Žlugo indėnų ieškinys prieš alaus daryklas dėl jų alkoholizmo

 (4)
Indėnų medžio drožinys
© Shutterstock nuotr.

Vienas Jungtinių Valstijų teisėjas atmetė vienos Amerikos indėnų genties ieškinį, kuriame alaus daryklos ir pardavėjai buvo kaltinami dėl chroniško alkoholizmo jos rezervate, rašo bbc.co.uk.

Teisėjas Johnas Gerrardas teigė, kad beveik nekyla klausimų, jog alkoholizmo problemą padidino alaus pardavimai kaimyniniame Nebraskos miestelyje.

Tačiau jis nurodė, kad federaliniai teismai neturi galios patraukti atsakomybėn alaus daryklas ar parduotuves.

Oglalos sijų gentis iš parduotuvių ir daryklų reikalavo 500 mln. JAV dolerių (1,3 mlrd. litų) kompensacijos.

Ieškinyje teigiama, kad parduotuvės ir alaus daryklos sąmoningai pardavinėjo alkoholį indėnų rezervato „Pin Ridge“ gyventojams, žinodamos, kad jis bus slapta gabenamas į rezervatą išgerti ar perparduoti. Šiame rezervate vartoti alkoholį draudžiama nuo 1832 metų.

Gentis taip pat tvirtino, kad alaus daryklos Nebraskos Vait Klėjaus miestelio parduotuvėms tiekė tokius „alaus kiekius, kurie viršijo Nebraskos valstijos įstatymų leidžiamas normas“.

Keturios Vait Klėjaus alaus parduotuvės, minimos ieškinyje, pernai pardavė iš viso 4,3 mln. 0,3 l talpos alaus skardinių.

Vait Klėjaus miestelyje, kuris įsikūręs šalia rezervato, gyvena tik keliasdešimt žmonių.

www.DELFI.lt
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Atsakė į V. Putino laišką (3)

2014 spalio mėn. 1 d. 16:41
Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Europos Sąjungos ir Ukrainos prekybinį susitarimą, tapusį dar vienu įtampos židiniu Rusijos ir Vakarų santykiuose, gali keisti tik Briuselis ir Kijevas, trečiadienį laiške Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pažymėjo Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso.

Geriausia vieta senti (10)

2014 spalio mėn. 1 d. 16:19
Geriausia vieta senti
AOP nuotr.
Norvegija yra geriausia vieta senti, rodo naujausias indeksas „Global AgeWatch“, kuriuo įvertinamos 96 valstybės ir kuris buvo paskelbtas trečiadienį.

V. Putinas tikina apsisprendęs dėl interneto prieigos Rusijoje (9)

2014 spalio mėn. 1 d. 16:10
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pareiškė, jog Kremlius nesvarsto galimybės riboti Rusijos vartotojų prieigos prie interneto, siekdamas nuraminti kalbas apie galimą interneto ribojimą, kylant įtampai santykiuose su Vakarais dėl konflikto Ukrainoje.

D. Rogozinas: nereikia mėginti mūsų kantrybės (30)

2014 spalio mėn. 1 d. 15:53
Rusija trečiadienį pažadėjo ginti savo piliečius Moldovos separatistiniame Padniestrės regione, jeigu ten įsipliekstų karinis konfliktas, panašus į dabartinę krizę Ukrainoje.

Ieško su paauglės dingimu siejamo latvio

2014 spalio mėn. 1 d. 15:49
Alice Gross
AP/Scanpix
Didžiosios Britanijos policija, ieškanti vienos dingusios 14-metės, pranešė radusi dar neatpažintus palaikus, taip pat ieško vieno Latvijos piliečio, anksčiau nuteisto už žmogžudystę, kuris buvo pastebėtas netoliese maždaug tuo pačiu metu, kai dingo ta mergaitė.