Monika Garbačiauskaitė-Budrienė

M. Garbačiauskaitė-Budrienė. Saldus miegas ant laurų ir nemalonus prabudimas (251)

Šiandien DELFI portalas pradeda pristatinėti šalies įtakingiausiųjų sąrašus. Tai antras kartas, kai mėginame suregistruoti įvairių sričių nuomonės formuotojus ir sprendimų priėmėjus. Siekdami kuo didesnio objektyvumo įtakingiausiuosius tyrinėjome atsidėję ir atidžiai – apklausėme ir patį elitą, ir kitus piliečius, tačiau įtakingiausių sąrašai visada kelia daug aistrų – argi mes turime elitą? Kam reikia tokių reitingų?
Donaldo Trumpo statula

E. Lucasas. Ar Trumpas – Rusijos agentas? (100)

Pastaraisiais mėnesiais, kai jo ambicija užimti Baltuosius rūmus įgijo palaikymą visoje Amerikoje, šis veikėjas buvo kaltinamas visokiausiais dalykais – pradedant rasizmu, baigiant neapykanta moterims.
Antonas Vaino

R. Bogdanas. Putino Rasputinas (240)

Rusijos prezidento administracijos vadovo poste seną Vladimiro Putino bičiulį KGB generolą Sergejų Ivanovą pakeitė jaunesnės kartos techninis darbuotojas Antonas Vaino. Daugelis atkreipė dėmesį, kad prezidentas ir toliau šalina iš savo aplinkos tuos, kurie jį pažinojo dar nuo Peterburgo laikų, kurie turi savo nuomonę ir kurie atsimena laikus, kada valdovą vadindavo Volodia.
Rimvydas Valatka

R. Valatka: Kodėl likom be Rio de Žaneiro olimpinio aukso? (655)

Premjeras tiek vargo, tiek vargo su bilietais į Rio, kad galėtų pasveikinti krepšinio rinktinę su medaliais, o kai išvargo, paaiškėjo, kad nebėr ką sveikint: arkliai baidėsi, kartelės ir raiteliai krito. Prezidentė buvo apdairesnė. Ji Rio buvo nuo pradžių, todėl įsiamžino bent sidabro ir bronzos medalių šviesoje. Kodėl likom be aukso?
Sekmadienio Evangelija. Vartai ankšti, bet atviri

Sekmadienio Evangelija. Vartai ankšti, bet atviri (365)

Jėzus ėjo mokydamas per miestelius ir kaimus ir keliavo į Jeruzalę. Kažkas jį paklausė: „Viešpatie, ar maža bus išgelbėtų?“ Jis pasakė jiems: „Pasistenkite įeiti pro ankštus vartus! Sakau jums, daugelis bandys įeiti, bet neįstengs.“
Meksika

G. Žukaitė. Žmogžudystės, narkotikai, pagrobimai – ar išauš geresnis rytojus Lotynų Amerikoje? (44)

Rugpjūčio 17 d. buvo pranešta, kad Meksikoje buvo pagrobtas Joaquino Guzmano, Meksikos narkotikų barono, sūnus. Tai dar kartą atkreipė pasaulio dėmesį į vieną iš didžiausių Lotynų Amerikos regiono problemų – organizuotą nusikalstamumą.
Žiauri ukrainiečių kova už oro uostą: šunys, ėdantys leisgyvius karius, ir maldavimai grįžti

Žiauri ukrainiečių kova už oro uostą: šunys, ėdantys leisgyvius karius, ir maldavimai grįžti (445)

Leidykla „Briedis“ pristato naujieną – karo korespondento ir fotografo Sergejaus Loiko knygą „Oro uostas“. Tai tikrais faktais grindžiamas romanas apie Ukrainos karių kovas su prorusiškais separatistais bei Rusijos karinėmis pajėgomis per 242 dienų trukusią Donecko oro uosto apgultį. S. Loiko buvo vienintelis užsienio žurnalistas ir fotografas, kuriam tada pavyko patekti į sugriautą oro uostą ir keletą dienų gyventi drauge su narsiais jo gynėjais.
R. Bogdanas. Dopingo Rusijoje mįslė: šaltiniai arba bėga, arba miršta

