Ukrainoje atidėtas balsavimas dėl Rusijos patriarchatui pyktį keliančio įstatymo projekto

 (25)
Ukrainos parlamentas ketvirtadienį atidėjo balsavimą dėl įstatymo projekto, kuris, kaip teigia Rusija, įvestų griežtus apribojimus Maskvos patriarchato Ukrainos Ortodoksų Bažnyčiai. Rusija yra ypač sunerimusi dėl galimo Maskvos patriarchato bažnyčių konfiskavimo.
© Sputnik

Įstatymo projekte numatoma, kad religinėms organizacijoms, kurių vadovybė yra įsikūrusi „valstybėje agresorėje“, bus suteiktas specialus statusas.

Kijevas ir jo sąjungininkai Vakaruose kaltina Rusiją, kad ši surežisavo ir remia rytinėje Ukrainos dalyje trejus metus nerimstantį konfliktą, per kurį žuvo daugiau nei 10 tūkst. žmonių.

Vienas Ukrainos prezidento Petro Porošenkos valdančiosios partijos narys pareiškė, kad įstatymų leidėjams ketvirtadienį nepavyko užtikrinti pakankamos paramos šiam projektui.

„Mūsų frakcija nusprendė, kad šis įstatymas dar neparuoštas svarstyti“, – sakė Oleksijus Gončarenka naujienų agentūrai „Interfax“.

„Dėl šios priežasties įstatymo projektas šiandien nebus svarstomas“, – paaiškino jis.

Kada projektą numatyta pateikti parlamentui kol kas nežinoma.

Pagal naująjį įstatymą, jeigu jis būtų priimtas, Maskvos patriarchato Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia per tris mėnesius turėtų atnaujinti savo registraciją atitinkamose institucijose ir jai būtų paskirta priežiūra.

Dokumente sakoma, kad Rusijoje įsikūrusios bažnyčios, kurios „sistemingai pažeidinėja Ukrainos įstatymus“, neteks savo registracijos ir bus uždraustos.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Kirilas šią savaitę perspėjo, kad įstatymas „kelia grėsmę milijonų Ukrainos tikinčiųjų konstitucinėms teisėms“.

Savo pareiškime jis pridūrė, jog tokio įstatymo priėmimas gali „sukelti smurto bangą ir naujų bažnyčių konfiskavimų bei eskaluoti konfliktą tarp bendruomenių Ukrainoje“.

Kirilas apkaltino Ukrainą, kad joje nuo 2014 iki 2016 metų neteisėtai konfiskuota daugiau nei 40 Maskvos patriarchatui priklausančių bažnyčių ir perspėjo, kad, priėmus naująjį įstatymą, jos būtų prarastos visam laikui.

Dauguma Ukrainos gyventojų yra krikščionys ortodoksai, priklausantys vadinamajam Kijevo patriarchatui.

Maskvos patriarchatui pavaldūs tikintieji daugiausia gyvena rytinėje Ukrainos dalyje, o vakariniuose ir centriniuose šalies regionuose gyvena graikų ortodoksų ir Romos katalikų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Rumunijos policija sunkvežimyje rado 91 migrantą iš Sirijos ir Irako

Rumunijos policija antradienį pranešė viename į Vakarų Europą vykusiame sunkvežimyje radusi 91 migrantą iš Irako ir Sirijos.

E. Macronas pakvietė JAV prezidentą liepą apsilankyti Prancūzijoje (2)

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį pakvietė JAV prezidentą Donaldą Trumpą aplankyti jo šalį ir dalyvauti Prancūzijos nacionalinę dieną vyksiančiame tradiciniame parade.

JAV ir Prancūzijos prezidentai sutaria dėl bendro atsako, jeigu Sirijoje įvyktų cheminė ataka (60)

Jungtinių Valstijų ir Prancūzijos prezidentai Donaldas Trumpas ir Emmanuelis Macronas antradienį per pokalbį telefonu sutarė dėl bendro atsako, jeigu Sirijoje įvyktų cheminė ataka, pranešė prancūzų Prezidentūra.

Kolumbijos sukilėliai FARC paskelbė visiškai nusiginklavę

Kolumbijos revoliucinės ginkluotosios pajėgos (FARC) antradienį oficialiai paskelbė visiškai nusiginklavusios.

B. al Assadas apsilankė Rusijos Hmeimimo karinėje bazėje (36)

Sirijos prezidentas Basharas al-Assadas antradienį sveikino Maskvos paramą jo režimui, kai apsilankė jo šalyje įsteigtoje rusų Karinių oro pajėgų bazėje.