Vytautas Rubavičius

V. Rubavičius. Lietuvos atgimimas: naujas miražas ar darbų kelias? (82) 1 d.

Visos – ir laimėjusios, ir pralaimėjusios partijos – sutaria, kad Lietuvos žmonės rinkimuose balsavo už permainas. Permainų žadama jau senokai – prieš kiekvienus rinkimus, – tačiau jų kaip nebuvo, taip nėra. Prezidentė taip pat daug žadėjo pirmą kartą eidama Prezidentūron, tačiau netrukus ir jos pažadai išgaravo.
Ramūnas Bogdanas

R. Bogdanas. Žali žmogeliukai su vyžomis tiko rinkimų jomarkui (447) 2 d.

Rinkimų sąrašo viršuje esančias partijas aukštyn stūmė iš dalies rinkėjų patiklumas, iš dalies – sveikas protas. Šie du varikliai paveikė pirmojo ketvertuko rinkimų rezultatus.
Rimvydas Valatka

R. Valatka: Ateina profesionalai. Ar tikrai? (7 Seimo rinkimų mitai) (626)

Ar po Seimo rinkimų jau galima teigti, kad tapom politinio proceso dalyviais? Ar, kaip buvom, taip ir likom stebėtojais? Lakstymo ir triukšmo, ypač prieš pirmąjį turą, ir ypač feisbuke, buvo kaip niekada. „Už“ ir „prieš“ agitavo net Jakilaitis. Bet esminis rinkimų šūkis buvo žiūrovų: „Duokit mums naujų ir, pageidautina, jaunų!“
Kryžius

Sekmadienio Evangelija. Puikybės nuodėmė (220)

Kai kuriems žmonėms, kurie pasitikėjo savo teisumu, o kitus niekino, Jėzus pasakė palyginimą: „Du žmonės atėjo į šventyklą melstis. Vienas buvo fariziejus, o kitas muitininkas. Fariziejus atsistojęs taip sau vienas meldėsi:
Vilniaus priemiesčiai

J. Vanagas. Vilniui – Mozambiko lemtis? (108)

Rugsėjo 23 d. DELFI buvo išspausdintas interviu su Vilniaus miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu, pavadintas „Architektas prabilo apie didmiesčių priemiesčius: greitai turėsime Mozambiką“.
Vladimiras Putinas

B. Brunalas. Rusijos kompleksai ir traumos: kodėl Vakarai ir Baltijos valstybės – tarp jos priešų (280)

Emocijos, kurios tradiciškai priskiriamos psichologijos mokslams, ne taip dažnai patenka į politologų analizės radarus. Tačiau sunku paneigti, jog emocijos realiuose politiniuose procesuose yra ne tik be galo svarbus veiksnys, bet dažnai ir viską lemiantis.
Mikhail Gorbachev

J. Enge. M. Gorbačiovas turėjo iš anksto žinoti apie kruvinuosius Sausio įvykius (167)

Ieškodamas informacijos istorijos mokslų daktaro disertacijai, kurią ketinu ginti Estijos Tartu universitete, su didžiuliu susidomėjimu perskaičiau 2016 m. spalio 17 d. BNS publikuotą straipsnį „Lietuvos teismas nurodė apklausti M. Gorbačiovą jėgos panaudojimo byloje“ http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vilniaus-apygardos-teismas-nusprende-apklausti-m-gorbaciova.d?id=72577872.
Nida Vasiliauskaitė

N. Vasiliauskaitė. Dar daugiau mažesnio blogio (128)

Kai rašau, kad, mūsiškių rinkimų situacijoje, deja, nėra nei pasirinkimo, nei „mažesnio blogio“, ir kad de facto visos politinės jėgos tyliai ir tvirtai sutarė dėl, pvz., ultrakonservatyvios rednekiškos „šeimos vertybių“ darbotvarkės (su atitinkamomis implikacijomis), gal aš perdėjau ir be reikalo nihilistinau?
Vladimiras Laučius

V. Laučius. E. Jakilaitis prieš A. Paleckį: svarbiau tiesa ar nešališkumas? (574)

Mus greičiau nustekens ne emigracija, mažos pajamos ir net ne Angelinos Jolie skyrybos su Bradu Pittu, o idiotizmas. Aš jums rimtai sakau ir nė kiek neperdedu. Idiotizmas yra didžiausia grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui.

