Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Buvęs KGB pulkininkas: yra žaislas, kuriuo net V. Putinas neišdrįs žaisti (161)

2014 liepos mėn. 23 d. 21:06
Buvęs KGB pulkininkas Olegas Gordijevskis įsitikinęs, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Ukrainoje padarė didžiulę klaidą.

Atsistatydina Bulgarijos vyriausybė (1)

2014 liepos mėn. 23 d. 20:50
„goeasteurope.about.com“ nuotr.
Trečiadienį Bulgarijos ministras pirmininkas Plamenas Orešarskis paskelbė, kad atsistatydina jo vadovaujama vyriausybė. Atitinkamas pareiškimas buvo oficialiai pateiktas šalies parlamentui.

Nyderlandų miesto meras nori atsikratyti V. Putino dukra (146)

2014 liepos mėn. 23 d. 20:36
Nyderlandų miesto meras nori atsikratyti V. Putino dukra
Socialinio tinklo nuotr.
Po Malaizijos oro linijų lėktuvo katastrofos Ukrainos rytuose, per kurią žuvo daugiau kaip 190 olandų, vieno Nyderlandų miesto meras paragino deportuoti iš šalies Rusijos prezidento Vladimiro Putino dukterį, praneša „The Guardian“.

Malaizijos lėktuvo juodosios dėžės Olandijos ekspertų rankose: ką pamatė? (152)

2014 liepos mėn. 23 d. 19:52
Olandų tyrėjai, kurie stengiasi nustatyti priežastis, dėl kurių praėjusią savaitę sudužo bendrovės „Malaysia Airlines“ skrydžio MH17 lėktuvas, pareiškė nenustatę jokių faktų, kad prie lainerio juodosios dėžės balso įrašymo įrenginio būtų kas nors kišęs nagus.

Vaizdo įraše - gyventojai, ieškantys priedangos per Izraelio antskrydį Gazoje (19)

2014 liepos mėn. 23 d. 19:02
Vaizdo įraše - gyventojai, ieškantys priedangos per Izraelio antskrydį Gazoje
Palestiniečių dokumentinių filmų kūrėjai trečiadienį išplatino naują vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota Izarelio ataka prieš Gazos Ruožą. Vaizdo įrašas pasirodė tuo metu, kai aukų skaičius jau pasiekė 645. Jame matyti, kaip sekmadienį Gazos Šedžajos rajone siaubo apimti gyventojai, įskaitant moteris ir vaikus, spiečiasi po skardiniu stogu, kol ant jų krinta sviediniai.