Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (4)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Ispanijoje - milžiniškos demonstracijos prieš taupymą (5)

2015 sausio mėn. 31 d. 16:21
Dešimtys tūkstančių žmonių šeštadienį išėjo į Madrido gatves, demonstruodami palaikymą naujai partijai „Podemos“, pasisakančiai prieš griežto taupymo politiką.

Minske sprendžiamas Ukrainos likimas (40)

2015 sausio mėn. 31 d. 15:50
Ukrainos, Rusijos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) bei prorusiškų separatistų atstovai atvyko į Baltarusijos sostinę Minską šeštadienį dar kartą pamėginti pradėti taikos Ukrainoje derybas.

Italija turi naują prezidentą (1)

2015 sausio mėn. 31 d. 15:01
Mažai žinomas Italijos konstitucinio teismo teisėjas Sergio Mattarella šeštadienį išrinktas naujuoju šalies prezidentu per ketvirtąjį įstatymų leidėjų ir regionų valdžios atstovų balsavimą.

Mirė buvęs Vokietijos prezidentas R. von Weizsaeckeris

2015 sausio mėn. 31 d. 14:56
Buvęs Vokietijos prezidentas Richardas von Weizsaeckeris, gerbtas dėl moralinio vadovavimo pokario Vokietijai, mirė būdamas 94-erių, pranešė šeštadienį prezidentūra.

Indija išbandė didelio nuotolio balistinę raketą (6)

2015 sausio mėn. 31 d. 14:46
Indija šeštadienį išbandė didelio nuotolio balistinę raketą, galinčią nunešti branduolinę kovinę galvutę toli į Delio varžovės Kinijos teritoriją, pirmąkart sėkmingai paleidusi ją iš mobiliojo komplekso.