Šiemet popiežius savo gimtadienį švęs iškilmingai

 (3)
Nors gimtadienio progomis popiežius Jonas Paulius II visada sulaukdavo daugybės sveikinimų iš viso pasaulio, dažniausiai šią dieną jis paminėdavo privačiai. Tačiau šiemet gegužės 18 dieną, 80-ojo gimtadienio proga, vyks oficialios iškilmės.
Trečiadienį Vatikanas paskelbė, jog popiežius gegužės 18-ąją aukos Mišias ant Šv. Petro bazilikos laiptų. Koncelebruoti jas kviečiami visi kunigai, tą dieną būsiantys Romoje.

Popiežiaus jubiliejus sutampa su šventaisiais Katalikų Bažnyčios metais, kai Romoje lankosi ypač daug piligrimų.

Anksčiau Jono Pauliaus II gimtadieniai būdavo švenčiami tyliai, su keliais draugais ir artimiausiais padėjėjais, bet kartais popiežius išeidavo pasveikinti Šv. Petro aikštėje susirinkusių žmonių, o 1996 metais per savo gimtadienį jis lankėsi Slovėnijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Politologas: V. Putinas per kvailumą parodė savo tikrąjį veidą (140)

Atrodo, kad Europos Sąjunga sankcijas Rusijai pratęs, nes Vladimiras Putinas per kvailumą pasauliui rodo savo tikrąjį veidą kaip tik tuo metu, kai Vakarai ima svarstyti, kad gal jis visai protaujantis žmogus, LRT RADIJUI sako politikos mokslų profesorius iš Rutgerso universiteto Alexanderis Motylas.

A. Carteris: rengiamasi izoliuoti IS tvirtovę Raką (13)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį teigė, kad JAV vadovaujama koalicija „ruošia dirvą“ Rakos miesto, vadinamo grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) tvirtove Sirijoje, izoliavimui, praneša naujienų agentūra AFP.

JAV ambasadoriaus rezidencija Maskvoje apmėtyta petardomis (30)

Antradienį prie JAV ambasadoriaus rezidencijos Maskvos centre buvo sulaikyti trys partijos „Kita Rusija“ aktyvistai, praneša naujienų agentūra „Interfax“.

Vengrai prašo Rusijos pasiaiškinti dėl žeminančių komentarų apie 1956 m. sukilimą (143)

Budapeštas antradienį iškvietė Maskvos ambasadorių įteikti notos dėl Rusijos televizijos laidoje išsakytų Vengriją žeminančių komentarų, aiškinant apie 1956 metų sukilimą Vengrijoje prieš sovietinę komunistų valdžią.

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (12)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.