Olimpinėje – 500 m – rungtyje lietuviai liko ketvirti (1 min. 49,051 sek.), į priekį praleidę rusus (1 min. 48,271 sek.), vengrus (1 min. 48,918 sek.) bei bulgarus (1 min. 49,028 sek.), tačiau užsitikrino kelialapį į Pekino olimpiadą.

„Kanojininkų duetas yra geros sportinės formos ir žaidynėse pretenduos į apdovanojimus“, – sakė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos (LBKIF) generalinis sekretorius Zigmantas Raudonius.

„Raimundas ir Tomas kartu irkluoja daugiau nei ketveri metai. Be pergalių Europoje, jie pernai iškovojo pasaulio čempionato bronzą, yra laimėję kelis planetos taurės varžybų etapus. Mūsų koziriai – jėga ir greitis, todėl mėgstamiausios – sprinto distancijos. Anksčiau planavome, kad patekę į olimpiadą joje sieksime 8-14 vietų, tačiau po šio sėkmingo pasirodymo Italijoje užduotis pakoregavome – taikysimės į aukštesnes pozicijas“, – papasakojo R. Labucko ir T. Gadeikio treneris kaunietis Egidijus Gustas.

Artimiausiu metu kanojininkai išmėgins jėgas pasaulio taurės varžybų etapuose Vengrijoje, Vokietijoje ir Lenkijoje. Po to olimpiadai R. Labuckas ir T. Gadeikis rengsis kaimynų lenkų bazėje.

2007-aisiais pasaulio čempionate atrankos į Pekino žaidynes barjerą įveikę baidarininkai Alvydas Duonėla ir Egidijus Balčiūnas pelnė du Europos čempionato medalius: vilniečiai Italijoje 500 m finale įveikė per 3 min. 33,374 sek. ir nusileido tik baltarusiams (3 min. 32,920 sek.), o 200 m liko treti – 1 min. 35,222 sek., atsilikę nuo vokiečių (1 min. 33,432 sek.) bei ispanų (1 min. 33,925 sek.).

A. Duonėla ir E. Balčiūnas yra dalyvavę 2000 m. Sidnėjaus ir 2004 m. Atėnų olimpiadose.