Rusija nusiuntė Sirijai modernių ginklų, teigia JAV žiniasklaida

 (69)
JAV žiniasklaida praneša, kad Rusija nusiuntė Sirijai modernių prieš laivus naudojamų raketų, informuoja BBC.
© AFP/Scanpix

Laikraštis "The New York Times" citavo neįvardijamą JAV pareigūną, kuris sakė, kad tokias raketas Sirija galėtų panaudoti kovoje su užsienio intervencija. Rusijos užsienio reikalų ministras pranešimo detalių nepatvirtino, bet sakė, kad tiekdama ginklus Rusija nepažeidžia jokių tarptautinės teisės normų.

Rusija yra viena iš nedaugelio likusių Sirijos režimo sąjungininkių ir pagrindinė ginklų tiekėja. "The New York Times" praneša, kad naujausią Rusijos ginklų siuntą Sirijai sudarė pažangios "Yakhont" raketos, galinčios pasiekti taikinį už 290 kilometrų ir turinčios arba sprogstamuosius arba šarvus pramušančius užtaisus. Pirminį 72 tokių raketų ir papildomos technikos užsakymą Sirija pateikė 2007 metais, o pirmieji ginklai buvo pristatyti 2011-aisiais.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas stebėjosi žiniasklaidos dėmesiu šiai temai ir sakė, kad Rusija neneigia tiekianti ginklus Sirijai pagal anksčiau sudarytas sutartis ir tai darydama nepažeidžia jokių teisės normų. Ministras pabrėžė, kad Rusija daugiausia tiekia priešlėktuvinės gynybos ginklus, kurie Sirijos režimui nesuteikia jokio pranašumo kovoje su sukilėliais.

Vakarai baiminasi, kad Sirijai turint pažangios rusiškos karinės technikos ateityje bus sunkiau pritaikyti blokadą, surengti intervenciją arba antskrydžius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

G7 vadovai nesutarė dėl klimato kaitos strategijos (2)

Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime penktadienį nepadaryta pažangos mėginant suderinti skirtingus Jungtinių Amerikos Valstijų ir jų partnerių požiūrius į klimato kaitos problemas, pranešė šio susitikimo šeimininkė Italija.

„Didelė dalis“ Mančesterio teroristų tinklo išaiškinta (3)

Didžiosios Britanijos kovos su terorizmu policijos vadovas Markas Rowley penktadienį pareiškė, kad didelė dalis tinklo, susijusio su pirmadienio išpuoliu po koncerto Mančesteryje, areštuota.

Rusija pavadino diplomatų išsiuntimą iš Estijos provokacija (15)

Maskva laiko dviejų Rusijos diplomatų išsiuntimą iš Estijos provokaciniu ir nepagrįstu Talino žingsniu.

G7 lyderiai konstatavo padidėjusią Šiaurės Korėjos grėsmę (1)

G7 lyderiai susitarė Taorminos viršūnių susitikimo baigiamojoje deklaracijoje pažymėti, kad Šiaurės Korėjos keliama grėsmė dėl jos raketų ir branduolinės programų realizavimo „pasiekė naują lygį“. Tai penktadienį pranešė Japonijos naujienų agentūra „Kyodo“.

Izraelis pasmerkė koptų krikščionių žudynes Egipte (3)

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu penktadienį pasmerkė teroristų ataką Egipte, kur buvo nužudyti mažiausiai 26 koptai, tarp aukų buvo ir vaikų.