Ekspertų komisijai ir sporto mėgėjams SPO:) pateikia penkių kandidatų sąrašą. Sporto mėgėjai interneto portale DELFI balsuoja už, jų nuomone, geriausią Lietuvos mėnesio sportininką.

Pirmąją vietą apklausoje užėmęs sportininkas gaus penkis taškus, antrąją – tris, trečiąją – du, ketvirtąją – vieną. Penktąją vietą užėmusiam sportininkui beliks tikėtis ekspertų simpatijų. Ekspertų balso vertė - vienas balas.

Geriausiu 2008 metų sausio mėnesio Lietuvos sportininku buvo išrinktas krepšininkas Linas Kleiza, vasarį rinkimuose nugalėjo dviratininkė Vilija Sereikaitė, kovą triumfavo jos kolegė Simona Krupeckaitė, o balandį geriausiuoju tapo sunkiatletis Ramūnas Vyšniauskas.

Gegužės mėnesio pretendentų sąrašas:

Vytautas VAIČIKONIS (Baidarių irklavimas)

Europos čempionate Italijoje 200 m distancijoje iškovojo aukso medalį.

Viktorija ČMILYTĖ (Šachmatai)

Bulgarijoje vykusiame Europos čempionate iškovojo sidabro medalį.

Ramūnas ŠIŠKAUSKAS (Krepšinis)

Antrus metus iš eilės tapo Eurolygos čempionu. Pripažintas naudingiausiu Eurolygos sezono žaidėju.

Raimundas LABUCKAS ir Tomas GADEIKIS (Kanojų irklavimas)

Lukas KUBILIUS (Karatė kiokušin)

Bulgarijoje vykusiame Europos čempionate sunkiasvorių kategorijoje (per 90 kg) iškovojo aukso medalį.