Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Australija pristatė 65 mlrd. dolerių vertės karinių jūrų pajėgų atnaujinimo programą

Australija antradienį paskelbė 89 mlrd. Australijos dolerių (65 mlrd. JAV dolerių arba 59 mlrd. eurų) karinių jūrų pajėgų modernizacijos projektą, apimantį naujų fregatų ir patrulinių katerių statybą šalies laivų statyklose, taip pat nurodė, jog tarptautinis kontraktininkas naujų povandeninių laivų statybai bus pasirinktas „artimiausiais mėnesiais“.

Rusija siunta ant Švedijos: atsakomybė tenka tik jums (7)

Rusija antradienį pasmerkė Stokholmą ir patvirtino išsiuntusi iš šalies vieną švedų diplomatą, atsakydama į tos Skandinavijos valstybės sprendimą išsiųsti vieną iš Maskvos diplomatinių darbuotojų.

Nyderlandų prokurorai pradėjo tyrimą dėl nuvirtusių kranų (1)

Nyderlandų prokurorai pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl incidento, kai šalies centrinėje dalyje esančiame mieste pirmadienį ant pastatų eilės nuvirto du kranai, kurie buvo naudojami restauruojant tiltą.

Buvusioje priešlėktuvinėje slėptuvėje – gaisras, sužeisti 27 žmonės

Vokietijos šiauriniame Hamburgo uostamiestyje 27 žmonės buvo sužeisti per gaisrą ir sprogimą buvusioje priešlėktuvinėje slėptuvėje, antradienį pranešė pareigūnai ir žiniasklaida.

Kinų desantininkai pirmauja Rusijos kariuomenės surengtame turnyre (5)

Parašiutininkų varžybose, surengtose per 2015 metų Rusijos kariuomenės turnyrą, kuris pirmadienį prasidėjo į pietryčius nuo Maskvos esančiame Riazanės mieste, kol kas pirmauja Kinijos desantininkai.