„Lietuvos rytas“ pirmąsias rungtynes Vilniuje laimėjo 73:71, tad abiems klubams surinkus vienodą skaičių pergalių pranašumą įgijo Bilbao ekipa.

Abi komandos jau anksčiau užsitikrino vietas finalo aštuoneto varžybose, kurios balandžio 2-5 dienomis vyks Turine. Ten ketvirtfinalio rungtynėse vilniečiai susitiks su Trevizo „Benetton“ komanda, kuri J grupėje finišavo pirma.

Sostinės klubui antradienio rungtynėse 13 taškų pelnė ir 7 kamuolius po krepšiais sugriebė Marijonas Petravičius. Donatas Zavackas įmetė 12, Artūras Jomantas - 11 taškų.

Bilbao komandoje nesulaikomas buvo kroatas Marko Baničius, pelnęs 24 taškus ir atkovojęs 14 kamuolių. Renaldas Seibutis rungtynes pradėjo starto penkete ir per 18 min. 34 sek. surinko 9 taškus (1/4 trit., 3/5 dvit.), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį, kartą suklydo ir trissyk prasižengė.

„Lietuvos rytui“ dėl traumos negalėjo padėti puolėjas Milko Bjelica.

Paskutiniame ir nieko nelėmusiame grupės mače Šarlerua „Spirou“ savo žiūrovų akivaizdoje 88:79 (21:23, 27:11, 17:18, 23:27) įveikė Kvakenbriuko „Artland Dragons“.

Rungtynės

Abi komandos susitikimą pradėjo kamuojamos starto jaudulio ir taškus rinko sunkiai. Aikštės šeimininkai pirmieji išsiveržė į priekį, o Donatas Zavackas rezultatą išlygino ir pelnė pirmuosius „Lietuvos ryto“ taškus tik sužaidus 3 min. 20 sek. (2:2).

Netrukus Marijonas Petravičius perėmė kamuolį ir Chuckas Eidsonas greitos atakos metu realizavo dvitaškį su pražanga (5:2). Vis dėlto Bilbao krepšininkai neleido vilniečiams nutolti – įpusėjus kėliniui rezultatas buvo lygus (6:6).

Ketvirčiui artėjant prie pabaigos „Lietuvos rytui“ niekaip nesisekė atakuoti ir koją kišo dažnos klaidos. „Iurbentia“ išsiveržė į priekį ir lėtai ėmė tolti (15:11, 17:12).

Paskutinę ataką pavyzdingai surengė Vilniaus klubas, o Artūras Jomantas tolimu metimu sušvelnino skirtumą (15:17).

Antrajame kėlinyje aikštėje tęsėsi bekompromisė dvikova – sužaidus 3 min. 10 sek. Damiras Markota sudėtingu metimu kontratakoje sugrąžino pranašumą „Iurbentia“ komandai, bet čia pat Mindaugas Lukauskis pataikė tritaškį nuo lentos ir dar „uždirbo“ pražangą. Vis dėlto baudos metimas buvo netaiklus (23:22).

Ekipos dar dvi minutes nepelnė nė taško, kai sėkmingas dvi atakas surezgęs Luke’as Reckeris išvedė savo komandą pirmyn (26:23). Čia pat D. Zavackas lygino rezultatą metimu iš toli (26:26).

Ketvirčio pabaigoje Renaldas Seibutis tolimu dvitaškiu vėl padidino Bilbao ekipos pranašumą iki 3 taškų, bet jau kitos atakos metu rezultatas dar kartą išsilygino po tikslios tolimos Stepono Babrausko atakos (31:31). Paskutinėmis sekundėmis Marko Baničius nuo baudų metimo linijos vėl išvedė į priekį aikštės šeimininkus (33:31).

Po didžiosios pertraukos įsisiautėjo tašką po tašką rinkęs M. Baničius ir „Iurbentia“ šovė tolyn (39:31). Ch. Eidsonas dėjimu bandė pažadinti komandos draugus, bet po Paco Vasquezo tritaškio skirtumas dar labiau išaugo aikštės šeimininkų naudai (42:33).

