Liberalioji visuomenės dalis paišo groteles #TheRyga. Karbauskis, Veryga ir Skvernelis šioje tautos dalyje yra velnio ir blogio sinonimas, ir to jau niekas nepakeis. Bet, vertinant objektyviai, Karbauskio buldozeris pasiekė pirmą rimtą pergalę Seime. Dvigubą pergalę. O gal ir trigubą. Fanatikai valdo! Ir ne tik tuos, kurie balsavo už valstiečius.
Rimvydas Valatka
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Taip, Karbauskis ir Veryga žaidė nešvariai. Bet jie nugalėjo. Visus. Pirmiausia išprievartavo savo pačių partijos negirtuoklius ir girtuoklius. Kurie iš baimės likti ant ledo po kitų rinkimų balsavo priešingai, nei elgiasi. Tarkim, kai pripuola prie kibiro su degtine, viskiu ar šiaip degančiu.

Nepaisydamas konservatorių lyderio Landsbegio Jr. švelnaus murmėjimo, o dar labiau – socialdemokratų šunytiško inkštimo, Karbauskis įvedė beveik visus savo draudimus. O kurių nepavyko, tai juk laiko savo šou dar turi pusketvirtų metų.

Politika, kaip ir karas, – pripažįsta tik nugalėtojus. Politikoje, kaip ir kare, dar yra matomi ar bent istorijos prisimenami tie, kurie kovėsi iki galo. Politikoje, kaip ir kare, tuščia vieta yra tik kolaborantai. Tie, kurie perbėgo, prisišliejo prie nugalėtojų, nedrįso pasipriešinti, yra niekinami. Tiek nugalėtojų, tiek tų, kurie buvo sutriuškinti.

Politika, kaip ir karas, – pripažįsta tik nugalėtojus. Politikoje, kaip ir kare, dar yra matomi ar bent istorijos prisimenami tie, kurie kovėsi iki galo. Politikoje, kaip ir kare, tuščia vieta yra tik kolaborantai. Tie, kurie perbėgo, prisišliejo prie nugalėtojų, nedrįso pasipriešinti, yra niekinami. Tiek nugalėtojų, tiek tų, kurie buvo sutriuškinti.
R. Valatka

Po balsavimo dėl draudimų ir neišvengiamų jų palydovių – cenzūros bei dar didesnės Lietuvos kriminalizacijos – tokioje padėtyje atsidūrė ir valstiečių partneriai socialdemokratai, ir opoziciją bandantys vaizduoti, bet nuolat po Karbauskio tautininkišku skverneliu atsiduriantys konservatoriai.

Bet juk gali taip pasirodyti, o daug kam ir atrodo, kad konservatoriai ir socialdemokratai laimėjo drauge su valstiečiais. Nes balsavo už tą patį, argumentuoja jie.

Ir konservatoriai, ir socialdemokratai norėtų, kad taip būtų. Bet taip nėra. Politikoje, kaip ir sporte, laimi tik viena komanda. Kad ir kaip įnirtingai LKL finale „Lietkabelis“ imtų mėtyti į tą patį krepšį, kaip „Žalgiris“, čempionais šitaip jie netaptų. Tai yra taip akivaizdu, kad tokių niekų net vaikų treneris pirmamečiams neaiškina.

Sakote, Paluckas ir Landsbergis Jr. žaidė Karbauskio komandoje? Tarkim. Bet net jei taip, tai abu tik Karbauskio suolą šildė. Buvo atsarginiai, kurių į aikštelę neišleido net esant rezultatui 101:10. Net jei po to ir užkabino medalius, kas tave tokį laikys čempionu? Negyvai užjuoks, jei imsi girtis.

Ketvirtadienio verdiktas žiaurus, bet teisingas: Karbauskis laimėjo, socialdemokratai ir konservatoriai prakišo. Karbauskis, Veryga ir Skvernelis išdūrė visus, o svarbiausia išdūrė Lietuvą. Draudimų mėgėjai euforijoje. O tokių – bent pusė tautos. Įpratusios gyventi su lenciūgu ant kaklo. Šitie amžiams liks dėkingi tik Karbauskiui, Skverneliui ir Verygai.

Bet ne socialdemokratams ir konservatoriams. Kolaborantų niekas nemėgsta ir jų darbų nevertina.

