Anykščių r. šeimos namuose – įspūdingas moliūgų derlius

 (37)
Viename Anykščių rajono kaimo kieme šį rugsėjį išdygo moliūgų kalnelis. Jį sukūrė Klaibūnų kaime gyvenantys Palmira ir Povilas Krivickai, jau ne pirmą rudenį galintys pasidžiaugti milžinišku moliūgų derliumi.
© DELFI skaitytojo nuotr.

Kaip pasakojo Anykščių r. Klaibūnų kaime gyvenanti Palmira Krivickienė, daugybė moliūgų jų darže uždera jau trečią kartą. Moteris pasakojo, kad daržovės išauga iš anūkės atsiųstų sėklų.

„Anūkė atsiuntė sėklų iš Olandijos, duktė išaugino daigus, atvežė, vyras kartais palaisto“, – apie tai, kaip pavyko išauginti tiek daug moliūgų, pasakojo P. Krivickienė.

Pašnekovė sakė laikraštyje skaičiusi, kad auginant moliūgus reikia juos gausiai laistyti, tręšti, tačiau šios šeimos moliūgai išaugo ir be milžiniškos priežiūros. Pasak jos, tai pavyko padaryti su „gamtos pagalba“. Iš užaugusio derliaus šeima pastatė savotišką moliūgų kalnelį – į ją daržoves vyras suvežė traktoriuku.

Anykščių r. šeimos namuose – įspūdingas moliūgų derlius
© DELFI skaitytojo nuotr.

Gausiu moliūgų derliumi pasidžiaugti galinti moteris pasakojo, kad jų šeima šių daržovių suvalgo nedaug – kartais kepa blynus ar verda sriubas – tačiau didžiąją dalį išdalina draugams, pažįstamiems, kai kurie atvažiavę ir pilną bagažinę prisikrauna.

P. Krivickienė sakė, kad tokiu derliumi rekordų nesiekia ir nė nežino, kiek iš viso moliūgų išaugo. Moteris spėjo, kad didžiausias jų galėtų sverti 100 kg. Pasak jos, kaskart svarstoma, kad moliūgai darže augs paskutinį kartą, tačiau dažnai būna vėl pasodinami.

Anykščių r. šeimos namuose – įspūdingas moliūgų derlius
© DELFI skaitytojo nuotr.


Jūsų darže – taip pat gausus rudeniškas derlius? Išauginote itin didelę ar neįprastą daržovę? Pasidalykite nuotraukomis el.paštu pilieciai@delfi.lt su prierašu „Derlius“.

Įvertink šį straipsnį
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Piliečių naujienos

Nusivylė „Emodži filmu“: pasigedau kritikos šiuolaikinėms problemoms (43)

Dar kartą įsitikinau, kad kino teatruose karaliauja konsumerizmas ir prastos kokybės kultas. Ko gero, nesu matęs nieko prastesnio, kaip šią savaitę matytas „Emodži filmas“ .

Glaustytis mėgstantis katinas ieško namų arba globos (3)

Mielas, jaukus, pūkuotas, minkštas, gražus, švelnus, meilus iki begalybės katinas ieško namų arba globos. Kaip jis atsidūrė gatvėje – nežinome, bet kad lauke gyvenantis katinėlis būtų toks jaukus, sunku patikėti.

Pirkėjas papasakojo, kaip viskas vyko sekmadienį Mindaugo „Maximoje“ (13)

DELFI skaitytojas tapo parduotuvėje „Maxima“ Mindaugo gatvėje sekmadienio vakarą įvykusio incidento liudininku. Jį nustebino parduotuvės darbuotojų reakcija.

Tikėjosi ramiai pasmaližiauti kavinėje – supykdė radinys leduose (169)

Rugpjūčio 17 d. su draugu ir vaikais lankėmės Vilniaus Bernardinų sode. Ten mažieji žaidė ant, atrodo, jau saugių žaidimų įrenginių, pasisupo ir karusele prie kavinės „Sugarmour“ Vasaros Rezidencijos.

Mergaičių elgesys pradžiugino Ukmergės policiją: esame sužavėti jų poelgiu (54)

Norime papasakoti apie gražų dviejų mergaičių poelgį. Vakar maždaug 10 metų mergaitės į Policijos komisariatą atnešė vyrišką piniginę, tikėdamosios, kad pareigūnai padės nustatyti savininką.