Ramūnas Bogdanas

R. Bogdanas. Valstiečiai, apgirtę nuo valdžios (112)

Lietuvos radijo žurnalistė andai paklausė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, ar jis nagrinėjo pasekmes, kurias sukels papildomi draudimai alkoholio rinkoje. „Kokias pasekmes?“ – pasigirdo nuoširdi nuostaba.
Rimvydas Valatka

R. Valatka. Naisių dvarponio tiesa arba koalicijos mirtis! (949)

Marš marš, tra-ta-triokšt. Tankiai klupdamas su dalgiu ant peties eina Karbauskis. Laukais ir kloniais piktų valstiečių būrys. Velkasi paskui.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Valstiečių kerštas elitui: paspringsite savo merlot! (553)

Supratau tai šią savaitę, stovėdamas renginio „Laisvę rokenrolui!“ scenos kampe, bandydamas sutalpinti į fotoaparato kadrą aikštę užtvindžiusią minią ir išvengti pro Žvėryno cerkvės kupolus spiginančios vakaro saulės spindulių.
Sekmadienio Evangelija. Apie Šventąją Dvasią

Sekmadienio Evangelija. Apie Šventąją Dvasią (386)

Jėzus kalbėjo savo mokiniams: „Jei mane mylite, – jūs laikysitės mano įsakymų; aš paprašysiu Tėvą, ir jis duos jums kitą Globėją, kuris liktų su jumis per amžius, – Tiesos Dvasią, kurios pasaulis neįstengia priimti, nes jos nemato ir nepažįsta. O jūs ją pažįstate, nes ji yra pas jus ir bus jumyse.“ (Jn 14, 15–17)
Palanga (M. Milinio nuotr.)

A. Milašius. Žinia Palangai – šis sezonas paskutinis (448)

Palanga ir kiti šalies kurortai, kaimo turizmo verslas, viešbučiai šiemet gali džiaugtis paskutiniu pilnakrauju sezonu. Daugiau vasaromis tokių minių, kokias esame įpratę matyti Palangos J. Basanavičiaus gatvėje ar aplink Druskininkų ežerą su fontanu, nebebus. Niekada. Tai ne mano pramanas. Taip nusprendė valdžia.
1-osios ROA divizijos karių paradas Miunzingeno stovykloje.

Prieš Staliną kovoję Rusijos kariai, su kuriais komunistai žvėriškai susidorojo (551)

Leidykla „Briedis“ pristato serijos „Antrasis pasaulinis karas“ naujieną – garsaus vokiečių istoriko Joachimo Hoffmanno knygą „Vlasovas prieš Staliną. Rusijos išvadavimo armijos tragedija 1944–1945 m.“.
Indrė Makaraitytė

I. Makaraitytė. Niektauzos valdžioje. Ką A. Veryga žino apie vaistų kainas? (281)

Kai minia nepatenkintųjų alkoholio draudimo priemonėmis prie Seimo, pamatę Sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, užbaubė, šis pripažino, kad savo darbuose jiems, valstiečiams ir visai Vyriausybei, trūksta komunikacijos. Komunikacijos apibrėžimas yra labai platus ir nelabai aišku, ar jis pritrūko bendravimo ir aiškinimosi su koalicijos partneriais ir opozicija, ar su interesų grupėmis, ar su visuomene.
Alvydas Nikžentaitis

A. Nikžentaitis. Trys raidės ir penkių problemų sprendimas (475)

Atrodo, jog dabartinė Seimo dauguma rimtai ketina spręsti trijų raidžių problemą, t. y. įteisinti w, q, x rašybą Lietuvos oficialiuose dokumentuose. Tai liudija ne tik parlamentinės Gegužės 3-iosios grupės parengtas įstatymo projektas, surinkęs 70 parlamentarų pritarimo.
Kęstutis Girnius

K. Girnius. Reikia daugiau, ne mažiau PVM lengvatų (170)

Migracija yra pagrindinis pavojus Lietuvai ir lietuviams.

A. Kulakauskas. Raitelis naujas, bet galvos neprisiaugino (65)

Iš pirmo žvilgsnio keisti dalykai darosi pasaulyje ir Lietuvoje.
Andrius Užkalnis

A. Užkalnis. Rokenrolas, kuris prašo laisvės iš valdžios, yra mezgimo būrelis (462)

Kai manęs paklausia, kodėl nėjau į tą koncertą Vilniuje, kuris vadinosi „Laisvė rokenrolui“, turiu paaiškinti štai ką (iš tiesų manęs niekas neklausia, bet čia toks išsireiškimas, kai aš vaizduoju, kad esu svarbesnis nei iš tikrųjų; realybėje mano straipsnius mažai kas skaito).
Eugenijus Gentvilas

