Rusija nusiuntė Sirijai modernių ginklų, teigia JAV žiniasklaida

 (69)
JAV žiniasklaida praneša, kad Rusija nusiuntė Sirijai modernių prieš laivus naudojamų raketų, informuoja BBC.
© AFP/Scanpix

Laikraštis "The New York Times" citavo neįvardijamą JAV pareigūną, kuris sakė, kad tokias raketas Sirija galėtų panaudoti kovoje su užsienio intervencija. Rusijos užsienio reikalų ministras pranešimo detalių nepatvirtino, bet sakė, kad tiekdama ginklus Rusija nepažeidžia jokių tarptautinės teisės normų.

Rusija yra viena iš nedaugelio likusių Sirijos režimo sąjungininkių ir pagrindinė ginklų tiekėja. "The New York Times" praneša, kad naujausią Rusijos ginklų siuntą Sirijai sudarė pažangios "Yakhont" raketos, galinčios pasiekti taikinį už 290 kilometrų ir turinčios arba sprogstamuosius arba šarvus pramušančius užtaisus. Pirminį 72 tokių raketų ir papildomos technikos užsakymą Sirija pateikė 2007 metais, o pirmieji ginklai buvo pristatyti 2011-aisiais.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas stebėjosi žiniasklaidos dėmesiu šiai temai ir sakė, kad Rusija neneigia tiekianti ginklus Sirijai pagal anksčiau sudarytas sutartis ir tai darydama nepažeidžia jokių teisės normų. Ministras pabrėžė, kad Rusija daugiausia tiekia priešlėktuvinės gynybos ginklus, kurie Sirijos režimui nesuteikia jokio pranašumo kovoje su sukilėliais.

Vakarai baiminasi, kad Sirijai turint pažangios rusiškos karinės technikos ateityje bus sunkiau pritaikyti blokadą, surengti intervenciją arba antskrydžius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

V. Putinas naujas JAV sankcijas pavadino „chamiškomis“ ir pažadėjo nelikti skolingas (40)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Maskva galiausiai turės atsakyti į sankcijas, paskelbtas Jungtinių Valstijų Rusijai.

Tik 5 proc. brazilų pritaria M. Temero vyriausybei

Brazilijos prezidento Michelio Temero vyriausybės pritarimo reitingas smuko iki 5 proc. Iš apklaustų asmenų 87 proc. sako nepasitikintys korupcija kaltinamu šalies prezidentu, ketvirtadienį parodė „Ibope“ paskelbta apklausa, informuoja „Reuters“.

Iš sugriuvusio Sirijos Alepo miesto zoologijos sodo išgelbėjo plėšrius gyvūnus (2)

Tarptautinės gyvūnų gelbėtojų organizacijos ir Turkijos aplinkosaugos ministerijos pastangomis, iš apgriauto Sirijos zoologijos sodo išgelbėti laukiniai gyvūnai išvežti į Turkiją. Iš zoologijos sodo „Sirijos stebuklų pasaulis“ išgelbėtus tris liūtus, du tigrus, du lokius ir dvi hienas išvežė į reabilitacijos centrą vakarinėje Bursos provincijoje.

Rusija paskyrė naują ambasadorių prie JT (5)

Kremlius ketvirtadienį paskelbė, kad Vasilijus Nebenzia bus naujasis Rusijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų, jo pirmtakas ilgametis įgaliotinis Vitalijus Čiurkinas, kuris mirė vasario mėnesį.

„Delta Airlines“ išlaipinus keleivį kilo tarptautinis skandalas (81)

Antradienį, liepos 25 dieną, „Facebook“ pasirodė vyro įrašas, kuriame jis tvirtina buvęs išmestas iš oro linijų „Delta“ reiso už tai, kad „yra Rusijos pilietis“. Jis teigia už tai ketinantis paduoti oro pervežimų bendrovę į teismą, rašo „International business times“.