Vaizdžiai kalbant, socialdemokratai ir ypač konservatoriai, kurių tik trys pasirodė verti politikų vardo, iš šio balsavimo išėjo su didele riestainio skyle. Abi tradicinės partijos tapo Karbauskio populistinio buldozerio priekaba su atitinkamu kolchozo karvių fermos turiniu.

Antra, net savi draudimų mėgėjai, pritariantys tokiam jų balsavimui, net tie nugara jaučia, kokie bespalviai jų atstovai Seime. Neveikiamoji rūšis. Baltas pūkas baltame fone. Abstrakcija, kurios niekas nesuprato trobose, kur ant sienų kabo teplionės su katinais ir layvomis.

Dėl socialdemokratų kaip ir viskas aišku. Po prietaisas.com Socialdemokratų partiją užpuolė plaučių uždegimas su komplikacijomis. Negana to, valstiečių šundaktariai jiems paskyrė dirbtinę politinę komą. Apie socialistus išgirstam tik tada, kai Paluckas sučepsi lūpomis. Tada daktaras Skvernelis liepia slaugytojai dar stipriau pririšti LSDP prie lovos.

Vaizdžiai kalbant, socialdemokratai ir ypač konservatoriai, kurių tik trys pasirodė verti politikų vardo, iš šio balsavimo išėjo su didele riestainio skyle. Abi tradicinės partijos tapo Karbauskio populistinio buldozerio priekaba su atitinkamu kolchozo karvių fermos turiniu.
R. Valatka

Tačiau ypač bjaurioje padėtyje atsidūrė konservatoriai. Nes opozicijos uždavinys yra oponuoti ir balsuoti „prieš“. Kai opozicija nustoja oponuoti daugumos buldozeriui ir ima balsuoti net už laisvės suvaržymus, ji praranda veidą.

Opozicija turėtų būti bent kaip ta meška, kuri maiškais klaidžioja tarp Trakų ir Kaišiadorių. Kad ir nedidelė tikimybė sutikti, bet vis tiek egzistuoja. Mūsų didžioji opozicijos partija, priešingai, – kaip didelis pliušinis meškis. Kurį gali nusipirkti žaislų krautuvėje ir kuris tinka tik dulkėms rinkti.

Balsavimas dėl draudimų ir cenzūros įvedimo konservatoriams buvo proga. Valstiečių reitingai dėl jų įgimto bukumo, kaimiško pasipūtimo ir totalaus viešųjų ryšių neišmanymo krito penkis mėnesius iš eilės. Kodėl konservatorių reitingai nekilo? Todėl, kad jie žaidė po Karbauskiu. Landsbergis Jr. dažniau lakstė pasitarti pas valstiečių Skvernelį, nei taršė jų nesąmones iš Seimo tribūnos.

Opozicija turėtų būti bent kaip ta meška, kuri klaidžioja tarp Trakų ir Kaišiadorių. Kad ir nedidelė tikimybė sutikti, bet vis tiek egzistuoja. Mūsų didžioji opozicijos partija, priešingai, – kaip didelis pliušinis meškis. Kurį gali nusipirkti žaislų krautuvėje ir kuris tinka tik dulkėms rinkti.
R. Valatka

Todėl kad ir kiek kartų konservatoriai dabar kartotų Verygos užkeikimus apie prasigėrusią Lietuvą, tai reikš tik tai, kad jie prarado progą pasiekti persilaužimą. Parodyti, kad turi pautus, o ne Nulėpausio ausis. Kaip tas pavargęs Seimo ginekologas, krykštavęs kaip pirmą naujagimį priėmęs, kad jam nebereikia kalbėti, nes pagaliau atsirado dauguma, kuri kovą su alkoholizmu paskelbė valstybės prioritetu.

Kai politikoje tau nebereikia kalbėti, tai dažniausiai reiškia tik tai, kad ir tavęs politikai nebereikia.

Konservatoriai nepasinaudojo proga parodyti, kad turi savo veidą ir aštrius dantis. O kas norės balsuoti už bedančius? Net bedančiai, ir tie nelabai. Kad ir kaip vertintume žemės ūkio ir politikos padargus, buldozeris ir politikoje, ir žemės ūkyje visada bus vertesnis daiktas už priekabą.

Bet trumpam užmerkim akis ir užsikimškim ausis. Tarkim, kad kova su besaikiu girtavimu ketvirtadienį įvyko, o konservatoriai su socialdemokratais susidegino ant blaivybės aukuro. Vardan tos. Ar jau viskas čia gerai, be to, kad sveikatos ministrui, nebereikės plėšyti vyno reklamų iš žmonos moteriškų žurnalų? Jokių šalutinių poveikių?