R. Bogdanas. Dopingo Rusijoje mįslė: šaltiniai arba bėga, arba miršta (241)

Po Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) raporto apie dopingo programą Rusijos lengvojoje atletikoje, kuris pasirodė 2015 lapkritį, nulėkė kelios galvos. Lapkritį buvo areštuotas buvęs Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) prezidentas Lamine'as Diackas už gautą 1,2 mln. JAV dolerių kyšį iš Rusijos lengvosios atletikos federacijos dėl mažiausiai 6 sportininkų dopingo testų nuslėpimo 2011.
Pareigūno nužudymo vieta Tryškiuose.

T. Reves. Policijos pareigūno žūtis: policijos darbo brokas ar problemų sprogimas (78)

Lietuvą sukrėtė savo pareigas vykdžiusio policijos pareigūno nužudymas. Vienas iš pagrindinių klausimų, nuskambėjusių viešojoje erdvėje yra, kodėl pareigūnas nepanaudojo šaunamojo ginklo, ir apskritai, kaip žuvęs pareigūnas galėjo leisti, kad taip atsitiktų?

I. Makaraitytė. Prunkšti į delną iš A. Pitrėnienės visi moka. Bet čia drąsa ir baigiasi. (254)

Artinasi Rugsėjo 1-oji ir aš matau, kad mano vaikas jos nelaukia. Jis pasiilgo klasės draugų, jam patinka jo pagrindinė mokytoja, tačiau kai prisimena mokymosi procesą, entuziazmas išgaruoja.
Artūras Rudomanskis

A. Rudomanskis. Išblukęs valstiečių žalumas (190)

Turėjome vilties Lietuvos politinėje padangėje matyti skaitlingą ir stiprią žaliųjų partiją. Turėjome iki rugpjūčio 5 d., kol Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS) nebuvo pristačiusi savo kandidatų į Lietuvos Respublikos Seimą sąrašo.
Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė

V. Jankauskaitė-Milčiuvienė. Nelegalios statybos: šunys loja, karavanas eina, o miesto architektas snaudžia toliau (32) 1 d.

Jau kelerius metus su kaimynais intensyviai priešinamės nelegalių statybų traukiniui. Bandydami eiti prieš įsigalėjusią sistemą atsiduriame tikrame stebuklų lauke.
Vytautas Landsbergis

V. Landsbergis. Sokurovo pasisakymai (73)

Vilniuje viešėjo garsus pasaulyje kino režisierius Aleksandras Sokurovas, dalyvavęs rodant jo naują filmą „Frankofonija. Europos elegija“.
Gabrielius Landsbergis

G. Landsbergis. Bendrasis ugdymas: yra geresnis kelias (198)

Žurnalistė ir apžvalgininkė Indrė Makaraitytė savo straipsnyje taikliai identifikavo vienas pagrindinių lietuviškosios bendrojo ugdymo sistemos ydų – orientavimąsi į egzaminus, o ne į asmenybės ugdymą, mokytojo profesijos prestižo trūkumą, pedagogų profesionalumo klausimą, netinkamą atmosferą bei socialinę aplinką mokyklose.
R. Sadauskas. Baltijos kelio žinia

R. Sadauskas. Baltijos kelio žinia (30)

Prieš 27-erius metus, 1989 m. rugpjūčio 23-ąją, stovėjau ant sostinės Žaliojo tilto, tuomet dar vadinto sovietinio generolo Ivano Černiachovskio vardu, ir markstydamasis nuo ilgų jau beveik rudeniškos saulės spindulių prakaituotais aštuoniolikmečio jaunuolio delnais laikiau greta stovėjusių Baltijos kelio dalyvių rankas.
Juozas Dapšauskas

J. Dapšauskas. Žuvis genda nuo galvos, ir tik negyvos žuvys plaukia pasroviui (41)

Dar pavasario pradžioje buvau nusprendęs, kad tikrai nebūsiu tarp kandidatų į Seimo narius.
Valentinas Mazuronis

V. Mazuronis. Viešojo sektoriaus valdymo reforma – raktas į sėkmę (168)

Lietuvoje viešojo sektoriaus valdymo reforma yra neišvengiama ir reikalinga kuo skubiau. Pagrindinis jos tikslas turi būti viešojo sektoriaus efektyvumo didinimas, perteklinių funkcijų atsisakymas ir finansinės naštos valstybei mažinimas. Kad tai pasiektume, reikia griežtų ir radikalių struktūrinių pertvarkų. Manau, kad valstybės tarnautojų skaičius galėtų būti mažinamas iki 50 proc., o ministerijų pakaktų ir 4-5.
Darius Razmislevičius

D. Razmislevičius. Budintys globėjai – žingsnis vaikų globos namų panaikinimo link (14)

Mano viltis, kad vaikų globos namai, kaip instituciniai dinozaurai, – išnyks. Po kiekvieno skandalo, kuomet nukenčia vaikai, Lietuvoje pasipila nesibaigiančios praktikų, teoretikų ir politikų kalbos apie globos namų sistemos neefektyvumą ir sovietinius reliktus menantį ten gyvenančių vaikų ugdymą. Visuomenės nuomonė apie vaikus, augančius globos namuose, vis negerėja, o dažnas žmogus tarp žodžių „globėjas“ ir „daugiavaikis“, „skurdus“ ir „asocialus“ deda lygybės ženklą.
Remigijus Šimašius

R. Šimašius. Ką rinktis: piktus politikus ar emocinę gerovę? (230)

Prieš kurį laiką vienas žmogus iškėlė mūsuose neįprastą politinę mintį – „balsuosiu už tą politinę partiją, kuri turės geriausią programą, kaip didinti šalies emocinį intelektą“.
Vilija Aleknaitė Abramikienė

V. Aleknaitė-Abramikienė. Lietuvos išlikimo strategija – esminis politikos tikslas (I dalis) (105)

Šį lietingą ir permainingą rugpjūtį, o ypač – praūžus stogus plėšiusiai liepai, jau netenka abejoti dėl klimato kaitos. Tiesa, vadinamasis atšilimas galutinai atšaldė ir šiaip jau vėsią lietuvišką vasarą. Betgi eidamas grybų tiltais per mūsų miškus, atgauni ūpą ir bemaž įtiki, kad rimtesnis pavojus dar negresia.

G. Kirkilas. Kai ekspertai tampa propagandininkais (61)

Valdžią kritikuoti būtina – ir tai ne tik demokratijos aksioma, bet ir progreso variklis. Tačiau būtų gerai, kad kritika būtų bent kiek paremta faktais, o ne požiūriu „apskritai“ ar išankstiniu nusistatymu. Tai tiesiog būtų labiau praktiška ir naudinga visiems: ekonomikai, ūkiui, taip pat valdžiai, priimant sprendimus, – mes žinotume, kur iš tikrųjų šiuo klausimu esame.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius

R. Sadauskas. Negalime rizikuoti rinkdamiesi Rusijos grėsmės nesuvokiančius kandidatus (195)

Įsibėgėjus Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms, pasijutau gyvenantis neišsimiegojusių žmonių šalyje. Nes žiūrėti krepšinio varžybų pakartojimą, kai visi jau žino jų rezultatą, nelieka jokio įdomumo. Bet pažiūrėjusieji jų transliaciją paryčiais paskui visą darbo dieną žiovauja kontorose ir prie vairo, laka kavą ir energinius gėrimus, bet vis tiek lieka gal tik kokiais 30-čia procentų darbingi.