Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (4)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Maskvos policija apie Ukrainos deputatą: pretenzijų neturime

2015 kovo mėn. 2 d. 13:06
Maskvos policija neturi jokių pretenzijų Ukrainos parlamento nariui Aleksejui Gončarenkai, kuris sekmadienį buvo sulaikytas per didžiules eitynes Rusijos sostinėje, skirtas nužudytam opozicijos lyderiui Borisui Nemcovui atminti, todėl deputatas gali bet kada grįžti į savo šalį, pirmadienį pranešė pareigūnai.

„The Bloomberg View“: Rusija, nužudyta kartu su B. Nemcovu

2015 kovo mėn. 2 d. 12:57
Metų metus Maskvos žmonės buvusio pirmojo vyriausybės vadovo pavaduotojo Boriso Nemcovo Rusijos prezidento Vladimiro Putino adresu sakytą kritiką nuleisdavo negirdomis.

Žinutės K. Sobčiak: laukiu, kol tave užvers (143)

2015 kovo mėn. 2 d. 11:52
Į televizijos laidų vedėjos Ksenijos Sobčiak paskyrą socialiniame tinkle „Twitter“ dėl jos pranešimų apie opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymą pradėjo plūsti grasinimai.

G. Kasparovas po susidorojimo su B. Nemcovu: neperku bilieto į vieną pusę (13)

2015 kovo mėn. 2 d. 11:08
Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo žmogžudystė nuslopino bet kokią taikaus politinio perėjimo Rusijoje viltį, įsitikinęs buvęs pasaulio šachmatų čempionas, garsus Kremliaus kritikas Garis Kasparovas, skelbia „Moscow Times“.

Prabilo B. Nemcovo draugės artimieji papildyta (129)

2015 kovo mėn. 2 d. 10:28
Anna Durickaja
Asmeninio archyvo nuotr.
23 m. modelis Anna Durickaja buvo kartu su Rusijos opozicionieriumi Borisu Nemcovu, kai jį nužudė vasario 27 d. Maskvoje. Ji – pagrindinė įvykio liudininkė.