Atšaukiami ilgiausi pasaulyje komerciniai skrydžiai

 (11)
Ilgiausias pasaulyje komercinis skrydis tapo daugiau nei pusantro tūkstančio kilometrų trumpesnis. Kaip praneša „The Economist“, Singapūro nacionalinis vežėjas „Singapore Airlines“ nusprendė nutraukti savo 21 ir 22 numeriais pažymėtų reisų vykdymą po to, kai kompanija pasiekė susitarimą su „AirBus“ lainerių tiekėju, kuris įsipareigojo nupirkti iš oro linijų bendrovės senus A340-500 modelio lainerius.
„AirBus“ A340 orlaivis
„AirBus“ A340 orlaivis
© Reuters/Scanpix

Būtent jais ir buvo vykdomi apie devynioliką valandų trunkantys 15 240 kilometrų nuotolio skrydžiai tarp Singapūro ir Niuarko oro uosto Naujojo Džersio valstijoje. Atsisakydama šių orlaivių, „Singapore Airlines“ įsigys iš „AirBus“ kompanijos penkis naujus A380 modelio ir dvidešimt ką tik surinktų A350 modelio airbusų.

Nutraukus tiesioginių skrydžių tarp Singapūro ir Niuarko vykdymą, ilgiausiais pasaulyje vykdomais reisais galės didžiuotis oro linijų bendrovė „Qantas“. Šios aviakompanijos aptarnaujamas maršrutas tarp Sidnėjaus ir Dalaso driekiasi 13 722 kilometrus, o skrydis juo trunka apie 16 valandų.

Jeigu užleisti savo pozicijas ilgiausių skrydžių nuotolių topuose sugalvotų ir „Qantas“, šį titulą veikiausiai perimtų šiandien trečiojoje lentelės vietoje besiglaudžianti „Delta“ – ji skraidina keleivius 13 495 kilometrus iš Atlantos į Johanesburgą.

Paskutinis skrydis A340-500 airbusu iš Singapūro į Niuarką su „Singapore Airlines“ numatytas lapkričio 23 d. Pigiausią bilietą į šį reisą dar galima užsisakyti už apytiksliai 21 tūkst. litų. Vėliau keliaujantys šiuo maršrutu turės tenkintis pusantros paros trunkančiais „Air India“ vykdomais skrydžiais su persėdimu Mumbajuje. Tiesa, kainuos jie paprastai ne daugiau nei du tūkstančius litų.

Atšaukiami ilgiausi pasaulyje komerciniai skrydžiai
© Sipa/Scanpix

Naujaisiais A350 modelio „AirBus“ orlaiviais bus pakeisti taip pat „Boeing“ 777-200ER modelio lėktuvai. Iki šiol „pasakišku“ saugumu garsėjantis „777-asis“ pastarųjų penkių metų bėgyje prisirinko į savo „bėdų taupykę“ net tris su eksploatacijos metu įgytais nenumatytais korpuso pažeidimais susijusius aviacijos įvykius.

Paskutinysis įvyko šiemet, kai liepos 6 d. „Asiana Airlines“ priklausantis „777-asis“ sudužo besileisdamas San Francisko oro uoste. Keleiviai ir įgula spėjo išsigelbėti dar prieš gaisro liepsnoms pasiglemžiant lėktuvą, tad rimtesnių aukų tąsyk pavyko išvengti.

www.perpasauli.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

Mokinių rudens atostogos: nuo Rygos cirko pasirodymų iki nuotykių vaiduoklių namuose

Mokinių atostogos – puikus laikas ne tik atsipūsti nuo mokslų, bet ir pasisemti įspūdžių bei gerų emocijų. O kad jos nepraslinktų beprasmiškai kiūtant prie kompiuterio ar televizoriaus, leiskitės su vaikais kad ir į trumpą kelionę. Pažintis su gyvūnais legendiniame Rygos Cirke ar prisilietimas prie mokslo Budapešto Mokslo stebuklų centre – mokiniai tikrai turės ką papasakoti draugams po atostogų, sakoma pranešime spaudai.

Nustatyta, kokioje šalyje jauni žmonės gyvena geriausiai (3)

Naujame tyrime buvo atskleista, kuriose pasaulio šalyse 15-29 metų amžiaus jauni žmonės gyvena gyvena geriausiai.

Keliautojų ligos: ką reiškia, kai lėktuve ima skaudėti ausis ar akis? (6)

Ar kada nors keliaujant lėktuvu yra ėmę skaudėti ausis? O diegę akis? Aerootitas (stiprus skausmas ausyse) bei aerosinusitas (diegimas prienosiniuose ančiuose) priskiriami keliautojų ligų sąrašui. Ką žinote apie šias ligas?

