Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Š. Korėjos rūstybės sulaukė dar vienas šnipas (6)

Kinijos naujienų agentūra „Xinhua“ praneša, kad Šiaurės Korėja nuteisė JAV pilietį 10 metų kalėjimo atliekant sunkiuosius darbus, rašo BBC.

Kolumbija po konstitucinio teismo verdikto įteisino vienalytes santuokas (15)

Kolumbija ketvirtadienį tapo ketvirta Lotynų Amerikos šalimi, kurioje yra įteisintos vienalytės santuokos, kai anksčiau dieną šios katalikiškos šalies konstitucinis teismas suteikė joms galutinį pritarimą.

Italijoje našlės laimingesnės už žmonas (9)

Italijoje našlės laimingesnės už tas moteris, kurių vyrai dar gyvi. Tai pranešė „The Local“, remdamasis Padujos universiteto ir Nacionalinės tyrimų tarybos specialistų atlikto tyrimo rezultatais.

JAV viceprezidentas Bidenas atvyko į Iraką (13)

JAV viceprezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį atvyko į Iraką, kurio vadovybė jau seniai yra politinės krizės aklavietėje, kai dar tenka kautis su džihadistais; apie šį vizitą iš anksto nebuvo skelbta.

Prancūzijoje siautėjo agresyvūs demonstrantai (15)

Dešimtys policijos pareigūnų ketvirtadienį buvo sužeisti prasiveržus smurtui Paryžiuje ir kituose Prancūzijos miestuose per audringas demonstracijas, kai bent 170 tūkst. darbininkų ir studentų vėl pamėgino priversti vyriausybę atšaukti siūlomą itin ginčijamą darbo reformų įstatymą.