Įspūdingoje nuotraukoje – kitoks Lentvario dvaro veidas

 (2)
Nuotrauka, kuri įtraukia – taip būtų galima apibūdinti įvairius kūrybinius projektus vykdančio Simono Šileikos sukurtą fotomanipuliaciją, kurioje užfiksuotas Lentvario dvaras. Išskirtiniu savo kūrybos vaisiumi su DELFI pasidalijęs Simonas papasakojo, kaip gimė idėja parodyti nematytą dvaro veidą.
© S. Šileikos nuotr.

Anksčiau apleistus pastatus mėgęs fotografuoti Simonas prisipažino dabar tai darantis rečiau. Vis dėlto, jo galvoje gimė idėja parodyti, kaip gali pasikeisti pastatas, jei juo nebus rūpinamasi. Tuomet Simonas nusprendė sukurti tokių nuotraukų kolekciją, kurios pirmuoju eksponatu ir tapo Lentvario dvaro manipuliacija.

Fotografo teigimu, nuotrauka sukurta iš kitų dviejų kadrų – vienas jų darytas su dronu.

„Pats gražiausias dvaras, kokį Lietuvoje esu matęs, yra Lentvario, ir jis jau turbūt kokius 8 metus atrodo apleistas ir nyksta, griūna. Mano idėja buvo parodyti, kad jis dar nėra sugriuvęs, bet griūva ir reikia į tai atkreipti dėmesį“, – sakė Simonas.

Prie pirmosios fotomanipuliacijos gamybos jis užtruko, nes tai – pirmas toks jo darbas, tačiau tęsti jų gamybą Simonas planuoja ir toliau. Tiesa, kas bus vaizduojama jose, jis kol kas neatskleidžia.

DELFI primena, kad Lentvario dvaras buvo pastatytas XVI a., šalia Lentvario ežero. Lentvario dvaro sodyba yra įtraukta į Kultūrinių vertybių registrą.

Įspūdingoje nuotraukoje – kitoks Lentvario dvaro veidas
© S. Šileikos nuotr.
Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.

Įspėja dviratininkus: šioje Kauno vietoje būkite akylesni (59)

Norėjau pranešti apie įvykį, kuris nutiko rugpjūčio 15 d. dienos metu tarp 14.00 iki 16.50 val. Buvau nuvažiavęs su dviračiu prie Kauno bazių Pramonės p. 1.

Prašo padėti susirasti darbą: esame jauna šeima ir mums labai trūksta pinigų (128)

Pamačiusi darbo (darbo, o ne pašalpos) maldaujančių žmonių prašymus, dažnai atkreipdavau dėmesį ir aš. Ir visuomet apimdavo toks nenusakomas nesmagumo jausmas. Kokioje beviltiškoje situacijoje turėjo atsidurti toks žmogus, kad viešai atvertų savo žaizdas? Dabar pati savo kailiu suprantu, kad tai padaryti nėra lengva.

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (42)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (96)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.