Andrius Užkalnis

A. Užkalnis. Tavo naujasis nekentėjas yra tavo buvęs draugas (211)

Net jei esate labai geras, mielas žmogus (esu apie tokius girdėjęs, ir net kelis sutikau šiame gyvenime), turbūt žinote tokių, kas jūsų nemėgsta, o gal net ir nekenčia, arba jums už akių visaip liežuvauja ir drabsto jus purvais. Arba numanote, kad tokių yra.
Nida Vasiliauskaitė

N. Vasiliauskaitė. Kodėl nereikia balsuoti? (851)

„Balsuoti reikia“, – sako politiškai sąmoningi žmonės. Nes demokratija, nes esam piliečiai, nes „ką išsirinksim, tą turėsim“, nes „mažesnį blogį“, nes… Ir priduria: „vis dėlto“, „nepaisant visko“, „taip, jis konformistas ir kvailys, bet“, „nepatinka, tačiau kitaip juk ateis x“.
Mindaugas Kluonis

M. Kluonis. „Tautų Europos“ Lietuva turėtų vengti kaip karo, maro ir bado (316)

Liuksemburgo užsienio reikalų ministro Jeano Asselborno pareiškimas, kad Vengriją reikėtų išmesti iš Europos Sąjungos – puikiai atspindi Vakarų Europos šalių politikų ir visuomenių nuotaikas naujųjų Sąjungos narių atžvilgiu.
Andrius Tapinas

A. Tapinas. Nuoširdus „ačių” naujiesiems luditams ir „Youtube“ blokuotojams (456)

Mane vis dar stebina (nors gal ir neturėtų), kiek dar daug Lietuvos žmonių gyvena kategoriškai atsisakydami pripažinti faktą, kad kieme XXI amžius. Patį faktą jie supranta, kalendorius gi po nosimi, bet tiesiog atsisako jį pripažinti ir renkasi gyventi XX-ame. Kur viskas buvo aišku ir sisteminga, ekonomika buvo planinė, valdininkų bijojo, o televizorius rodė dvi programas.
Vladimiras Laučius

V. Laučius. Žiūrėti tai ir visiems balsuoti – prasminga? Turbūt juokaujate (286)

Už tai, kad Seimo darbas virsta kvailyste, eilinį kartą galima dėkoti Darbo partijai. Štai liūdno vaizdo „darbietis” Valentinas Bukauskas stumia seną kvailą idėją – sumažinti Seimo narių skaičių. Sovietinės virėjos avataras Lietuvoje – Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, žinoma, šiam siūlymui pritaria.
Leonidas Donskis

T. Kačerauskas. Kodėl L. Donskio nesėkmės virto jo sėkmėmis (128)

Kaip ir daugelį žmonių, mane taip pat sukrėtė žinia apie L. Donskio staigią mirtį. Jo kritiškų pasisakymų ypač trūks mūsų viešame gyvenime. Šie samprotavimai paremti pokalbiais su juo ir keliais jo interviu. Dėl savo išsilavinimo ir veiklos priklausau tai žmonių grupei, kuriai L. Donskis save priskyrė, – filosofams. Vis dėlto jo santykiai su Lietuvos filosofais – ypač intriguojantys. Tą patį galima pasakyti apie jo santykius su liberalais ir su Vilniumi. Apie šiuos trejopus jo santykius tuoj pakalbėsiu.
Rimvydas Valatka

R. Valatka. Po auksinių šakučių – auksinis Vilniaus Sporto rūmų remontas? (377)

Mažinam Seimo narių skaičių iki 111? Taip! Nueinanti Seimo dauguma krykštauja radusi tautai žaislą. Ateinantieji žada mums pastatyti T. Campanellos „Saulės miestą“. Su Karjeros agentūra ir vimdymo nuo vyno etiketėmis. O Vilniaus Sporto rūmuose šmirinėjančios žiurkės krebžda apie tai, ant ko pasimausim po auksinių šakučių.
Vytautas Rubavičius

V. Rubavičius. Kokia ateitis laukia Europos Sąjungos? (137)

Slovakijos sostinėje Bratislavoje rugsėjo 16 d. buvo surengtas neformalus Europos Sąjungos (ES) šalių vadovų susitikimas, turėjęs padėti valstybių lyderiams galų gale išsiaiškinti pagrindines Sąjungą kamuojančias problemas, kurios dar labiau išryškėjo Didžiajai Britanijai nutarus atsiskirti.
Sekmadienio Evangelija. Pomirtinis gyvenimas

Sekmadienio Evangelija. Pomirtinis gyvenimas (491)

Jėzus pasakė fariziejams: „Gyveno kartą vienas turtuolis. Jis vilkėjo purpuru bei ploniausia drobe ir kasdien ištaigingai puotaudavo. O prie jo rūmų vartų gulėjo votimis aptekęs elgeta, vardu Lozorius. Jis troško numarinti alkį bent trupiniais nuo turtuolio stalo, bet tik šunes atbėgę laižydavo jo votis.