E. Gentvilas. Ar Vyriausybė ryšis „uždrausti“ bent vieną mokestį? (71) 2 d.

Kuo toliau, tuo liūdniau. Toks jausmas turėtų apimti daugelį Lietuvos gyventojų, jaučiančių kasmet didėjančią mokesčių naštą.
Kazys Starkevičius

K. Starkevičius. Gal apmokestinkime ir orą? (92)

Seime gegužės 9 dieną pristatytas Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio pasirašytas Dirvožemio įstatymo projektas. Jį, dar dirbdama Žemės ūkio ministerijoje, rengė ir pristatė dabar jau Seimo narė Virginija Vingrienė. Įsigilinus ryškėja nauji dideli reikalavimai žemės savininkams ir naudotojams, o su jais – dar viena našta žemdirbiams, nauji mokesčiai ir naujos sankcijos.
Eugenijus Jovaiša

E. Jovaiša. Kokia bus aukštojo mokslo pertvarka? (30)

Diskusijose dėl aukštojo mokslo pertvarkos, svarbiausi dalykai pasimetė tarp antraeilių.
Tomas Šileika

T. Šileika. Kaip „normalūs žmonės“ laisvę pasisavino (43)

„O tu dar turi vilties, kad Lietuvoje gali būti progresyvių pokyčių?“, – paklausė manęs vienas aktyvus ir kritiškai mąstantis žmogus. Akimirką patylėjęs atsakiau, nepaisant mintyse šmėstelėjusio populiaraus posakio apie viltį. O tos pačios dienos vakare tas pats klausimas kilo kitoje aplinkoje, ten, kur susirinko daug laisvės rokenrolui reikalaujančių žmonių.
Remigijus Žemaitaitis

R. Žemaitaitis. Kertant per šešėlį skiedros lėks iš smulkiųjų daržo (106)

Dabar tai jau tikrai laikykitės. Valdžia ir vėl trauks milijardą iš šešėlio. Tik šįkart ne litais, bet jau eurais. Finansų ministras Vilius Šapoka kartu su premjeru Sauliumi Skverneliu paskelbė iš šešėlio ištrauksiantys triskart daugiau už Andrių Kubilių.
Rimantas Jonas Dagys

R. J. Dagys. Ar bausime atsisakiusiuosius skleisti gandus? (19)

Seime įsibėgėja naujojo Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo projekto, kuriuo ketinama efektyviau užtikrinti vaikų teises, svarstymas. Tai yra vienas iš tų įstatymų, kuris aktualus kiekvienai šeimai, todėl jis reikalauja atidaus dėmesio. Kol kas šis iš gerų norų kilęs projektas turi ir labai abejotinų nuostatų.
Eugenijus Gentvilas

E. Gentvilas. Apie dvarponį ir baudžiauninkus (119)

Naujoji Seimo dauguma dirba jau pusę metų. Valstiečiai dar nespėjo įvykdyti nė vienos pažadėtos reformos, tačiau alkoholio vartojimo draudimų klausimu, atrodo, pasuko bekompromisiniu keliu.
Vidas Urbonavičius

V. Urbonavičius. Vilniaus gatvė tvarkoma pagal laukinės rinkos principus? (34)

Tokio jovalo, koks dabar vis dar vyksta su Vilniaus gatvės remontu, seniai nebuvo. O tiksliau, nuo tų laikų, kai buvęs meras Artūras Zuokas remontavo Gedimino prospektą.
Valdas Benkunskas

V. Benkunskas. Ar mūsų švietimui reikia astrologinių prognozių? (8)

Artėja abiturientų brandos egzaminai ir jau netrukus imsime skaityti pluoštus interviu, kuriuose verslo atstovai, politikai, žvaigždės ir milijonieriai ims aiškinti, kurios studijų kryptys yra žadančios didžiausią sėkmę ir gerbūvį ateityje.

Ž. Pinskuvienė. 2 eurus kainuojančio vyno gerbėjai į M. Mikutavičiaus koncertus neina (112)

"Someljė ne nusikaltėlis", "Ne prohibicijai" ir galiausiai viską pasakantis šūkis "Mes ne ligoniai" - tokiais plakatais apsiginklavęs jaunimas išėjo prie Seimo kovoti už savo laisvę.
Antanas Balkė

A. Balkė. Ką gelbėja R. Malinauskas: kurortus ar save? (55)

Tų, kurie seka Vijūnėlės dvaro peripetijas, jau nebestebina R. Malinausko atviros ir aiškiai neadekvačios pastangos gelbėti Vijūnėlės dvarą kaip savo turtą, naudojantis visomis turimomis regalijomis ir poveikio galiomis.