Radujevas neigia dalyvavęs teroro aktuose

"Aš neturiu nieko bendra su teroro aktais. Tai tebuvo informacinis žaidimas, ideologinis karas, kurį mes laimime net dabar", pareiškė jis antradienį išspausdintame laikraštyje "Komsomolskaja pravda" interviu.

33-ejų metų S. Radujevas, kaltinamas pagal 10 Rusijos Baudžiamojo kodekso straipsnių ir dabar laikomas Maskvoje Lefortovo tardymo izoliatoriuje, teigia, kad žurnalistai, kurie rašė apie jo pasikėsinimą į Gruzijos prezidentą Eduardą Ševardnadzę, taip pat dalyvavimą sprogdinant namus ir kituose teroro aktuose, skleidžia apie jį "gandus ir kitą melagingą informaciją".

S. Radujevas nemano esąs kriminalinis nusikaltėlis. "Aš čečėnų politikas ir karo vadas. tai, ką dariau Kizliare ir Pervomaiskojėje, dariau vykdydamas įsakymą", sakė jis.

Savo pasyvią poziciją dabartiniame konflikte S. Radujevas aiškina tuo, jog jis buvo prieš naują karą, nenorėjo, kad "Čečėnijoje taptų amžino religinio karo placdarmu trečiųjų šalių interesais". Dėl to jis nesutarė su Maschadovu ir kitais lyderiais.

S. Radujevas įsitikinęs, kad Čečėnijos problemos neįmanoma išspręsti karinėmis priemonėmis, kad "Rusijai ir Čečėnijai geriau surasti galimybę nutraukti karą, pradėjus dialogą bei taikias derybas".

S. Radujevas pareiškė esąs pasiryžęs "visiškai nesavanaudiškai" padėti "bet kuriam Rusijos vadovybės atstovui, net pačiam Putinui, teisingai nukreipti politiką Kaukaze".

"Aš žinau daugelį čečėnų paslapčių, mūsų strategines ir informacines technologijas. Kuo anksčiau, tuo mažiau bus aukų", sakė jis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italiją supurtė žemės drebėjimas (4)

Stiprus žemės drebėjimas trečiadienį supurtė Italijos vidurio regioną ir buvo juntamas sostinėje Romoje.

Turkijoje suėmus du Dijarbakyro merus kilo riaušės

Turkijos policija trečiadienį Dijarbakyre susirėmė su protestuotojais, kuriuos vaikė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankas, kad žmonės nedemonstruotų savo nepritarimo valdžiai, suėmusiai abu kurdų gyventojų daugumą turinčio miesto merus.

Programišiai: elektroniniai laiškai rodo, kad Kremlius ir Rytų Ukrainos separatistai palaiko ryšius (30)

Grupė ukrainiečių programišių paviešino tūkstančius elektroninių laiškų, nutekintų iš paskyros, kuria naudojasi aukšto rango Kremliaus pareigūnas. Panašu, kad šie laiškai rodo, jog tarp Kremliaus ir Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų egzistuoja glaudūs finansiniai ir politiniai ryšiai, praneša naujienų agentūra AP.

„National Geographic“ viršelio „afganų mergaitė“ areštuota Pakistane (2)

Afganė, kuri būdama žaliaakė 12 metų mergaitė buvo įamžinta nuotraukoje žurnalo „National Geographic“ viršelyje, trečiadienį buvo areštuota dėl to, kad gyveno Pakistane su suklastotais asmens dokumentais.

Svarbaus kandidato į Moldovos prezidentus pasitraukimas pakurstė europietiškas viltis (1)

Svarbus kandidatas į Moldovos prezidentus trečiadienį pasitraukė iš rinkimų kovos, suteikdamas postūmį kitai proeuropietiškai kandidatei.