Rusijos kariškių duomenimis, sukilėliai Čečėnijoje

Rusijos kariškių duomenimis, sukilėliai Čečėnijoje ne kartą bandė sutrukdyti išrinkti respublikos deputatą į Rusijos Valstybės Dūmą.
Kaip sekmadienį žurnalistams pareiškė Rusijos vidaus reikalų ministro pavaduotojas generolas pulkininkas Ivanas Golubevas, prieš atidarant rinkimų apylinkes buvo užregistruoti "keli mėginimai nusiaubti rinkimų apylinkes ir neleisti ateiti į jas rinkėjams".

I. Golubevas pranešė, jog praėjusią naktį respublikos teritorijoje buvo apšaudyta 15 rinkimų apylinkių. Nožai Jurto rajone teko paimti dokumentus iš sudegusios rinkimų apylinkės ir pervežti į iš anksto parengtą atsarginę apylinkę.

Atidarius rinkimų apylinkes, čečėnų kovotojai taip pat "mėgino trukdyti balsuoti", teigė I. Golubevas. Jis patikslino, jog buvo mėginta susprogdinti rinkimų apylinkes Urus Martano ir Nožai Jurto rajonuose. Pavyzdžiui, Urus Martane per sprogimą "prie pat rinkimų apylinkės" žuvo žmogus. Pasak I. Golubevo, vėliau buvo nustatyta, jog žuvusysis, narkomanas, galėjo būti susijęs su čečėnų kovotojais. Negalutiniais duomenimis, jis pats atnešė sprogmenį, paslėpęs jį ant kūno.

Vidaus reikalų ministerijos kariuomenės jungtinės grupuotės vado pirmasis pavaduotojas milicijos generolas leitenantas Nikolajus Getmanas irgi neatmetė galimybės, kad respublikos teritorijoje balsavimo dieną galimi teroro aktai. Pirmiausia, mano N. Getmanas, tokios akcijos galimos dideliuose miestuose - Grozne, Gudermese, Urus Martane.

"Mes darome visa, kad į rinkimų apylinkes nepatektų žmonės, kurie gali atnešti sprogstamųjų medžiagų ant savo kūno", pareiškė N. Getmanas. Pasak jo, milicija turi keliasdešimt tarnybinių šunų, specialiai apmokytų ieškoti sprogmenų. Be to, priminė jis, keliuose sugriežtinta automobilių kontrolė, imamasi kitų priemonių "galimiems teroristams išaiškinti tarp einančių balsuoti žmonių".

Teisėsaugos organai "tiki, kad milicija kartu su Čečėnijos žmonėmis garantuos saugumą rinkimų dieną ir jie įvyks", reziumavo I. Golubevas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Vadovauti JAV gynybos departamentui D. Trumpas pakvietė „generolų generolą“ (12)

Vadovauti JAV gynybos departamentui Donaldas Trumpas pasiūlė generolą Jamesą Mattisą, vieną iš autoritetingiausių savo kartos karvedžių. Garsėjantis drąsa mūšyje, strateginiu mąstymu ir tiesmukiškais žodžiais jūrų pėstininkas yra kritikavęs ir išrinktąjį prezidentą kaip neišmanėlį dėl draugiškumo Rusijai. J. Mattiso požiūriai į svarbiausias grėsmes nesutampa su D. Trumpo komandos, be to, jis tik prieš trejus metus išėjo į atsargą, todėl turės gauti Kongreso išlygą, kad galėtų vadovauti karinei žinybai.

Drama Paryžiuje: ginkluotas vyras įkaitais paėmė septynis žmones (74)

Paryžiuje pistoletu ginkluotas plėšikas penktadienio vakarą paėmė įkaitais septynis žmones vienoje kelionių agentūroje.

B. Johnsonas neigia pasisakantis už laisvą judėjimą po „Brexit“

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas, vienas „Brexit“ kampanijos lyderių, penktadienį neigė prieštaravęs bendrai vyriausybės politikai imigracijos klausimais privačiuose pokalbiuose su ES ambasadoriais ir sakė jiems pareiškęs, kad „mums reikia turėti kontrolę“.

ES policijos ataskaitoje akcentuojama IS grėsmė Europai (11)

„Islamo valstybė“ (IS) artimoje ateityje tikriausiai vykdys naujas atakas Europos Sąjungoje ir tikriausiai taikysis į šalis, priklausančias JAV vadovaujamai koalicijai, kuri su šia ekstremistų organizacija kovoja Sirijoje ir Irake, sakoma penktadienį paskelbtoje ES policijos agentūros Europolo ataskaitoje.

JAV su Rusija suka galvas dėl Sirijos (34)

Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija nagrinėja naujus būdus, kaip išeiti iš mėnesius trunkančios diplomatinės aklavietės, į kurią šalys pateko dėl to, kad neranda būdų, kaip sustabdyti kovas Sirijos Alepo mieste, penktadienį sakė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry.