Vašingtonas pasveikino šį žingsnį ir paragino derybų keliu užbaigti krizę.

Nepaisant kalbų apie sėkmę šioje karinėje kampanijoje, kurią sunitiškos arabų valstybės pradėjo siekdamos atkurti prezidento Abedrabbuh Mansouro Hadi (Abedrabo Mansuro Hadžio) valdžią, sostinė Sana tebėra kontroliuojama sukilėlių, o svarbiame pietiniame Adeno uostamiestyje toliau tęsiasi įnirtingi susirėmimai.

Koalicija nurodė, kad jos operacijos perėjo į politinę stadiją, tačiau neatmetė galimybės esant reikalui atnaujinti oro smūgius prieš šiitų sukilėlius, vadinamus husiais.

Koalicija pridūrė, kad Arabijos pusiasalio pakraštyje esančio strategiškai svarbaus Jemeno oro erdvės ir jūrinė blokada bus tęsiama.

Šiitiškas Iranas sveikino koalicijos sprendimą nutraukti antskrydžių kampaniją, pavadinęs jį „žingsniu į priekį“ siekiant konflikto sureguliavimo.

Tuo tarpu husiai karinės kampanijos pabaigos kol kas nekomentavo.

A.M.Hadi savo kreipimesi iš Saudo Arabijos sostinės Rijado, į kurį jis pabėgo, kai Saną užėmę sukilėliai, sėdami chaosą ir stumdami šalį prie humanitarinės krizės slenksčio, ėmė artėti prie Adeno uostamiesčio, sakė, jog bus pasiekta „pergalė“ ir „mes greitai sugrįšime į savo gimtinę, Adeną ir Saną“.

Saudo Arabijos gynybos ministerija nurodė, kad oro smūgiai leido „sėkmingai pašalinti grėsmes Saudo Arabijos ir kaimyninių valstybių saugumui“, sunaikinus sunkiąją ginkluotę ir balistines raketas, kurios buvo patekusios į husių rankas.

Baltieji rūmai sveikino sprendimą nutraukti antskrydžius ir paragino prie derybų stalo ieškoti būdų užbaigti šią krizę, sukėlusią tiesioginio konflikto tarp regiono galių grėsmę.

Koalicijos pareiškime rašoma, kad kitas žingsnis bus pastangos atnaujinti politinį procesą Jemene, pagalbos teikimas ir „kova su terorizmu“ šioje šalyje, kur aktyviai veikia tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ padalinys.

Diplomatinėje srityje koalicija sieks „tarptautinio bendradarbiavimo“ užkertant kelią ginklų tiekimui sukilėliams.a