Nida Vasiliauskaitė

N. Vasiliauskaitė. Kaip „kovotojai“ už lyčių lygybę klastoja realybę (130) 2 d.

Kovo 8-oji mobilizavo gausybę proginių tekstų apie baisiai blogą lyčių lygybės būklę Lietuvoje. O dar – kaip tyčia! – Kęstučio Pūko skandalas, vieningai atskleistas ir sutartinai pasmerktas. Net keista.
B. van der Weg – Bražiūnienė. Kodėl tėvai rašo laiškus prezidentei

B. van der Weg – Bražiūnienė. Kodėl tėvai rašo laiškus prezidentei (41)

Laiškus Prezidentei rašo tėvai, kai, praėję visas instancijas bei teismų pakopas, atsimuša į biurokratizmo sienas, susidūrę su elementariu valdininkų neišprusimu bei kompetencijos stoka ir net diskriminacijos lyties požiūriu apraiškomis, tikisi asmeninio Prezidentės dėmesio savo skausmingoje kovoje už bendravimą su skyrium gyvenančiais vaikais.
Baltieji rūmai neįsileido dalies žiniasklaidos atstovų

K. Girnius. Susipriešinimas JAV pasiekė sunkiai suvokiamą lygį (226)

JAV vis labiau cituojamas žinomas Williamo Butlerio Yeatso eilėraštis „Antrasis atėjimas“ (The Second Coming), ypač šios eilės:
Karolis Jovaišas

K. Jovaišas. Vaikas įmestas į šulinį? Pateikite 50 proc. teigiamos informacijos! (213)

Mes paprasti mirtingieji iki šiol klaidingai manėme, kad negatyvo ir pozityvo kokteilis anaiptol ne visuomet duoda puikų rezultatą. Pavyzdžiui, smarkiai prašovėme pro šalį, galvodami, kad šaukštas š..., supiltas į stiklainį uogienės, duos stiklainį š... Bet ne! – viską lemia svarbus faktorius – tinkamas negatyvo ir pozityvo santykis.
Rimvydas Valatka

R. Valatka. Po Pūko ir Šakalienės – tik Seimo padegimas (1174)

Pasakykite, gerieji žmonės, kaip rašyti apie tą valstiečių Seimą? Kad išlaikytum proporciją. Ne tarp teigiamos ir neigiamos informacijos. Tai seniai misija neįmanoma. Kaip išlaikyti proporciją tarp pasakos, TV realybės šou, iš vienos pusės, ir realaus gyvenimo – iš kitos?
R. Sadauskas-Kvietkevičius: ko nusižvengė D. Šakalienės Trojos arklys?

R. Sadauskas-Kvietkevičius: ko nusižvengė D. Šakalienės Trojos arklys? (323)

Po to, kai Vladimiras Laučius parašė „Kaip D. Šakalienė su dviem „valstiečiais” darė du po penkiasdešimt“, jau atrodė, kad visiems ta tema planavusiems pasisakyti apžvalgininkams belieka imti savaitę atostogų, paliekant skandalingųjų Visuomenės informavimo įstatymo pataisų iniciatorių trijulę pribaigti televizijos humoro laidų peliukams ir feisbuko memų kūrėjams. Tačiau tuomet paaiškėjo, kad, pataisos buvo parengtos Lietuvos socialdemokratų partijos atstovų iniciatyva anos kadencijos Seime, o Dovilė Šakalienė tik jas įregistravo. Gal perskaičiusi, o gal ir ne.
Sekmadienio Evangelija. Vanduo – troškuliui numalšinti

Sekmadienio Evangelija. Vanduo – troškuliui numalšinti (442)

Jėzus užsuko į Samarijos miestą, vadinamą Sicharu, netoli nuo lauko, kurį Jokūbas buvo davęs savo sūnui Juozapui.
Vladimiras Laučius

V. Laučius. Kaip D. Šakalienė su dviem „valstiečiais” darė du po penkiasdešimt (382)

Kai visą Lietuvą linksminęs intelektualiai nebrandus „valstietis” Alfredas Pekeliūnas pasitraukė iš didžiosios politikos, atrodė, kad kito tokio jau nebebus. Beveik kaip smuikas po Paganinio ar poezija po Šekspyro, politikų kvailumas po Pekeliūno neteko savo dieviškos aureolės.
Gintautas Kėvišas

A. Žigaitytė. Kas kūrė G. Kėvišo mitą? (373)

Muzikos pasaulyje visi žinome, kam savo karjera ir tarptautiniais ryšiais turėjo būti dėkingas „geriausias“ Lietuvos vadybininkas Gintautas Kėvišas. Maestro Saulius Sondeckis (1928–2016) dosniai dalinosi savo patirtimi. Ir ne tik menine. Daugelis vadiname save jo mokiniais.

