„Lonely Planet“ kontraversiškai įvertino D.Britaniją: nustebsite!

 (5)
Jeigu tikėsime kelionių vadovu „Lonely Planet“, šiuolaikinė Didžioji Britanija yra savimylų alkoholikų, negalinčių gyventi be internetinės pornografijos, greito maisto restoranų ir televizijos šou, šalis.
„Lonely Planet“ kontraversiškai įvertino D.Britaniją: nustebsite!
© Shutterstock nuotr.

Suvartodama daugiau paruošto maisto nei likusios Europos šalys kartu paėmus, Didžioji Britanija yra ta vieta, kur greičiausiai populiarėja seksas internetu, sakoma Jonathano Browno recenzijoje, skirtoje šiai šaliai, praneša newsru.com.

Viena ranka spausdinantiems žmonėms „kaltinimas tuo, kad jie dažniau balsuoja už televizijos šou talentus nei už nacionalinius lyderius, yra labai rimtas“, sakoma naujame kelionių vadove. Tai yra „augančio britų susirūpinimo dėl šlovės ir žinomumo simptomas“.

Tiesiog žudančiu kaltinimu klestinčios britų šou industrijos adresu skamba pareiškimas, kad vadinamųjų garsenybių šlovę palaiko „viso labo gebėjimas sudainuoti mielą dainelę, gerai atrodyti apsitempus kelnėmis ar mušti kamuolį reikiama linkme“.

Kaip rašo kelionių vadovas, nepaisant to, kad nusikalstamumas mažėja, „girtuoklystės iššauktas vandalizmas ir chuliganiškumas toliau lieka rimta problema“. Be to, britai, panašu, „pavargo nuo visų rūšių politikų“.

Ir nors Didžiojoje Britanijoje galima rasti puikų maistą, kelionių vadove rašoma: „Tiesiog ne visiems britams patinka jį valgyti“.

Tačiau tai dar ne visos blogos naujienos apie Angliją, mano vienas iš leidinio autorių Davidas Else‘as, cituojamas straipsnyje: „Dar vienas pritrenkiantis mūsų šalies bruožas yra tas, kad čia gyvuojančios įvairios religijos, festivaliai, muzikiniai judėjimai ir virtuvės suteikia britams galimybę susipažinti su daugeliu kitų kultūrų net neišvažiuojant iš šalies. Mes turėtume džiaugtis tokia įvairove, nes joje – Didžiosios Britanijos ateitis“.

Čia atvažiavę turistai gali tikėtis širdingo priėmimo ir pasijusti kaip namuose. Be to, jie gali mėgautis po rekonstrukcijos pasikeitusiais miestais. Tokie miestai kaip Birmingamas, „kažkada buvę niūriais ir purvinais miesto šiukšlynais“, dabar „vėl atsiveria kaip gyvi ir ryškūs kultūros centrai“. Londonas yra „judrus kaip nei vienas kitas Europos miestas“, o Mančesteris pakankamai kosmopolitiškas, kad galėtų tapti nacionaline sostine.

Kardifas tapo „pulsuojančios kūrybinės energijos įsikūnijimu“, Edinburgas – „vienas rafinuočiausių pasaulio miestų“, Glazgas – tinkamas pasivaikščiojimui po parduotuves.

Tvirtinama, kad netgi tokie buvę bjaurieji ančiukai, kaip Bristolis ir Lidsas, dabar yra verti dėmesio.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (12)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.

Pamatė kitokią Norvegiją (3)

Šiemet į neįprastą kelionę išsiruošė fizikas Mindaugas Sarpis, kuris su komanda keliavo į vieną iš rečiausiai apgyvendintų vietų Europoje – Norvegijos šiaurę.

Šiaurės pašvaistė Reikjavike valandai pakeitė gatvių apšvietimą (2)

Reikjavike valandai išjungtas gatvių apšvietimas, kad Islandijos gyventojai galėtų ryškiau matyti šiaurės pašvaistės švytėjimą.

Vestuvės Italijoje: įspūdinga gamta, gardus maistas ir geras oras

Lietuvoje šiuo metų laiku vestuvių sezonas baigiasi, tuo tarpu Italijoje jis tik prasideda. Vestuvių planuotoja Olga Raškauskienė leidžia pirmąsias savaites Italijos pietuose.

Top 5: prabangiausi Las Vegaso viešbučių apartamentai (1)

Įsivaizduokite, kad nuvykę savaitgaliui į Las Vegasą galite apsistoti bet kuriame viešbutyje. Kad ir pačiuose brangiausiuose apartamentuose!