Sprendimui atimti iš Rusijos balso teisę Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) prieštaravo Azerbaidžano, Armėnijos, Kipro ir Serbijos delegacijos.

Ukrainos atstovai visiškai palaikė sprendimą atimti iš Rusijos balsavimo teisę ETPA.

Už jį balsavo net opozicijos atstovė Julija Levočkina, kuri per iki tol susilaikydavo nuo Rusijos kritikos.

Kaip skelbia cenzor.net, remdamasi „Evropeiskaja pravda“, tai liudija asmeninio balsavimo duomenys, skelbiami ETPA svetainėje.

Balsavimo rezultatai ryškiai pasiskirstė pagal valstybes. Prieš minėtą sprendimą vienbalsiai pasisakė Azerbaidžano, Armėnijos, Kipro, Serbijos delegacijos, taip pat didžioji dalis austrų, šveicarų, olandų ir turkų.

DELFI primena, kad ETPA trečiadienio vakarą pratęsė Rusijos balsavimo teisių suspendavimą iki balandžio mėnesio.

Sprendimas pratęsti sankcijas Rusijai buvo priimtas 160 balsų prieš 42, dar 11 delegatų per balsavimą susilaikė.

Rusijos delegacija į šį žingsnį reagavo pareikšdama, kad iki metų pabaigos pasitraukia iš šio parlamentinio forumo.

Teisių suspendavimas buvo pratęstas remiantis išvadomis, kad Rusija neįvykdė 2014 metų balandžio mėnesį ETPA priimtos rezoliucijos įpareigojimų, o situacija Rytų Ukrainoje nuo to laiko tik smarkiai pablogėjo.

Rusijos delegacijos balsavimo teisės 2014-ųjų balandį buvo suspenduotos dėl Krymo aneksijos ir karinės įtampos eskalavimo Rytų Ukrainoje.

ETPA trečiadienį pareiškė esanti smarkiai susirūpinusi dėl Rusijos vykdomo smurto eskalavimo Ukrainos rytuose.

„Asamblėja reiškia gilų susirūpinimą dėl įvykių rytų Ukrainoje ir smerkia Rusijos vaidmenį kurstant bei eskaluojant tuos įvykius“, – sakoma trečiadienio vakarą priimtoje ETPA rezoliucijoje.

Dokumente smerkiamas Rusijos vaidmuo „kurstant ir eskaluojant įvykius Ukrainoje, įskaitant ginklų tiekimą sukilėlių pajėgoms ir slaptus Rusijos karių veiksmus rytų Ukrainoje“.

„Be to, Asamblėja reiškia nerimą dėl didelio skaičiaus Rusijos „savanorių“ dalyvavimo konflikte rytų Ukrainoje be jokių akivaizdžių Rusijos valdžios veiksmų sustabdyti tokį dalyvavimą, nors taip yra pažeidžiamas pačios Rusijos Federacijos baudžiamasis kodeksas“, – sakome rezoliucijoje.

ETPA tokius veiksmus vertina kaip „Rusijos Federacijos vykdomą vienos iš Europos Tarybos narių teritorinio vientisumo ir sienų šiurkštų pažeidimą“, taip pat ragina „Rusijos valdžią nedelsiant išvesti iš Ukrainos teritorijos visas savo karius, įskaitant slapta (veikiančias) pajėgas; susilaikyti nuo ginklų tiekimo sukilėlių pajėgoms; imtis įtikinamų priemonių, kad būtų sustabdytas Rusijos savanorių srautas į konfliktą rytų Ukrainoje; priimti Baudžiamojo kodekso pataisas, numatančias baudžiamąją atsakomybę už Rusijos civilių dalyvavimą ginkluotuose konfliktuose užsienyje – taip pat tuo atveju, jeigu jie negauna atlyginamo už savo veiksmus“.