Karo žmonės, mylėję savo vergiją: Rusija keitėsi ir už tai savęs nekentė (325)

Ukrainoje gimusios baltarusių rašytojos Svetlanos Aleksijevič „Laikas iš antrų rankų“ – tai unikalaus intymiosios dokumentinės prozos žanro knyga, 2015 m. apdovanota Nobelio literatūros premija. Joje prabyla paprasti žmonės, kurie seniau retai turėdavo teisę kalbėti. Jų balsai susilieja į niūrią ir tragišką posovietinio laikmečio – „laiko iš antrų rankų“ – polifoniją.
Indrė Makaraitytė

I. Makaraitytė. A. Tapinas, A. Butkevičius, mes ir neįgaliųjų integracija (60)

Algirdas Butkevičius nusprendė padidinti premijas parolimpiečiams. Tiesa, tik vienam kartui ir tik dabar.
Raimundas Šukys

R. Šukys. Pamiršome, kad VRM – ne vien jėgos struktūrų ministerija (8) 16 val.

Nors turėtų atsakyti už daugelį šalies vidaus gyvenimo sričių, Vidaus reikalų ministerija (VRM) tapo tik jėgos struktūrų ministerija, kuri nesugeba efektyviai vykdyti net policijos reformos.
Kęstutis Masiulis

K. Masiulis. Rinkimai: tarp stagnacijos ir proveržio (80) 1 d.

Rinkimai parodys, ar Lietuva per kitus 4 metus tik pasyviai išleis ES paramą, ar pagaliau sugebėsime atsikratyti Europos atsilikėlės vardo.
Rimantas Vaitkus

R. Vaitkus. Švietimas kryžkelėje: kuriuo keliu eiti? (58) 1 d.

Nerasime politinės jėgos, kuri neragintų imtis švietimo reformos. Atrodytų, turėtume mėgautis prieš ketvirtį amžiaus pradėtos pertvarkos vaisiais: nebėra vidurinių mokyklų, sunaikintas Pedagogikos ir Mokytojų kvalifikacijos institutai, finansavimas grindžiamas „krepšelio“ principu, išnyko finansavimo skirtumai tarp savivaldybės ir privačių ugdymo įstaigų, liberalizuotas vadovėlių leidimas ir pan.
Eugenijus Gentvilas

E. Gentvilas. Žmonės laisvi balsuoti kaip nori (ir dėl to jie nėra savižudžiai) (40) 1 d.

Neseniai perskaičiau viešai Vytauto Landsbergio išreikštą mintį, esą tie, kas rinkimuose nebalsuos už vieną partiją, bus savižudžiai, o tie, kurie nebalsuos išvis, tai pasilaidos gyvi.
Valentinas Mazuronis

V. Mazuronis. Populizmas, kuris sutaupo milijonus, arba kur padėti 30 Seimo narių? (61) 1 d.

Parlamente turėtų dirbti ne 141 Seimo narys, kaip yra dabar, o mažiau.
Valdas Vasiliauskas

V. Vasiliauskas. Lietuviška svajonė: viską uždrausime, visus nubausime (20)

Prisimenant vieną nuvainikuotą lietuvių literatūros klasiką, Lietuva rinkimų vajaus metu – tikras varganas Nykos valsčius.
Algis Strelčiūnas

A. Strelčiūnas. Kas laukia vietos bendruomenių 2017 metais? (10)

Nušurmuliavo pirmoji tarptautinė vietos bendruomenių mugė, skirta Vietos bendruomenių metams pažymėti.
Rolandas Paksas

R. Paksas. Konstitucija, apie kurią daug kalbama, bet mažai jos laikomasi (90)

Kai jau šnara rudens lapai po kojomis, viešumoje kiekvieną rudenį nušnara ir daug patosu atskiestos informacijos apie vartomus šalies Konstitucijos puslapius.
Rasa Budbergytė

R. Budbergytė. Pradedantiems verslą – ir kaimyno parama (10)

Seimas pradėjo svarstyti Finansų ministerijos kartu su Lietuvos banku parengtą Sutelktinio finansavimo įstatymo projektą, kuris leis sudaryti palankesnes galimybes smulkiam ir vidutiniam verslui, taip pat startuoliams gauti finansavimą, apsieinant be bankų paskolos.

R. Burokas. Linkėjimai garsiausiam Lietuvos „nepos“ (55)

„Valstybės įstaigose ar įmonėse lyg nuosavuose versluose įsikuria nepajudinamos partinių bendraminčių kuopelės, atskirų šeimų klanai ar artimų bičiulių būreliai“, - taip bendrame G. Lansbergio ir A. Abromavičiaus tekste yra apibūdinamas nepotizmas. Nepotizmas šiandien minimas dažnai. Nepotizmas yra tarnybinės padėties naudojimas giminėms ar draugams proteguoti. Sąvoka „nepotizmas“ kilusi iš lotynų kalbos žodžio „nepos“, kuris reiškia „vaikas“, „palikuonis“.
Rita Tamašunienė

R. Tamašunienė. Socialinio modelio blynas (68)

Premjeras stebisi apklausos rezutatais, kad daugiau nei 50 proc. gyventojų pasisakė prieš arba neigiamai įvertino naująjį Darbo kodeksą, socialinio modelio paketo pagrindinį teisės aktą.