Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (4)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Rusija: padarysime viską, kad susigrąžintume savo karius (166)

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai pareiškė, kad Kremlius padarys viską, kad Ukrainoje sulaikyti Rusijos kariai būtų išlaisvinti.

Rusija ketina bausti Ukrainą (77)

Rusijos premjeras Dimitrijus Medvedevas šeštadienį Rusijos žiniasklaidai pareiškė, kad „užims tvirtą poziciją“, jeigu Ukraina atsisakys mokėti buvusios vyriausybės skolas.

Išlaisvintas vienas iš Ukrainos „kiborgų“ (293)

Šeštadienį iš nelaisvės paleistas vienas Doneckų oro uostų gynėjų „kiborgas“ Olegas Kuzminychas, kuris buvo 90-ojo bataliono 81-osios brigados vadas.

Irako pajėgos pradėjo kontrpuolimą netoli Ramadžio miesto

Irako ir šiitų pajėgos pradėjo kontrpuolimą prieš „Islamo valstybės“ kovotojus netoli Ramadžio miesto, kurį islamistai užėmė praėjusį sekmadienį, skelbia BBC.

B. Obama pasirašė įstatymą, suteikiantį teisę Kongresui atmesti sutartį su Iranu (13)

JAV prezidentas Barack Obama pasirašė įstatymą, leidžiantį Kongresui išreikšti savo poziciją dėl galutinio susitarimo su Iranu, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.