Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (4)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

V. Putinas: mes eisime iki galo

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį parodytame interviu pareiškė, jog nesigaili dėl Maskvos 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos ir mano, kad tai buvo „istorinis teisingumas“.

Susitaikymo šauklys Akinci laimėjo Šiaurės Kipro prezidento rinkimus (1)

Nuosaikus kairysis politikas, žadantis aktyviai siekti susitarimo dėl taikos etniškai padalytame Kipre, sekmadienį įtikinama pergale laimėjo Šiaurės Kipro turkų respublikos (ŠKTR) antrąjį rinkimų turą.

Ukraina mini 29-ąsias Černobylio katastrofos metines (5)

Ukrainos gyventojai sekmadienį minėjo 29 metų sukaktį nuo Černobylio atominės elektrinės katastrofos - netoli jėgainės, kur vėluoja naujo reaktoriaus gaubto dengimo darbai, jie padėjo vainikus ir uždegė žvakutes.

Karo veiksmai Jemene plinta: atakavo lėktuvai (8)

Jemene besitęsiant kovoms, Saudo Arabijos vadovaujama koalicija sekmadienį surengė oro antskrydžius ir apšaudė šalį iš karo laivų. Šis jėgos panaudojimas - intensyviausias nuo kovo mėnesio, kai Saudo Arabija ėmėsi operacijos prieš šiitus hučius, informuoja "Reuters".

Ekspertai žinojo apie artėjančią Nepalo katastrofą atnaujinta 06.40 (48)

Nepalą sukrėtęs žemės drebėjimas, per kurį, naujausiais duomenimis jau žuvo 3 218 žmonių, o dar per 6 000 yra sužeisti, nebuvo naujiena šios srities ekspertams.