Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

JAV surengė tiesiogines derybas su Iranu dėl „Islamo valstybės“ problemos (2)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 10:39
Johnas Kerry
AP/Scanpix
JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pirmą kartą susitiko su savo kolega - Irano užsienio reikalų ministru Mohammadu Javadu Zarifiu ir aptarė su juo „Islamo valstybės“ keliamą grėsmę. Tai pirmadienį pranešė AFP.

M. Chodorkovskis: jeigu V. Putinas nesuklys, jo režimas gyvuos dar 20 metų (34)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 10:27
Rusijoje veikiantis politinis režimas gali sėkmingai gyvuoti dar 20 metų, jeigu jo lyderiai nepadarys jokios rimtos klaidos, tokią mintį išsakė buvęs „Jukos“ vadovas Michailas Chodorkovskis per interviu Ispanijos dienraščiui „El Pais“, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

J. Kerry apie svarbų JAV ir Afganistano saugumo susitarimą (7)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 09:47
JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry sekmadienį išreiškė viltį, kad greitai bus pasirašytas ilgai atidėliotas Jungtinių Valstijų ir Afganistano saugumo susitarimas dėl amerikiečių karių buvimo šalyje po 2014 metų.

Kanada atliks stebimąjį skrydį virš Rusijos (5)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 08:58
Oro pajėgų transporto lėktuvas C-130 „Hercules“
DELFI (M.Bajarūno nuotr.)
Kanados misija atliks stebimąjį skrydį virš Rusijos.

P. Porošenka: patikėkite, turime priemonių save apginti (67)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 08:44
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka sekmadienį įspėjo, kad jo šalis turi būti pasirengusi gintis, jei žlugtų taikos planas, kuriuo siekiama nutraukti penkis mėnesius trunkantį konfliktą su prorusiškais separatistais.