Rimvydas Valatka

R. Valatka. Įvartis ranka į Europos ir Anglijos vartus – be galimybės atsilošti (568)

Prieš 30 metų pasaulio čempionato rungtynėse argentinietis Maradona į Anglijos vartus įmušė įvartį ranka. Anglijos svajonė buvo sužlugdyta bjauriausiu būdu. Ketvirtadienį britai referendume pakartojo Maradonos triuką. Kalė įvartį į ES vartus Camerono pakišta ranka. Bet šis įvartis krito ir į Anglijos vartus.
Vytautas Sinica

V. Sinica: kokią Europą rinksimės? Britų referendumo pamokos (150)

Šiemet dar nebuvo svarbesnės žinios už britų pasitraukimą iš Europos Sąjungos. Visoje ES ji sutikta su dideliu ir pagrįstu liūdesiu, nusivylimu ir pykčiu. Tačiau reaguoti reikėtų ne emocijomis, o išvadomis. Nemažai dalykų, kurie daug kam tapo akivaizdūs po britų pasitraukimo, būtų galėję padėti to išvengti, jei būtų suvokti ir įgyvendinti anksčiau.
Romas Sadauskas

R. Sadauskas. Obuoliavimas su populizmo demonais – pražūtingas pasirinkimas (53)

Tai buvo netikėta, kaip ilgai vienas kito pakęsti negalėjusių sutuoktinių skyrybos būna netikėtos jų antros eilės pusbroliams ir dėdienėms, sutikdavusiems juos kelis kartus per metus bendrų giminaičių laidotuvėse ir vestuvėse: „Šitaip gerai gyveno – mašina nauja, paskolą už namą išsimokėjo – tai ko jiems dar trūko...“
Nerija Putinaitė

N. Putinaitė. Naujas Mokslo ir studijų įstatymas kokybės nepagerins (74)

Kitą savaitę numatoma Seimui teikti priėmimui naują Mokslo ir studijų įstatymo redakciją. Skubama priimti dar iki vasaros veikiausiai todėl, kad būtų uždėtas politinis pliusas. Tačiau įstatymo priėmimas negali sušvelninti fakto, kad per ketverius metus aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų sferoje neįvyko jokių reikšmingų pozityvių pokyčių, sistema grimzdo į stagnaciją.
Sekmadienio Evangelija. Nesvetingas kaimas

Sekmadienio Evangelija. Nesvetingas kaimas (122)

Atėjus metui, kai turėjo būti paimtas iš pasaulio, Jėzus ryžtingai nukreipė savo veidą į Jeruzalę. Jis išsiuntė pirma savęs pasiuntinius.
Eglė Samoškaitė

E. Samoškaitė. Už ką jie taip nemyli Briuselio (459)

Tik paaiškėjo britų referendumo rezultatai ir galvoje automatiškai suskambo perdirbto europinio himno eilutė: „F**k the European Union, it feels good to tell you this“. Tikrai gera pasiųsti ką nors velniop, kai manai, kad tas „kas nors“ į tave neįsiklauso ir priima tau nenaudingus sprendimus.
Andrius Užkalnis

A. Užkalnio Šventojoje niekas nepažino, ir jis grįžo namo (610)

Ar kada nors matėt Lietuvos kelius, plentus ir vieškelius ne tada, kai visi išsiruošia ilgam savaitgaliui, o antrąją dieną, kai visi jau nuvažiavę prie jūros ir prie ežerų? Jūs nematėt, nes patys buvot ne kelionėje, o jau nuvykę į laikinojo poilsio vietą, o aš mačiau. Keliai yra tokie tušti, kad net zvimbia karštas oras. Degalinėje praktiškai dėkoja, kad užvažiavai – visa prekyba buvo vakar, o šiandien vėjas gainioja išdžiūvusios žolės kamuolius, kaip Kalifornijos dykumoje.

M. Zingeris. Anglai pasakė Europai: tetule, f-yourself (305)

Ką gi, britai balsavo. Auštant, Londone lyjant ir tvinstant upėms, D. Britanijos Nepriklausomybės partijos lyderis Nigelas Farage'as pasirodė viešumoje auštant, iškėlęs abi rankas ir šaukdamas „Tai Nepriklausomybės diena“.
Linas Kojala

L. Kojala. Sukilimas prieš elitą arba kodėl britai taip supyko ant ES (142)

Europos Sąjunga niekada nebebus tokia, kokia buvo iki šiol.
Bronis Ropė

B. Ropė. Eurokomisarų meilė transgeniniams organizmams nesulaukia palaikymo iš EP (20) 19 val.

Europos Parlamento ir Europos Komisijos nuomonė dėl GMO nesutampa nuo seno. Rekomendacinio pobūdžio europarlamentarų balsavimus Europos Komisija vis ignoruodavo.
Antanas Guoga

A. Guoga. Kaip Lietuvai laimėti iš „Brexit“? (107) 1 d.

Londono City‘is yra visos Europos Sąjungos finansinis branduolys. Per pastaruosius 30 metų City‘is augo ir plėtėsi. Šiandien čia - didžiausias pasaulio bankų, valiutų, kitų finansinių paslaugų centras.
Rima Baškienė