I. Makaraitytė. Pundziaus tėvo milijonai: kokių pokyčių nori medikų elitas? (430)

Saulius Bagdonas iš Tauragės išsirengė į Širdies žygį. Eidamas per Lietuvą, o užsibrėžęs jis įveikti visą tūkstantį kilometrų, jau aplankė per trisdešimt miestelių ir susitikimuose su žmonėmis renka aukas. Visus surinktus pinigus S. Bagdonas atiduos Kauno klinikų Vaikų onkologijos skyriui, kuris už aukas žada įsigyti funkcinių lovyčių.
Karolis Jovaišas

K. Jovaišas. „Valstiečiai“, pradėkite nuo savęs (183)

Saulius Skvernelis politinį kapitalą susikrovė panašiu būdu, kaip ir dabartiniu metu už Atlanto reziduojanti skaisčioji Lietuvos ponia-moralinė Žana d‘Ark.
Virgilijus Alekna

V. Alekna. Mano misija Lietuvai (75)

Kodėl einu į politiką? Nes noriu, kad mano trys vaikai pasirinktų gyventi Lietuvoje. Noriu, kad jie čia dirbtų, kurtų savo namus, kad būtų atviri ir laisvi modernios ir klestinčios šalies piliečiai.
Gediminas Vagnorius

G. Vagnorius. Darbo kodeksas išlieka ydingas, arba kodėl nepatenkinti darbuotojai ir darbdaviai? (37)

Modernėjančioje šalies visuomenėje pagrįstai stiprėja jautrumas socialinio saugumo kriterijui, ypač socialiai pažeidžiamiems asmenims. Tačiau atrodo keista, kai iki šiol senamadiškos (sovietiškos) socialinės programos, kurios priskiriamos valstybės iždo funkcijai, pažeidžiant konkurencines sąlygas perkeliamos tiesiogiai darbdavio prievolei, įkomponuojant jas į Darbo kodeksą.
Mantas Adomėnas

M. Adomėnas. Kad rūpestis švietimu neišsikvėptų pakeliui į tikslą (36)

Koalicijos logiką turi diktuoti bendros idėjos ir darbai, o ne laimėtų Seimo vietų aritmetika.
Monika Navickienė

M. Navickienė. Naujoji Vilnia: pasmerkta sėkmei (42)

Šiomis savaitėmis Naujoji Vilnia sulaukė itin daug dėmesio. Žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose Naujosios Vilnios vardas šmėžavo dažniau nei bet kada anksčiau. Ir tai yra labai gerai.
Ramūnas Karbauskis

R. Karbauskis. Sąžinės ir garbės reikalas (134)

Parašiau šį straipsnį praėjus savaitei po pirmojo Seimo rinkimų turo.
Mindaugas Bastys

M. Bastys. G. Landsbergio reforma – kelti mokytojų atlyginimus pusę jų atleidžiant? (101)

Pirmasis rinkimų turas pateikė siurprizų. Beveik kiekvieni rinkimai pateikia netikėtumų – ne tik naują išrinktų politikų bangą, bet ir naujų, originalių idėjų. Ir nors gyvename laikais, kuomet nustebinti jau labai sunku, vis dėlto – jaunajam konservatorių partijos pirmininkui, ką ten nustebinti, priblokšti – pavyko.
Giedrė Purvaneckienė

G. Purvaneckienė. Kai godumas suėda orumą (21)

Keista, kad labai turtingi verslininkai, kuriems Lietuva ir jos žmonės sudarė sąlygas uždirbti milijonus eurų, ieško mokesčių rojaus už mūsų šalies ribų.
Gabrielius Landsbergis

G. Landsbergis. Įtvirtinkime permainas (181)

Spalio devintąją Lietuvos žmonės tarė tvirtą žodį už permainas. Tiesa, dalis žmonių permainas supranta kaip kerštą valdžiai.
Algimanta Pabedinskienė

A. Pabedinskienė. Pensijų augimas užprogramuotas ir įtvirtintas įstatymu (19)

Šių metų birželį priimtas vienas iš Socialinio modelio paketo teisės aktų – Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymas – nustatė automatinį indeksavimo mechanizmą, tai, apie ką daug kas kalbėjo, bet nesugebėdavo įgyvendinti.

A. Bilotaitė. Kai valstybė – paskutinėje vietoje? (70)

Lietuva „nuvaldyta“. Toks nelabai norminės kalbos žodis čia tinka geriausiai.
Gediminas Kirkilas

G. Kirkilas. Politinio kompromiso paveldą prisimenant (14)

Šių metų gegužės 2 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose Lietuvos ir Lenkijos politikai, istorikai, visuomenės veikėjai, iškilmingai paminėjo 225–ąsias 1791m. Gegužės 3-iosios Konstitucijos metines. Spalio 20 – ąją minime dar vieną atmintiną dieną - „Abiejų Tautų tarpusavio įžado“ 225 –ąsias metines.