Rusijos kariškių duomenimis, sukilėliai Čečėnijoje

Rusijos kariškių duomenimis, sukilėliai Čečėnijoje ne kartą bandė sutrukdyti išrinkti respublikos deputatą į Rusijos Valstybės Dūmą.
Kaip sekmadienį žurnalistams pareiškė Rusijos vidaus reikalų ministro pavaduotojas generolas pulkininkas Ivanas Golubevas, prieš atidarant rinkimų apylinkes buvo užregistruoti "keli mėginimai nusiaubti rinkimų apylinkes ir neleisti ateiti į jas rinkėjams".

I. Golubevas pranešė, jog praėjusią naktį respublikos teritorijoje buvo apšaudyta 15 rinkimų apylinkių. Nožai Jurto rajone teko paimti dokumentus iš sudegusios rinkimų apylinkės ir pervežti į iš anksto parengtą atsarginę apylinkę.

Atidarius rinkimų apylinkes, čečėnų kovotojai taip pat "mėgino trukdyti balsuoti", teigė I. Golubevas. Jis patikslino, jog buvo mėginta susprogdinti rinkimų apylinkes Urus Martano ir Nožai Jurto rajonuose. Pavyzdžiui, Urus Martane per sprogimą "prie pat rinkimų apylinkės" žuvo žmogus. Pasak I. Golubevo, vėliau buvo nustatyta, jog žuvusysis, narkomanas, galėjo būti susijęs su čečėnų kovotojais. Negalutiniais duomenimis, jis pats atnešė sprogmenį, paslėpęs jį ant kūno.

Vidaus reikalų ministerijos kariuomenės jungtinės grupuotės vado pirmasis pavaduotojas milicijos generolas leitenantas Nikolajus Getmanas irgi neatmetė galimybės, kad respublikos teritorijoje balsavimo dieną galimi teroro aktai. Pirmiausia, mano N. Getmanas, tokios akcijos galimos dideliuose miestuose - Grozne, Gudermese, Urus Martane.

"Mes darome visa, kad į rinkimų apylinkes nepatektų žmonės, kurie gali atnešti sprogstamųjų medžiagų ant savo kūno", pareiškė N. Getmanas. Pasak jo, milicija turi keliasdešimt tarnybinių šunų, specialiai apmokytų ieškoti sprogmenų. Be to, priminė jis, keliuose sugriežtinta automobilių kontrolė, imamasi kitų priemonių "galimiems teroristams išaiškinti tarp einančių balsuoti žmonių".

Teisėsaugos organai "tiki, kad milicija kartu su Čečėnijos žmonėmis garantuos saugumą rinkimų dieną ir jie įvyks", reziumavo I. Golubevas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Ukrainos sprogimų šaudmenų sandėlyje auka tapo moteris (3)

Per sprogimus Ukrainos šaudmenų sandėlyje prie Charkovo srities Balaklijos miesto žuvo moteris. Tai pranešė Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos vadovas Mykola Čečetkinas, kuriuo remiasi „Interfax“.

Iš jūros gelmių keliamas nuskendęs Pietų Korėjos keltas „Sewol“

Kovo 24 dieną iš paukščio skrydžio nufilmuota, kaip Pietų Korėjoje vykdoma prieš trejus metus nuskendusio ir kelių šimtų žmonių gyvybes nusinešusio kelto iškėlimo operacija.

Ukrainos žiniasklaida įvardijo D. Voronenkovo žudiką (74)

Ukrainos leidinys „Obozrevatel“ paskelbė spėjamo buvusio Rusijos Valstybės Dūmos deputato Deniso Voronenkovo žudiko nuotrauką ir vardą.

Po teroro atakos Londone areštuoti dar du žmonės

Londonas, kovo 24 d. (AP-BNS). Po teroro atakos Vestminsteryje įvykdyti dar du „reikšmingi areštai“, centrinėje ir Šiaurės Anglijoje, penktadienį pranešė Londono kovos su terorizmu padalinio vadovas.

Čečėnijoje užpultas Rusijos nacionalinės gvardijos objektas, žuvo kovotojų ir karių (25)

Čečėnijoje buvo užpultas Rusijos nacionalinės gvardijos objektas, žuvo šeši užpuolikai, bet nuostolių patyrė ir Gvardija, pranešė Nacionalinis kovos su terorizmu komitetas.