R. Baškienė. Kam svarbus dirbantis žmogus? (47) 1 d.

Darbo kodeksas – svarbiausias darbo santykius reglamentuojantis dokumentas – neabejotinai paveiks daugelį dirbančiųjų.
Virginija Baltraitienė

V. Baltraitienė. Tokios paramos iš konservatorių nesitikėjau (47) 1 d.

Kas gi gali būti maloniau už netikėtą staigmeną? Turbūt tik tai, kad ją pateikia žmonės, iš kurių visiškai to nesitikėjai – politiniai oponentai. Svarstote, apie ką kalbu? Ogi apie mano kolegų iš Konservatorių partijos pateiktą planą, kaip gelbėti žemės ūkį.
Andrius Kubilius

A. Kubilius. Brexit: kodėl, kas toliau ir ką daryti? (295)

Britai pabalsavo. Nors kyla klausimas, ar dar galima vartoti tokį terminą, kaip „britai“: nes Anglija (be Londono) ir Velsas balsavo už išėjimą, o Škotija, Šiaurės Airija ir Londonas balsavo už pasilikimą.
Juozas Pundzius

J. Pundzius. Narkotikų plitimo prevencija: valstybės ar tik tėvų reikalas? (45)

Narkotikų vartojimas, ypač tarp jaunimo, dar niekuomet nebuvo pasiekęs tokio masto. Europos Komisija jau dešimtmetį tiria narkotikų vartojimo paplitimą Europos Sąjungos šalyse.
Vytautas Landsbergis

V. Landsbergis: Tikroji Europos krizė (176)

Kas nori, gali traktuoti tolesnį tekstą kaip buvusio šios valstybės vadovo ir buvusio europarlamentaro pareiškimą. Kad 40% didelės salos gyventojų šiandien nenori būti istorinio Europos taikos projekto dalyviais, tai dar nėra
pasaulio pabaiga ir nereiškia Bendrijos grįžimo į tūkstantmetę Europos karų epochą.

A. Palionis. Ar įmanoma sumažinti bankų apetitą? (34)

Bankų apetitas, regis, nebeturi ribų. Paslaugų įkainiai ir už grynus, ir negrynųjų pinigų operacijas kyla, kaip ant mielių. Susidaro įspūdis, kad iš visų trijų Baltijos šalių esame daugiausiai pajamų gaunantys ir galintys už operacijas bankams dosniai mokėti.
Saulius Skvernelis

S. Skvernelis. Mūsų atsakomybė „Brexit“ prietemoje (161)

Penktadienio rytas, atrodytų, Europos Sąjungai paskelbė galimą pabaigos pradžią, kurios akivaizdoje mes turime būti gerokai aktyvesni tiek gindami mūsų emigravusių piliečių interesus, tiek bendrą Europos ateitį.
Po šaudynių JAV gėjų klube

R. Trimakas. Islamas niekuo dėtas? (83)

Šokas yra mūsų gyvenimo dalis. Kaip mes norėtume ir stengiamės, šoko kartais nepavyksta išvengti. Svarbiausia yra, kaip reaguojama į šoką ir kokios išvados padaromos.
Valentinas Mitė

V. Mitė. Du pavojai Lietuvai, kurie ateitų prieš tankus (266)

Daug kalbama apie tiesioginę karinę Rusijos grėsmę, bet du galimi poslinkiai pasaulyje gali sukelti ne mažesnį pavojų nei Rusijos tankai. Tankai ateitų vėliau.
Alkoholizmas Rusijoje

Liga Nr. 3: Rusija miršta, atrodo, kad ji žudosi (1121)

„Sovietų medicinos ekspertai vadindavo alkoholį liga Nr. 3, nes jis buvo trečia svarbiausia mirties priežastis, nusineštų gyvybių skaičiumi nusileidusi tik vėžiui ir širdies bei kraujagyslių ligoms. XX a. paskutiniajame dešimtmetyje degtinė pralenkė jas abi, oficialiai tapdama pagrindine rusų žudike. Su alkoholiu susijęs mirtingumas Rusijoje buvo aukščiausias visame pasaulyje“, - rašoma Marko Lawrence‘o Schrado knygoje „Vodkos imperija: alkoholis, valdžia ir politika Rusijoje“.
G. Pikelienė, L. Kasčiūnas. Šifruotos „Maša ir lokys“ žinutės

G. Pikelienė, L. Kasčiūnas. Šifruotos „Maša ir lokys“ žinutės (490)

Visiems didžiausiems Rusijos televizijos kanalams tapus tiesiogiai ar netiesiogiai pavaldiems Kremliui, visuomenės nuomonės formavimas pagal Rusijos valdžios užgaidas tapo įprasta veikla. Tendencingas naujienų nušvietimas, pseudoanalitinės diskusijų laidos, aršūs marginalių politikų, tokių kaip V. Žirinovskis, pasisakymai skirti manipuliuoti Rusijos piliečių sąmone.