Rusijos kariškių duomenimis, sukilėliai Čečėnijoje

Rusijos kariškių duomenimis, sukilėliai Čečėnijoje ne kartą bandė sutrukdyti išrinkti respublikos deputatą į Rusijos Valstybės Dūmą.
Kaip sekmadienį žurnalistams pareiškė Rusijos vidaus reikalų ministro pavaduotojas generolas pulkininkas Ivanas Golubevas, prieš atidarant rinkimų apylinkes buvo užregistruoti "keli mėginimai nusiaubti rinkimų apylinkes ir neleisti ateiti į jas rinkėjams".

I. Golubevas pranešė, jog praėjusią naktį respublikos teritorijoje buvo apšaudyta 15 rinkimų apylinkių. Nožai Jurto rajone teko paimti dokumentus iš sudegusios rinkimų apylinkės ir pervežti į iš anksto parengtą atsarginę apylinkę.

Atidarius rinkimų apylinkes, čečėnų kovotojai taip pat "mėgino trukdyti balsuoti", teigė I. Golubevas. Jis patikslino, jog buvo mėginta susprogdinti rinkimų apylinkes Urus Martano ir Nožai Jurto rajonuose. Pavyzdžiui, Urus Martane per sprogimą "prie pat rinkimų apylinkės" žuvo žmogus. Pasak I. Golubevo, vėliau buvo nustatyta, jog žuvusysis, narkomanas, galėjo būti susijęs su čečėnų kovotojais. Negalutiniais duomenimis, jis pats atnešė sprogmenį, paslėpęs jį ant kūno.

Vidaus reikalų ministerijos kariuomenės jungtinės grupuotės vado pirmasis pavaduotojas milicijos generolas leitenantas Nikolajus Getmanas irgi neatmetė galimybės, kad respublikos teritorijoje balsavimo dieną galimi teroro aktai. Pirmiausia, mano N. Getmanas, tokios akcijos galimos dideliuose miestuose - Grozne, Gudermese, Urus Martane.

"Mes darome visa, kad į rinkimų apylinkes nepatektų žmonės, kurie gali atnešti sprogstamųjų medžiagų ant savo kūno", pareiškė N. Getmanas. Pasak jo, milicija turi keliasdešimt tarnybinių šunų, specialiai apmokytų ieškoti sprogmenų. Be to, priminė jis, keliuose sugriežtinta automobilių kontrolė, imamasi kitų priemonių "galimiems teroristams išaiškinti tarp einančių balsuoti žmonių".

Teisėsaugos organai "tiki, kad milicija kartu su Čečėnijos žmonėmis garantuos saugumą rinkimų dieną ir jie įvyks", reziumavo I. Golubevas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Britų premjerės pasirinkta partnerė DUP vertinama prieštaringai (1)

Šiaurės Airijos Demokratinė junionistų partija (DUP), kuri pirmadienį pasirašė susitarimą su konservatoriais, leidžiantį britų premjerei Theresai May išlikti valdžioje, kai kam kelia nerimą dėl savo pažiūrų ir bauginančios praeities.

„Al Qaeda“ po šešerių metų paleido įkaitą švedą (1)

Į laisvę paleistas nuo 2011 metų Malyje įkaitu „Al Qaedos“ laikytas Johanas Gustafssonas, remiantis Švedijos užsienio reikalų ministerijos pranešimu skelbia Didžiosios Britanijos transliuotojas BBC.

90-metis japonas mirė laukdamas mirties bausmės

Japonijos Fukuokos prefektūros kalėjime mirė Takešige Hamada, laikytas vyriausiu šalies įkalintuoju. Apie tai rašo „The Japan Times“, remdamasis naujienų agentūra „Kyodo“.

„Normandijos ketverto“ derybos prasidės birželio pabaigoje (4)

Ukrainos, Prancūzijos, Vokietijos ir Rusijos lyderių susitikimas vyks šių metų birželio pabaigoje – liepos pradžioje, pirmadienį pranešė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Šiaurės Airija susitarimu su JK gaus papildomą 1 mlrd. svarų (5)

Šiaurės Airija iš Britanijos gaus papildomą milijardą svaro sterlingų (1.1 milijardą eurų, 1.3 milijardą dolerių) pagal susitarimą dėl šio regiono partijos palaikymo ministrės pirmininkės Theresos May konservatorių vyriausybę.