Į vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių įkopęs S. Damulevičius: nuolat kovojau su savimi (6)

Saulius Damulevičius – vienas žymiausių Lietuvos alpinistų. Jam neseniai pavyko įveikti vieną pavojingiausių pasaulio viršūnių – 8163 m aukščio Manaslu („Dvasios“) kalną, esantį Nepale, Himalajų kalnų grandinėje.

3 patarimai, kaip sutaupyti laiko oro uoste

Nors nuolat keliaujantys jau žino visas oro uostų patikros taisykles, visgi rečiau išvykstantiems ar itin skubantiems pakilią kelionės nuotaiką oro uoste dažnai aptemdo sugaišintas laikas prie aviacijos saugumo patikros. Tačiau nemalonių situacijų galima išvengti, tereikia žinoti kelis patarimus, kurie padės sutaupyti laiko oro uoste.

Mongolija susižavėjęs keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų?

Motociklininkų pora išvyko į kelionę aplink pasaulį (7)

Šį šeštadienį Vilniuje motociklininkų kolona į kelionę aplink pasaulį griausmingai išlydėjo du savo bendruomenės narius – Astą Dovydėnaitę ir Liną Mockevičių. Motociklininkų pora per artimiausius dvejus metus ketina aplankyti 5 pasaulio žemynus, įveikti daugiau kaip 60 tūkst. km atstumą ir tapti pirmaisiais lietuviais, kurie motociklais apkeliaus aplink Žemės rutulį, sakoma pranešime spaudai.

Stebuklinga Uzbekija: Šilko kelio egzotika ir sovietmečio pėdsakai (6)

Stulbinamų vaizdų pilna Uzbekija – bene pati įdomiausia Vidurio Azijos šalis. Bent jau taip mano apie 80 šalių spėjęs aplankyti keliautojas Augustinas Žemaitis, neseniai viešėjęs šiame Azijos egzotikos ir sovietmečio pėdsakų kupiname krašte.

9 gudrybės keliautojams – tiesiai iš stiuardesių lūpų (27)

Skrydžių palydovams kelionės yra lyg antra prigimtis, tad kas galėtų duoti geresnius kelionės patarimus, negu jų ekspertai?

Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (13)

Natūralu, kad net bendraujant su artimiausiais kolegomis, kartais nesusikalbame ir kyla įvairių nesusipratimų. Tačiau dirbant globaliose komandose, itin dažnai tenka susidurti ir su kitų kultūrų atstovais, kuriems priimtinos kitokios dalykinio bendravimo subtilybės nei mums įprasta. Tad ką reiktų žinoti prieš vykstant į susitikimą su kitos šalies atstovu, kad derybos baigtųsi sėkmingai?

25 britiškos frazės, kurių likęs pasaulis nesupranta (37)

Konservatoriškoji Jungtinė Karalystė pasižymi sava išskirtine tvarka, kuri užsieniečiui kartais gali atrodyti kiek nelogiška. Kalba - vienas iš šių dalykų. Pateikiame britiškas frazes, kurias, ko gero, supranta tik patys britai. Perspėjimas - sąraše yra ir keiksmažodžių.

Čekija kviečia į vyno šventę

Lapkričio 11-ąją, 11:11 val. Šv. Martyno dieną Čekijoje bus tradiciškai atkemšami šiemečio derliaus vyno buteliai.

11 vaiduoklių apsėstų pastatų Londone

Londonas – senas miestas su spalvinga istorija, tad visai nenuostabu, kad jis apipintas vaiduoklių istorijomis. Tikinama, kad vaidenasi čia visur – nuo karalių rezidencijų, parkų ir viešbučių, iki vietinių pub’ų.

Įspūdžių žemėlapis susiruošusiems į Fuerteventūrą: ką pamatyti, ką patirti, ko paragauti (8)

Nors dėl saulėto klimato ištisus metus ir pakrantes šiaušiančio vėjo daugeliui Fuerteventūra siejasi su vandens sportu ir paplūdimio malonumais, vis dėlto tai – tik kelios iš saloje aktyviai kultivuojamų pramogų. Prieš 20 mln. metų susiformavusi seniausia vulkaninės kilmės Kanarų sala garsėja įspūdingu Marso paviršių primenančiu kraštovaizdžiu bei autentiškomis tradicijomis ir kultūra, išlikusiomis dar nuo pirmųjų salos gyventojų laikų, sakoma pranešime spaudai.

Populiariausios lietuvių kelionių kryptys Europoje (2)

Kelionės – vienas mėgstamiausių daugumos gyventojų hobių. Paprastai jos asocijuojasi su atostogomis, poilsiu ir naujais potyriais. Drauge, tai neišvengiama vykstant į darbines komandiruotes ar keliaujant susitikti su seniai matytais artimaisiais bei draugais. Tačiau nesvarbu, kur ir kodėl ketinate vykti – visuomet tenka pasirinkti keliavimo būdą.