Seimas žiauriai padidino kriminalinių veikų skaičių. Tūkstančiai 18-20 metų žmonių, iki šiol alų ir vyną vartoję legaliai, paversti potencialiu kriminaliniu gaivalu. Kontrabandininkams, samagono gamintojams, perpardavinėtojams Seimas suteikė papildomų šansų ir laiko – lobti, tuštinti biudžetą, girdyti ir nuodyti.

Niekur ir taip nespėjanti policija gavo papildomo tuščių apsukų darbo: gaudyti dešimtis tūkstančių niekam nekenkiančių žmonių. Sunkiems nusikaltimams užkardyti ir tirti, vagims gaudyti pajėgų bus dar mažiau. Gyvenimas tapo nesaugesnis.

Konservatoriai nepasinaudojo proga parodyti, kad turi savo veidą ir aštrius dantis. O kas norės balsuoti už bedančius? Net bedančiai, ir tie nelabai. Kad ir kaip vertintume žemės ūkio ir politikos padargus, buldozeris ir politikoje, ir žemės ūkyje visada bus vertesnis daiktas už priekabą.
R. Valatka

Šalyje įvedama cenzūra. Už „Reuters“ žinutę, kad Ispanijos vyndarys, kasdien išgerdavęs po 4 butelius vyno, mirė sulaukęs 107 metų, nuo šiol vienintelėje ES šalyje Lietuvoje bus baudžiama. Kadangi uždraustas vaisius masina, dešimtys tūkstančių lietuvių, kaip ir suomiai, gėrimą dažniau perkels už Lietuvos ribų. Suomių pavyzdys rodo, kad tokiais atvejais geriama daugiau nei įprastai.

Bet formaliai viskas bus čiki-piki. Todėl Verygos siunčiami PSO litrai 2020 m. staigiai sumažės. Už ką konservatoriai ir socialdemokratai ir prabalsavo. Su tuo juos visus iš anksto ir sveikinam.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuviškos kainos galioja ne visiems: pasiūlė mokėti gerokai brangiau

Lietuvoje įdarbinus profesionalę iš užsienio, paaiškėjo labai nemalonus dalykas: visus leidimus...

Tiesiog atėmė žadą: 70 eurų kainavusio bilieto pareikalavo ir iš 4 mėnesių kūdikio (324)

DELFI skaitytoja Virginija pasakoja patekusi į absurdišką situaciją – už galimybę stebėti...

Lietuvos bankas persikels iš prabangaus pastato: specialistai įvardija vienintelį jo privalumą (14)

Lietuvos bankui paskelbus, kad išsikraustys iš pačiame miesto centre esančių pastatų į...

Dėl planų griauti pajūrio tualetus ginklus surems teisme: tai – absurdas (52)

Rugpjūčio pradžioje naujieji Palangos paplūdimio tualetai buvo pripažinti neteisėtais...

Nigerijoje vaikai vis dažniau verčiami savižudžiais teroristais

Jungtinių Tautų Vaikų fondo (UNICEF) duomenimis, teroristai Nigerijoje vis dažniau išpuoliams...

Kuriantiems savo namus – vertingi interjero architektės patarimai (7)

Nemažai apie savo būsto interjerą galvojančių žmonių vis dar iki galo nesupranta, ko gali...

Šiaurės Korėjoje savo noru gyvenęs JAV karys: apie mirtį pranešta tik po metų (19)

Sūnūs patvirtino, kad dar 2016 metais nuo insulto mirė paskutinis Šiaurės Korėjoje gyvenęs JAV...

Dėl suvalgyto saldainio – konfliktas su prekybos centro apsaugos darbuotoju (308)

Prieš pirkdami maisto produktus turguje, nesibodite jų paragauti, o pardavėjai tai leidžia.

Nuo dukrytės gimimo iki bilieto į Europos čempionatą: geresnės vasaros naujokas negalėjo tikėtis (2)

Pirmadienio vakarą komandos draugai Eimantą Bendžių sveikino su dukrytės gimimu, o jau po paros...

Kerintis atsisveikinimas su vasara: vėjyje ir L. Somovo muzikoje plazdanti Jazzu svaigino tūkstančius (20)

Antradienio vakarą į Vilniaus Universiteto botanikos sodą renkasi minios Leono Somovo ir Justės...