Gaunate minimalią algą? Žinau, kas kaltas

 (378)
Noriu parašyti porą žodžių apie žmones, kurie gauna minimalią algą ir nuolat skundžiasi. Taigi jūs patys kalti, kad gaunat minimumą, atsibuskite, žmonės!
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Jeigu jūs esate nepatenkinti, pateikite viršininkams savo pasiūlymus, derėkitės dėl atlyginimo arba išeikite iš darbo. Reikia kovoti su netvarka kaip Vakarų Europoje, mano manymu, – civilizuotai. Europoje yra normalu streikuoti, eiti į darbą ir ten nedirbti, jeigu yra pažeidžiamos darbo sąlygos.

Žmonės ten save gerbia, jie nori gyventi savo valstybėje, todėl jie civilizuotai reaguoja į bet kokią betvarkę. Gal todėl Vakarų Europoje beveik nėra emigracijos? O Lietuvoje anoniminiai skundai apie darbdavį tapo norma – ir komentaruose, ir straipsniuose. Tie skundai – anoniminiai, bet ne atviri.

Bet kiek yra tokių drąsuolių, kurie darbdaviams pasakytų apie mažą uždarbį? Mažai, beveik nėra, todėl gal tokie darbuotojai ir verti minimumo? Nes jie nieko negali vieningai pasiūlyti darbdaviui, ypač stambiajam.

Tokia situaciją daug pasako apie mūsų visuomenę. Dauguma iš mūsų negerbia nei savęs, nei kitų. Nėra vieningumo. Pagarbos žmogui Lietuvoje tikrai mažiau negu kitur Europoje, ypač darbininkui, o ir tarp pačių darbininkų beveik nėra jokių žmogiškų santykių.

DELFI už šio rašinio turinį neatsako, nes tai yra subjektyvi skaitytojo nuomonė!

Norite pasidalyti savo mintimis ar patirtimi? Kviečiame jus rašyti pilieciai@delfi.lt su prierašu „Darbas“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Lankėsi koncerte ir negalėjo patikėti: taip kovojame su alkoholizmu (6)

Rugpjūčio mėnesio vakare Vilnius dūzgė nuo žmonių antplūdžio Vingio parke vykusiame koncerte. Mes irgi ten lankėmės.

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (62)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Įsiutino dukart pabrangusi draudimo poliso įmoka: ar visi jau uždirba didesnius atlyginimus? (420)

Kosminiu greičiu augančios kainos ir jausmas, kad tu, žmogau, esi tiesiog įkaitas – tai ir paskatino parašyti viešai.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (14)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.