A. Užkalnis. „Prašau, jokių lietuvių šalia“ (316)

Taip, aišku, nesakiau. Prašiau mandagiai. „Gal galima būtų kaip nors parinkti viešbutį, kad nebūtų aplink lietuvių“, prašiau kelionių organizatoriaus, ruošdamasis į eilinę kūrybinę–tarnybinę komandiruotę Kanarų salose.
Alvydas Repečka

A. Repečka. Priežastis – ne alkoholis (209)

Sakoma, galva yra organas, kuriuo žmogus galvoja..., kad galvoja. Tikrų tikriausia tiesa. Mat žmogaus smegenys, nors sudaro tik penkiasdešimtą kūno masės dalį, yra nepaprastai imlios energijai, kurią gauna iš oro, vandens ir maisto. Miegant smegenys suvartoja 10 proc. , o įtemptai mąstant – net 30 proc. visos gaunamos energijos.
Remigijus Šimašius

R. Šimašius. Sunkus šimtadienis (55)

Pirmasis įspūdis gali būti klaidingas. Taip trumpai apibūdinčiau naujosios Vyriausybės pirmųjų šimto darbo dienų rezultatus.
A. Zuokas. Kodėl G. Kėvišas turi atsistatydinti

A. Zuokas. Kodėl G. Kėvišas turi atsistatydinti (146)

Tenka stebėti kilusias viešas diskusijas dėl Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo Gintauto Kėvišo veiklos ir galimų viešų bei privačių interesų supainiojimo.
Linas Balsys

L. Balsys. Už skambių miškų reformos šūkių – ministro pusbrolio interesai? (93)

Problema sena ir gerai žinoma – Lietuvoje savo interesus įprasta ginti labiau per draugus ir gimines, nei atvirai ir laikantis įstatymų. Tai sovietinio kolūkinio mąstymo palikimas. Gaila, bet „pusbrolių ir švogerių krašto“ dėsniais paremtos reformos ir įstatymų pataisos šioje Seimo kadencijoje skinasi kelią, atrodytų, daug sparčiau nei bet kada anksčiau.
Juozas Dapšauskas

J. Dapšauskas. Žiniasklaidoje būtina kritika, bet ne mažiau svarbu – objektyvumas, nešališkumas (34)

Didelio šurmulio sulaukė kelių Seimo narių registruotas įstatymo projektas, kad žiniasklaidoje 50 proc. turinio turėtų būti teigiama informacija. Kai toks projektas buvo įregistruotas, tuoj pat supratau, kad čia kažkas „pakišo“ naivią Seimo narę psichologę Dovilę Šakalienę (kuri „pakišo“ dar du LVŽS frakcijos narius). Lenda svarbios smulkmenos, kad projekto ištakos pas socialdemokratus.
Tomas Bilevičius

T. Bilevičius. Socialdemokratai, baimės ir ateitis (53)

Jei Jus trikdo sąvoka „socialdemokratas“, šis straipsnis – Jums. Šio straipsnio autorius yra jaunasis socialdemokratas, kuris džiaugiasi juo esąs.
Agne Bilotaitė

A. Bilotaitė. Apie Pūką ir kitus Seimo povus (210)

Kęstučio Pūko priekabiavimo istorijos baigtis atskleis šį tą labai svarbaus - ar moterį jau laikome tokiu pat žmogumi kaip vyrą, ar, deja, vis dar ne.
Mindaugas Puidokas

M. Puidokas. Ar išleistumėte savo dukterį į darbo pokalbį pas K. Pūką? (126)

Seimo Etikos ir procedūrų komisija balsų dauguma pateikė siūlymą pradėti apkaltos procesą Seimo nariui Kęstučiui Pūkui. “Tai susidorojimas, provokacija, man trukdo kovoti su korupcija”,- sako pats K. Pūkas, laimei, nemojuodamas koviniu pistoletu.
Egidijus Vareikis

E. Vareikis. Keturi F. Bacono stabai ir penkios „baisios“ pasakos lietuviams apie Europos ateitį (37)

Pagal prieš kelis dešimtmečius įkurtos Europos Komisijos viziją ši organizacija turėjo būti išmintingų žmonių grupė, teikianti priimtinus projektus besiintegruojančios Europos šalių vadovams.
Bronius Matelis

B. Matelis. Seime vyksta keisti dalykai (115)

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė siūlyti Seimui pradėti apkaltos procedūrą Kęstučiui Pūkui dėl moterų metamų kaltinimų seksualiniu priekabiavimu. Iš tikrųjų, tai šiai komisijai čia ir nebuvo ką tirti – viską ištyrė žiniasklaida, o pats K.Pūkas prisipažinęs visą istoriją tik apibendrino.

E. Jovaiša. Švietimas ir nacionalinis saugumas (30)

Praėjusių metų vasarą paskelbus valstiečių švietimo programą daug kam galėjo kilti ir iš tiesų kilo klausimas, kodėl švietimas joje įvardintas svarbiausia nacionalinio saugumo dalimi. Galvodami apie tai, kaip turėtų atrodyti ir kokius tikslus sau kelti Lietuvos švietimo sistema, negalime pamesti iš akiračio šios nuostatos ar likti jos nesupratę. Taigi kokia prasme švietimas skleidžiasi kaip nacionalinio saugumo dėmuo? Mažiausiai trejopai.
Andrius Kubilius

A. Kubilius. Europos Sąjungai – 60: brandos pradžia? (85)

Kovo 25-ąją Europos Sąjunga (ES) švenčia šešiasdešimtmetį. Su tuo verta ją pasveikinti, o tai reiškia pasveikinti ir save!