Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

JAV keleivinį lėktuvą teko tupdyti nepasiekus tikslo, nes mirė jo kapitonas (1)

Iš Finikso Arizonoje į Bostoną 550-ju reisu skridęs JAV oro bendrovės „American Airlines“ lėktuvas buvo nukreiptas į Sirakjusą, kai vienas pilotas mirė lėktuvui būnant ore, pranešama Bostono radijo tinklalapyje wcvb.com.

Įtampa auga: NATO griežtai įspėja Rusiją dėl antskrydžių Sirijoje (1806)

NATO pareikalavo, kad Rusija nutrauktų oro antskrydžius prieš „civilius ir Sirijos opoziciją“. NATO patikino, kad sekmadienį, Rusijai įsibrovus į Turkijos oro erdvę, Rusijos veiksmai pasiekė „naują pavojingą lygmenį“.

Iš JAV – žinia apie naują frontą: viskas vyks priešingai nei Rusijos vykdoma operacija (792)

Amerikiečių vadovaujama koalicija, kovojanti su „Islamo valstybe“, šiaurės rytinėje Sirijos dalyje ruošiasi atidaryti naują frontą ir padidinti spaudimą Rakai – faktinei šios teroristinės grupuotės sostinei, teigia JAV kariuomenės ir administracijos pareigūnai.

Rusijos teismas pritarė N. Savčenko arešto pratęsimui (12)

Rusijos Rostovo srities teismas pirmadienį patvirtino rugsėjo 15-ąją kito teismo priimtą sprendimą pratęsti Nadeždos Savčenko sulaikymą iki sausio 16 dienos, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.

JAV kariškis: aviacijos smūgis į Kunduzo ligoninę surengtas afganų prašymu (50)

Į ligoninę pataikę JAV aviacijos smūgiai, nusinešę 22 žmonių gyvybes šiaurės Afganistano mieste Kunduze, buvo surengti paprašius Afganistano pajėgoms, kurios pranešė esančios apšaudomos Talibano kovotojų, informavo pirmadienį aukšto rango amerikiečių ir koalicijos pajėgų vadas Afganistane.