mes, kaip ir dažnai būdinga mūsų tautai, paburnosim, jog kyla kainos ir viskas tuo pasibaigs.

Nufilmavo: vairuotojo laikas svarbesnis nei KET (8)

Kartais pasižiūrėjus į keliuose susidariusias situacijas, galima pagalvoti, jog kai kurie vairuotojai ne tik jaučiasi viršesni kitų vairuotojų atžvilgiu, bet ir visiškai nepaiso kelių eismo taisyklių. Akiplėšiško vairavimo pavyzdį užfiksavo ir portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojas.

Atskleidė, kaip sutaupyti Palangoje – svarbus vienas dalykas (50)

DELFI paskelbtas straipsnis apie turistę Iriną, kuri teigė, kad poilsis Palangoje jai pasirodė pigus ir kokybiškas, paskatino DELFI diskusijos dalyvius pasidalyti savo patirtimi. Jie dalijosi atostogų skaičiavimais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje bei tvirtino, kad visur galima rasti būdų sutaupyti.

Kaunietė įspėja saugotis sukčių – jie gali piktnaudžiauti jūsų feisbuko profiliu (3)

Po sekmadienį portale „Kas vyksta Kaune“ paskelbtos informacijos apie įtartiną asmens duomenų prašymą, norint išsinuomoti butą, pirmadienį sulaukėme kaunietės Ritos laiško. Ji nori įspėti kitus, kad būtų atsargesni.

Skaitytoją nustebino Pandėlyje neįprastai pastatytas kelio ženklas (5)

DELFI skaitytojas atsiuntė redakcijai nuotrauką, kurioje matyti ant žemės į stulpą atremtas pagrindinį kelią nurodantis kelio ženklas.