Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

„Putino tigras“ kelia siaubą ūkininkams (6)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 16:02
Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Retas Amūro tigras, kurį į laisvę asmeniškai paleido Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, dabar kelia siaubą Kinijos šiaurės rytų regiono ūkininkams.

Mūšis Donecke: pila iš visko, ką turi nerimaujama dėl Rusijos pajėgų telkimo Kryme (112)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 15:31
21-osios šachtos rajone Donecke vyksta tankų mūšis, separatistai mėgina apsupti oro uostą iš Piskų ir Avdijivkos gyvenviečių pusės, skelbia UNIAN.

Turkija pasmerkė Libijos vyriausybės aviacijos smūgius Tripolyje (3)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 14:58
Turkija trečiadienį pasmerkė Libijos vyriausybės aviacijos smūgius Tripolio oro uoste, kontroliuojamame konkuruojančios administracijos, kai tas reidas padidino įtampą tarp Ankaros ir tarptautinės bendruomenės pripažįstamos Libijos valdžios.

Egiptas vėl atidarys sienos su Gazos Ruožu perėją

2014 lapkričio mėn. 26 d. 14:47
Egiptas trečiadienį vėl atidarys sienos su Gazos Ruožu perėją – pirmą kartą nuo jos uždarymo spalio pabaigoje po sprogdinimo Sinajaus pusiasalyje, pranešė pareigūnai.

Įsiutęs buivolas Kinijos pietvakariuose sužeidė mažiausiai 10 žmonių

2014 lapkričio mėn. 26 d. 14:46
Įsiutęs buivolas Kinijos pietvakariuose sužeidė mažiausiai 10 žmonių
Įsiutęs buivolas sekmadienį sukėlė chaosą viename nedideliame Kinijos pietvakarių miestelyje. Buivolas atklydo į miesto centrą ir ėmė siautėti. Skelbiama, kad per incidentą buvo sužeista mažiausiai 10 žmonių. Stebėjimo kameros užfiksavo buivolo, pradėjusio puldinėti žmones, siautėjimą. Pirmiausia buivolas nusitaikė į vietos gyventoją Liang Cuirong, jis nuvertė ją nuo dviračio ir pradėjo trypti.