Serbai gali pakarti Miloševičių

 (1)
Jugoslavijos prezidentas Slobodanas Miloševičius gali baigti savo karjerą kartuvėse, o jo budeliu tapti pati serbų tauta, sako Kroatijos prezidentas Stjepanas Mesičius ketvirtadienį išspausdintame interviu.
S. Mesičius, kuris surengė oficialų vizitą į Prancūziją, taip pat sakė, kad Kroatija visiškai bendradarbiaus su Jungtinių tautų (JT) karo nusikaltimų tribunolu Hagoje ir teiks jam bet kokią pageidaujamą informaciją - net ir apie Kroatijos karininkus.

Interviu dienraščiui "Le Figaro" S. Mesičius sakė, jog dar prieš devynerius metus, Jugoslavijos konflikto pradžioje, jis įspėjo S. Miloševičių, kad jo siekis sukurti Didžiąją Serbiją baigsis šios šalies sumažėjimu iki sostinės Belgrado apygardos.

"Aš jam pasakiau: "Kai serbai supras, kas atsakingas dėl šios tragedijos, jie jus pakars". Jis, rūkydamas cigaretę, atsakė: "Kas pakars, dar paamtysime", pasakojo S. Mesičius. Jis buvo tuometinės Jugoslavijos Federacijos prezidentas.

Pasak jo, "Miloševičiaus galas artėja su kiekviena diena... Jis gali pralaimėti rinkimus, jis gali būti nušalintas".

Paklaustas, ar S. Miloševičius tikrai gali būti pakartas, S. Mesičius atsakė: "Kodėl ne? Jis yra nusikaltėlis... Jis suplanavo karą, jis davė įsakymus vykdyti žudynes".

JT Tarptautinis kriminalinis tribunolas buvusiai Jugoslavijai yra pareiškęs S. Miloševičiui kaltinimus dėl karo nusikaltimų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Japonijoje per du sprogimus viename parkų žuvo vienas žmogus, sužeisti mažiausiai du

Japonijoje viename parkų, kuriame vyko tautinė šventė, per du vienas po kito nugriaudėjusius sprogimus sekmadienį žuvo vienas žmogus ir mažiausiai du sužeisti, pranešė ugniagesiai.

Pasibaigus paliauboms Alepe vėl kilo susirėmimų

Sirijos nuniokotame susiskaldžiusiame Alepo mieste, vos pasibaigus Damasko sąjungininkės Rusijos paskelbtoms „humanitarinėms“ paliauboms ir JT nespėjus evakuoti sužeistų civilių iš sukilėlių valdomų rajonų, tarp režimo ir sukilėlių vėl kilo smarkūs susirėmimai.

H. Clinton dėl D. Trumpo išsakytos pozicijos įžvelgė naujų grėsmių (2)

Hillary Clinton pareiškė, kad neseniai Donaldo Trumpo pasakyta mintis, kad jis nepripažins rinkimų rezultatų, jeigu pralaimės, yra „tiesioginė grėsmė mūsų demokratijai“.

Irako kariuomenė stumia „Islamo valstybę“ iš krikščioniškojo regiono

Šeštadienį Irako karinės pajėgos įsiveržė į krikščioniškąjį regioną, kurį nuo 2014 m. kontroliuoja džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), kad su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) parama atsikovotų Mosulo miestą, praneša „Reuters“.

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (1111)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.