Ukrainoje atidėtas balsavimas dėl Rusijos patriarchatui pyktį keliančio įstatymo projekto

 (25)
Ukrainos parlamentas ketvirtadienį atidėjo balsavimą dėl įstatymo projekto, kuris, kaip teigia Rusija, įvestų griežtus apribojimus Maskvos patriarchato Ukrainos Ortodoksų Bažnyčiai. Rusija yra ypač sunerimusi dėl galimo Maskvos patriarchato bažnyčių konfiskavimo.
© Sputnik

Įstatymo projekte numatoma, kad religinėms organizacijoms, kurių vadovybė yra įsikūrusi „valstybėje agresorėje“, bus suteiktas specialus statusas.

Kijevas ir jo sąjungininkai Vakaruose kaltina Rusiją, kad ši surežisavo ir remia rytinėje Ukrainos dalyje trejus metus nerimstantį konfliktą, per kurį žuvo daugiau nei 10 tūkst. žmonių.

Vienas Ukrainos prezidento Petro Porošenkos valdančiosios partijos narys pareiškė, kad įstatymų leidėjams ketvirtadienį nepavyko užtikrinti pakankamos paramos šiam projektui.

„Mūsų frakcija nusprendė, kad šis įstatymas dar neparuoštas svarstyti“, – sakė Oleksijus Gončarenka naujienų agentūrai „Interfax“.

„Dėl šios priežasties įstatymo projektas šiandien nebus svarstomas“, – paaiškino jis.

Kada projektą numatyta pateikti parlamentui kol kas nežinoma.

Pagal naująjį įstatymą, jeigu jis būtų priimtas, Maskvos patriarchato Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia per tris mėnesius turėtų atnaujinti savo registraciją atitinkamose institucijose ir jai būtų paskirta priežiūra.

Dokumente sakoma, kad Rusijoje įsikūrusios bažnyčios, kurios „sistemingai pažeidinėja Ukrainos įstatymus“, neteks savo registracijos ir bus uždraustos.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Kirilas šią savaitę perspėjo, kad įstatymas „kelia grėsmę milijonų Ukrainos tikinčiųjų konstitucinėms teisėms“.

Savo pareiškime jis pridūrė, jog tokio įstatymo priėmimas gali „sukelti smurto bangą ir naujų bažnyčių konfiskavimų bei eskaluoti konfliktą tarp bendruomenių Ukrainoje“.

Kirilas apkaltino Ukrainą, kad joje nuo 2014 iki 2016 metų neteisėtai konfiskuota daugiau nei 40 Maskvos patriarchatui priklausančių bažnyčių ir perspėjo, kad, priėmus naująjį įstatymą, jos būtų prarastos visam laikui.

Dauguma Ukrainos gyventojų yra krikščionys ortodoksai, priklausantys vadinamajam Kijevo patriarchatui.

Maskvos patriarchatui pavaldūs tikintieji daugiausia gyvena rytinėje Ukrainos dalyje, o vakariniuose ir centriniuose šalies regionuose gyvena graikų ortodoksų ir Romos katalikų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Turkijoje išduota 260 naujų arešto orderių suimti G. Guleno šalininkus

Turkijos teisėsauga tęsia islamo pamokslininko Fethullah Guleno šalininkų persekiojimą. Stambulo ir Ankaros prokuratūros išdavė daugiau kaip 260 naujų arešto orderių suimti F. Guleno, kurį vyriausybė įvardija kaip praėjusių metų žlugusio pučo organizatorių, rėmėjus, praneša agentūra AFP.

Ispanija ragina ES šalis intensyviau dalintis žvalgybine informacija (1)

Europos Sąjungos valstybės privalo suintensyvinti dalijimąsi žvalgybos informacija, kad ateityje būtų išvengta tokių atakų kaip pirmadienio išpuolis Mančesteryje, kur žuvo 22 žmonės, tarp jų ir vaikai, antradienį pareiškė Ispanijos užsienio reikalų ministras.

D. Trumpas sveikina žydų „nepalaužiamą dvasią“ (9)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad Izraelio nacionalinis Holokausto memorialas „Yad Vashem“ yra žydų tautos „nepalaužiamos dvasios“ simbolis.

Ukraina apribojo rusų kalbos vartojimą televizijoje (74)

Ukrainos parlamentas tęsia savo kultūrinę kovą su Rusija ir antradienį priėmė naujas televizijai skirtas taisykles, pagal kurias bent trys ketvirtadaliai visų laidų ir filmų turės būti transliuojami ukrainiečių kalba.

Jauniausia Mančesterio teroro akto auka - aštuonerių metų pradinukė atnaujinta 17.27 (185)

8-erių metų Saffie Rose Roussos iš Leilando žuvo per teroro aktą Mančesteryje, antradienį pranešė Lankašyro grafystės taryba. Tarletono bendruomenės pradinės mokyklos vyriausiasis mokytojas sakė: „naujienos apie Saffie žūtį per šią pasibaisėtiną ataką sukėlė mums didžiulį šoką ir aš norėčiau perduoti mūsų didžiausią užuojautą jos šeimai ir draugams“. Apie mergaitės žūtį pranešė BBC.