Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Ukrainos žiniasklaida nustatė, kas stovi už šalies separatistų (255)

2014 balandžio mėn. 19 d. 17:38
Ukrainos žiniasklaida nustatė, kas stovi už šalies separatistų
DELFI montažas
Ukrainos žiniasklaida teigia nustačiusi, jog situaciją šalies Rytuose sėkmingai destabilizuoja veikėjai, su kuriais tiesiogiai susiję vietos verslininkai ir politinis elitas, skelbia „TSN.Tižden“.

Everesto lavinos aukų skaičius dar auga (3)

2014 balandžio mėn. 19 d. 17:25
Gelbėtojai atkasė dar vieno žuvusio alpinistų vedlio kūną po sniego ir ledo griūties ant Everesto šlaitų, tad didžiausios kada nors ant aukščiausio pasaulyje kalno įvykusios tragedijos aukų skaičius padidėjo iki 13.

Septyni Ukrainos karo laivai išplaukė iš Krymo į Odesą (13)

2014 balandžio mėn. 19 d. 17:21
Septyni Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai, tarp jų desanto laivas „Kirovohrad“, korvetė „Vinnycia“ ir plaukiojanti bazė „Zolotonoša“, šeštadienį išplaukė iš Sevastopolio ir Donuzlavo įlankų Rusijos aneksuotame Krymo regione į Odesos uostą, pranešė laikinojo prezidento Oleksandro Turčynovo spaudos tarnyba.

Rusijos Ortodoksų bažnyčios patriarchas: mūsų ypatinga malda – už Rusijos ir Ukrainos tautas (28)

2014 balandžio mėn. 19 d. 16:42
Rusijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Kirilas artėjančių Velykų proga šeštadienį palinkėjo taikos tarp Rusijos ir Ukrainos žmonių.

Belgijoje per išpuolį nušauti trys žmonės tarp jų – mažametis (3)

2014 balandžio mėn. 19 d. 15:27
Vyras, moteris ir vienas mažametis buvo nušauti per praeitą naktį įvykdytą išpuolį netoli Belgijos rytinio miesto, šeštadienį pranešė žiniasklaida.