Globos namų auklėtiniams svarbios ir verslumo pamokos

 (1)
Socialinio projekto PATS ir Vilniaus miesto psichologinės-pedagoginės tarnybos organizuojamo konkurso „Mano svajonių profesija“ vaikų globos namų ir šeimynų abiturientams bei globos namus palikusiems jauniems žmonėms finalininkai lankėsi turėjo galimybę iš arčiau pažinti kaimo turizmo verslo virtuvę.
© Autoriaus nuotr.

Svajonių profesijos siekiantys jaunuoliai domėjosi, kokių specialybių žmonių reikia dirbti viešbučiuose, maitinimo įstaigose, kokios būtinos savybės ir kompetencijos klientus aptarnaujančiam personalui. Taip pat teko išbandyti jėgas nuotykių parko trasoje, mokytis dirbti komandoje.

Verslininkas Antanas Guoga jaunuoliams patarė drąsiai siekti tikslo, įvertinti savo stipriąsias puses, ugdyti kompetencijas, nenuleisti rankų, jeigu kažkas nepasiseka iš pirmo karto: „Aš pats verslą pradėjau būdamas labai jaunas, dvidešimtmetis, nes žinojau, kad turiu gebėjimą skaičiuoti, esu stiprus matematikoje, todėl čia ir mačiau daugiausia galimybių sėkmei“. A. Guoga taip pat pasidalino savo patirtimi, kad dalis verslų nepasiteisino, bet tai, jo manymu, neturi stabdyti nuo ėjimo į priekį, nes daryti klaidas ir iš jų mokytis yra normali kiekvieno žmogaus gyvenimo praktika.

Viena iš konkurso finalininkių Laura tvirtai apsisprendusi rinktis turizmo vadybininko profesiją. Mergina sieks suderinti meilę gimtajam kraštui su profesine ateitimi. Kiti finalininkai svajoja apie jūrininko, mokytojo, kinezaterapeuto, virėjo, futbolo trenerio, architekto, psichologo profesijas.

Socialinio projekto PATS siekis - padėti jaunuoliams pasirengti savarankiškam gyvenimui už vaikų namų ribų: įgyti pasitikėjimo, gebėti savarankiškai priimti sprendimus ir juos įgyvendinti. Vaikų globos namų auklėtiniais valstybė ir visuomenė rūpinasi, daugybė labdaros ir paramos fondų skiria savo jėgas, tačiau jaunuoliai primirštami, kai sulaukia pilnametystės ir išeina į savarankišką gyvenimą, dažnai jiems tenka grįžti į šeimas bei tą aplinką, iš kurios buvo paimti ir ne visuomet užtenka jėgų atsispirti ten tykančios pagundoms. Antrus metus organizuojamo konkurso tema „Mano svajonių profesija”. Šiais metais konkurse dalyvavo 53 jaunuoliai.

Dalyvių laiškus publikuoja ir portalas DELFI.

Konkurso organizatoriai kviečia įmones ir privačius asmenis, galinčius suteikti jaunimui žinių apie šias specialybes ir galimybę atlikti praktiką, prisijungti prie šio projekto. „Visi, norintys pasidalinti savo žiniomis, patarimais ar resursais - organizacijos, mokytojai, lektoriai, mokymų vedėjai, įmonės - yra labai laukiami projekte PATS“, - kviečia projekto iniciatorė verslininkė, manekenė, tapytoja, auginanti 4 vaikus Eglė Grėbliauskaitė ir dėkoja visiems jau prisidėjusiems, kad projektas sklandžiai vyktų.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (39)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko skaudžiai nusivylę. Nepaisant didžiulių eilių, bilietų buvo parduota dvigubai daugiau ir daugelis net nepamatė filmo – jiems tiesiog nebeliko vietų.

Kur slypi mokinių ugdymo prastų rezultatų šaknys – ar tikrai kalti tik mokytojai? (90)

Prieš savaitę vykęs Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio ir šalies švietimo profesinių sąjungų susitikimas atgaivino diskusijas apie moksleivių ugdymo kokybę.

Rainiukui neliko vietos buvusių šeimininkų namuose ir širdyje – vėl ieško namų (12)

Tokius pagalbos prašymus dėti sunkiausia, nes net nežinai nuo ko pradėti ir kaip rašyti, kad prisibelstum į kažkieno širdį.

Sunervino neaiški tvarka: dėl tokios bilietų pardavimo gudrybės noriu įspėti kitus (70)

Šios publikacijos tikslas yra įspėti studentus bei moksleivius apie važiavimo bilietų nuolaidų gudrybes.

Karštąjį savaitgalį laiką leido Bernardinų sode – viešajame tualete sulaukė netikėto prašymo (81)

Karštą šeštadienio popietę išsiruošėme su savo pirmagimiu kūdikiu, kuriam dabar yra 3 mėnesiai, pasivaikščioti po Bernardinų sodą Vilniuje.