Sužaidus 6 min. „Lietuvos rytą“ gelbėti ėmėsi tas pats Ch. Eidsonas ir A. Jomantas. Amerikietis tiksliai atakavo iš toli, veržliai žaidęs lietuvis surinko 4 taškus ir eilės ir po spurto 7:0 vilniečiai vėl kvėpavo varžovams į nugaras (42:44).

Likus žaisti 30 sekundžių iki trečiojo kėlinio pabaigos Justinas Sinica metimu iš toli vėl išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį (47:46), bet per likusį laiką M. Baničius įmetė dvi baudas, o aidint sirenai Janis Blūmas pataikė tritaškį (51:47).

Ketvirtojo kėlinio pradžia Vilniaus ekipai susiklostė tragiškai. Svečiai net 4 minutes nesugebėjo pataikyti į krepšį, o tuo metu J. Blūmas dukart taikliai atakavo iš toli, dvitaškį pridėjo M. Baničius ir „Iurbentia“ nutolo (59:47).

D. Zavackas dvitaškiu su bauda bandė švelninti skirtumą, bet pirmąjį savo tritaškį pataikė ir R. Seibutis (62:50), o netrukus dar kartą sėkmingai iš toli atakavo latvis J. Blūmas (65:52).

„Lietuvos ryto“ žaidėjai milžiniškomis pastangomis surinko 6 taškus be atsako, bet likus žaisti minutę R. Seibučio dvitaškis galutinai palaidojo Lietuvos klubo viltis (57:67).

Per paskutinę minutę Bilbao komanda apgynė persvarą ir užsitikrino pirmąją vietą L grupėje.

Statistika

Vilniaus krepšininkai iš tritaškio zonos (22 proc.) atakavo 12 kartų daugiau nei iš dvitaškio (60 proc.), o kovą dėl atkovotų kamuolių pralaimėjo 30-43.

„Iurbentia“: Marko Baničius 24 taškai (14 atk. kam.), Janis Blūmas 12, Renaldas Seibutis 9, Javi Salgado 6, Luke'as Reckeris 5, Quincy Lewisas 4, Paco Vasquezas 3, Drago Pašaličius ir Damiras Markota po 2.

„Lietuvos rytas“: Marijonas Petravičius 13 (4/5 dvit., 5/9 baudų; 7 atk. kam.), Donatas Zavackas 12 (1/7 trit., 3/3 dvit., 3/3 baudų), Artūras Jomantas 11, Chuckas Eidsonas 10 (4 per. kam., 6 kld.), Justas Sinica 5, Steponas Babrauskas ir Mindaugas Lukauskis po 3, Evaldas Dainys 2.

Martynas Gecevičius (7:07 min.) taškų nepelnė.

Dvitaškiai: „Iurbentia“ 19/35 (54 proc.) - „Lietuvos rytas“ 12/20 (60 proc.)

Tritaškiai: „Iurbentia“ 6/25 (24 proc.) - „Lietuvos rytas“ 7/32 (22 proc.)

Baudų metimai: „Iurbentia“ 11/12 (92 proc.) - „Lietuvos rytas“ 14/20 (70 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Iurbentia“ 43 - „Lietuvos rytas“ 30

Rezultatyvūs perdavimai: „Iurbentia“ 12 - „Lietuvos rytas“ 8

Perimti kamuoliai: „Iurbentia“ 10 - „Lietuvos rytas“ 14

Klaidos: „Iurbentia“ 15 - „Lietuvos rytas“ 15

Blokuoti metimai: „Iurbentia“ 2 - „Lietuvos rytas“ 2.

„Spirou“ - „Artland Dragons 88:79 (21:23, 27:11, 17:18, 23:27)

„Spirou“: Mattas Walshas 25 (6 kld.), Lenas Matela 19 (10 atk. kam.), Wesas Wilkinsonas 11 (6 atk. kam.).

„Artland Dragons“: Adamas Hessas 23, Dariusas Hallas 18 (11 atk. kam.), Lamontas McIntoshas 15.

L grupės turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)