Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (4)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Filipinuose patvirtintas dar vienas MERS atvejis (2)

Filipinuose užfiksuotas antras Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromo (MERS) atvejis. Į šalį iš Dubajaus atvyko užsikrėtęs asmuo, informuoja BBC.

H. Clinton apkaltino Kiniją vagyste (43)

JAV kandidatė į prezidentus Hillary Clinton apkaltino Kiniją vogus komercines paslaptis ir kitą svarbią informaciją, praneša BBC.

Irako naikintuvas atsitiktinai numetė bombą ant Bagdado (18)

Bomba, pirmadienį dėl „techninio gedimo“ iškritusi iš Irako karinių oro pajėgų lėktuvo „Suchoj“ ir sprogusi viename Bagdado rytiniame rajone, užmušė mažiausiai septynis žmones, pranešė saugumo pareigūnai ir medikai.

Per sprogimus Nigerijoje žuvo mažiausiai 44 žmonės

Nigerijoje, Džoso mieste, per du savižudžių sprogdintojų išpuolius žuvo mažiausiai 44, o sužeisti 67 žmonės, skelbia BBC ir AP.

V. Ivanauskas. Kas paaiškėjo po rinkimų Moldovoje (7)

Birželio 14 ir 28 d. vykę vietos savivaldos rinkimai ir vyravusi retorika rinkimų kampanijos metu Moldovoje iliustruoja tai, jog „proeuropietiškos“ ar „antieuropietiškos“ šalies etiketės yra sąlygiškos.