Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Duotas raudonas signalas: baiminamasi, ką gali pridaryti ugnikalnis Islandijoje (9)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 19:56
Islandija davė raudoną signalą aviacijos industrijai dėl Bardabunga ugnikalnio – tai reiškia, kad galima didelė pelenų emisija, praneša BBC.

V. Putino kritikas: dažnai suabejoju jo psichine sveikata (412)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 18:30
Po kelių dienų Minske vyks Ukrainos prezidento Petro Porošenkos ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino susitikimas – iš jo tikimasi daug.

Pranešama, apie ką susitikę kalbėjosi Vokietijos ir Ukrainos vadovai P. Porošenka tikisi 500 milijonų eurų paramos (231)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 16:16
Vokietijos kanclerė Angela Merkel, šeštadienį atvykusi į Kijevą vienos dienos vizito, susitiko su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka, informuoja naujienų agentūra „Unian“.

Po „ledinio vandens kibiro“ iššūkio ugniagesiai atsidūrė ligoninėje (12)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 15:42
Du Kentukio (JAV) ugniagesiai gydomi po sunkių nudegimų po to, kai patyrė elektros šoką pagelbėdami studentams atlikti ledinio vandens kibiro iššūkį, praneša BBC, remdamasi vietine spauda.

Rusija skelbiasi ir toliau gelbėsianti Ukrainą (319)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 15:11
Rusija skelbiasi ir toliau gelbėsianti Ukrainą
AP/Scanpix
Nors šeštadienį pranešta, kad visi sunkvežimiai, dalyvavę kontroversiškai vertinamos humanitarinės pagalbos akcijoje, sugrįžo iš Ukrainos į Rusiją, Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Kremlius ketina ir toliau bendradarbiauti su Raudonuoju Kryžiumi, siekiant padėti gyventojams Donbaso gyventojams, praneša news.liga.net.