Indrė Makaraitytė

I. Makaraitytė. Sauliaus Skvernelio Pakso manevras? (408)

Kuo viskas baigsis? Tai yra klausimas, kuris tiesiog tvyro ore. Nes nesibaigti tiesiog negali.
Petras Baršauskas

P. Baršauskas. Ne akademikų norai, o kokybiniai kriterijai turi sudėlioti, kam su kuo jungtis (194)

Kaip klostosi aukštojo mokslo pertvarka? Išgirdęs tokį klausimą atsakau, kad džiaugiuosi ryžtu padaryti tai, ko nedarėme per visus 27 atkurtos nepriklausomybės metus. Tačiau ar džiaugiuosi pačiu pertvarkos procesu – tikrai ne.
Andrius Užkalnis

A. Užkalnis. Aš irgi truputį rasistas (444)

Žinote, kas yra negražiau už žodžius, pasakytus apie juodaodžių žaidėjų normavimą lietuviškoje krepšinio komandoje? Na, šiaip jau, daug kas yra negražiau, bet man šiuo atveju tylų žiaugčiojimą kelia teisuoliškumo varžybos, kas greičiau ir išmaniau pasmerks negerai pašnekėjusį buvusį krepšinio klubo prezidentą.
Liudvikas Andriulis

L. Andriulis. Iš R. Šimašiaus noriu tik vieno dalyko (188)

Skaičiuoju čia vieną dieną tuos graudžius Remigijaus Šimašiaus viščiukus, ir siutas ima – viščiukai jau dvimečiai, bet vienas šlubas, kitas be sparno, trečias išvis ne Šimašiaus, du ančiukai ir paršas, ir visi bėga į skirtingas puses, nein skaičiuot.
Nida Vasiliauskaitė

N. Vasiliauskaitė. Apie „satyrines diskusijas“ (61)

Mažai yra žanrų, kraupumu prilygstančių „O dabar išjuokime x, nes mes sakome, kad x YRA juokinga, o jei tu nesijuoksi – būsi, che ce, irgi kaip x, ir tada mes (MES!) tave užjuoksime!“
Kęstutis Girnius

K. Girnius. Nestebina, kad gyventojai nutaria palikti Lietuvą visiems laikams (378)

45 proc. Lietuvos gyventojų nepritaria Darbo kodeksui, 10 proc. pritaria, likusieji neturėjo tvirtos nuomonės. Tai rodo naujienų agentūros BNS užsakymu rinkos tyrimų kompanijos RAIT gegužės mėnesį atlikta apklausa.
Vladimiras Laučius

V. Laučius. Kas pasiuntė „valstiečius“ į nokdauną (477)

Smigę žemyn premjero Sauliaus Skvernelio reitingai, kaip ir be perstojo mąžtantis „valstiečių“ populiarumas, yra jau nebe tendencija, kaip kad sakoma apie antrą kartą, o sistema, kaip sakoma apie trečią. Ne todėl, kad čia trečias kartas (nors būtent per pastaruosius tris mėnesius S. Skvernelio populiarumas smuko 20 proc. punktų), o todėl, kad dabar ir „valstiečiai“ – visiškai nebe ta partija, kokia buvo per rinkimus, ir S. Skvernelis – nebe tas svajonių prezidentas, koks buvo iki šių metų pavasario. Triumfo laikai baigėsi. Gandro metai liko praeityje.
Rimvydas Valatka

R. Valatka. Virš Naisių šilelio gęsta valstiečių profesionalų žvaigždės (964)

Jų Raudonkepuraitė Šakalienė perbėgo pas liberalus. Valstiečių frakcija pikta ir vieninga. Kaip niekada. Partijos, Vyriausybės ir premjero reitingai – kirviu į dugną. Kaip niekada. Ekspolicininko reitingai sminga žemyn taip pat greitai, kaip ir sukilo. Per tris mėnesius – minus 20 procentinių punktų.
Ramūnas Bogdanas

R. Bogdanas. A. Navalnas mankštinasi manevruose, V. Putinas vysta kosmose (265)

Norint kalbėti apie valdžios pakeitimą, reikia dviejų komponentų: pirma, esantis lyderis silpsta ir nebeatrodo nepakeičiamas; antra, matosi, kuo jį galima būtų pakeisti.

Sekmadienio Evangelija. Šventoji Komunija (424)

Jėzus pasakė žydų miniai: „Aš esu gyvoji duona, nužengusi iš dangaus. Kas valgys šią duoną – gyvens per amžius. Duona, kurią aš duosiu, yra mano kūnas už pasaulio gyvybę.“
Druskininkų kurorto šventės paradas neapsiėjo be pionierių ir raudonų vėliavų (R. Sadausko-Kvietkevičiaus nuotr.)

