Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Turkijos prezidentas apgailestauja dėl incidento su Rusijos bombonešiu (127)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad apgailestauja dėl incidento, kai Sirijos ir Turkijos pasienyje buvo numuštas Rusijos bombonešis „Su-24“, praneša AP.

Š. Korėja galimai nesėkmingai bandė iš povandeninio laivo paleisti raketą (15)

Šiaurės Korėja šeštadienį tikriausiai atliko iš povandeninio laivo paleidžiamos balistinės raketos bandymą Japonijos jūroje, tačiau tas eksperimentas buvo nesėkmingas, pranešė Seulo naujienų agentūra.

Ispanijoje suimti trys įtariami džihadistai (2)

Ispanijos vidaus reikalų ministerija šeštadienį pranešė suėmusi du vyrus, kurie mėgino verbuoti žmones islamo džihadui (šventajam karui), taip pat vieną moterį, pasiruošusią išvykti į konflikto zoną.

Po teroro aktų Paryžiuje Prancūzija neleido į šalį įvažiuoti tūkstančiui žmonių (1)

Beveik tūkstantis asmenų, laikomų keliančiais saugumo pavojų, nebuvo įleisti į Prancūziją nuo to laiko, kai, ruošiantis tarptautinei klimato konferencijai COP21, buvo sugriežtinta sienos kontrolė lapkričio 13 dieną, likus kelioms valandoms iki pražūtingų atakų Paryžiuje, šeštadienį pranešė vidaus reikalų ministras.

„Islamo valstybė“ mirtinai sumušė net jos „reklaminiu veidu“ tapusią paauglę (290)

Skelbiama, kad paauglė iš Austrijos, kuri kartu su savo drauge pabėgo į Siriją, buvo mirtinai sumušta, kai buvo sučiupta bandanti pabėgti iš „Islamo valstybės“ (ISIS) tvirtovės Rakos.