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Rasizmas – ne tik G. Vainausko kalbos, bet ir abejinga mūsų reakcija (612)

Lietuva būtų nė neišgirdusi rasistinių „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo savininko Gedvydo Vainausko pasisakymų, jeigu jais nebūtų pasibaisėjusi kitų šalių žiniasklaida ir buvę „Lietuvos ryto“ krepšininkai amerikiečiai. Kas mums nutiko, kad po klubo prezidento svaičiojimų „...maksimaliai komandoje gali būti tik du juodaodžiai žaidėjai“, tokia komanda dar egzistuoja?
Auksė Kontrimienė

A. Kontrimienė. Vilniaus savivaldybė rodo pavyzdį kovoje su smurtu (5)

Smurtaujančių artimoje aplinkoje atvejų vis daugėja - 2015 m. užfiksuoti 38 510 pranešimai policijai dėl smurto artimoje aplinkoje, o tai beveik trečdaliu daugiau negu 2014 m. Dažniausiai dėl smurto artimoje aplinkoje kenčiame mes, moterys.
Juozas Dapšauskas

J. Dapšauskas. Ar prezidentė nepraleido progos patylėti apie alkoholio mažinimo priemones? (40)

Birželio 9 d. prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Seimo priimtą Alkoholio kontrolės įstatymą: griežtinimo pakeitimus, kurie tikrai yra istoriniai.
Aloyzas Sakalas

A. Sakalas. Ar dar bus kada nors reikalinga LSDP narių nuomonė? (74)

Iki šių dienų LSDP vadovai, o tiksliau LSDP pirmininkas pats vienasmeniškai spręsdavo pagrindinius politinius klausimus.
Remigijus Žemaitaitis

R. Žemaitaitis. Popieriniais pažadais daugiabučių neapšiltinsi (33)

Šią savaitę Sauliaus Skvernelio vyriausybė iškilmingai paskelbė: „Valdantieji užsimojo grandioziniam būsto renovacijos planui“. Kokia euforija! Koks platus užmojis! O kokia, vis dėl to, realybė?
Vytautas Landsbergis

V. Landsbergis. Prokurorų tylėjimas (249)

Nusibaigiantis „Šri Lankos rytas“, vis dar įsivėlęs į aferytę su nusibaigiančia šturvalų kankinio partija, o kartkartėm varginamas rasistinių atavizmų, dar sykį puolė savo įsikalbėtą seną priešą.
Antanas Guoga

A. Guoga. Gelbėjant eilinį Rainą ar ... profesinę? (21)

Profesinis mokymas šiandien Lietuvai yra per svarbus, kad leistume jam dūsti aferų pilnuose skandaluose.
Linas Linkevičius

L. Linkevičius. Po „tradicinių vertybių“ užsklanda – priešiškumas žmogaus teisių vertybėms (56)

Prieš ketverius metus - 2013 m. birželio 7 d. - man teko garbė Lietuvos vardu pasirašyti Europos Tarybos Stambulo konvenciją. Tai vienas pažangiausių tarptautinių dokumentų kovoje su smurtu prieš moteris ir smurtu artimoje aplinkoje, kurią praėjusią savaitę pasirašė ir Europos sąjunga. Tačiau Lietuvoje vis dar svarstoma, ar verta šią Konvenciją ratifikuoti.
Gintautas Paluckas

G. Paluckas. Po 100 eurų kiekvienam vaikui (77)

Beveik kas trečias vaikas Lietuvoje gyvena skurde arba ties skurdo riba. Tas trečdalis vaikų negauna nei tinkamos sveikatos priežiūros, nei išsilavinimo, nei galimybės ateityje dirbti gerai apmokamą darbą ar kurti stabiliais santykiais pasižyminčias šeimas.
Algis Strelčiūnas

A. Strelčiūnas. Didžiausias pėsčiųjų mirtingumo lygis Europoje – gal laikas kažką dėl to daryti? (32)

Žinia apie praėjusią savaitę Seime įregistruotą Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma drausti pėstiesiems, einantiems pėsčiųjų perėja naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis Lietuvos gyventojų buvo priimta dvejopai.

V. Vaitiekūnaitė. Sostinės valdžia nebeslepia požiūrio į tautines mažumas (80)

Laikas eina, o Vilniaus Aleksandro Puškino mokyklos mokiniai ir jų tėvai vis dar nežino, kur rugsėjį mokysis jų vaikai. Mokyklos pertvarkai skirtas laikas jau ištirpo.
A. Žilvinskas. Eutanazija: ar žmogus priklauso valstybei?

A. Žilvinskas. Eutanazija: ar žmogus priklauso valstybei? (46)

Teisingumo poreikis lydėjo žmoniją nuo jos aušros. Teisingumo jausmas suteikia ramybės, pasitenkinimo, stabilumo, o susidūrimas su neteisybe kursto nerimą, pyktį ir ryžtą veikti, neretai – ir autodestruktyviai.