Prancūzijos laikraštis skelbia Putiną kompromituojančią medžiagą

 (3)
Pasak "La Monde", V. Putinas iki pat išrinkimo į Rusijos prezidento postą buvo Vokietijos įmonės SPAG ("St. Petersburg Immobilien und Beteiligungs" AG) konsultantas. Šios nekilnojamo turto kompanijos ir jos skyrių Sankt Peterburge veikla pastaruoju metu domisi Vokietijos ir Austrijos teisėsauga, rašo nacionalinis Prancūzijos dienraštis.

Rusijos prezidento spaudos tarnyba laikraščiui paneigė, kad V. Putinas buvo SPAG konsultantas.

Įmonė 1992 metais buvo įkurta Sankt Peterburgo merijos iniciatyva. Dalis šios kompanijos kapitalo priklauso miesto valdžiai, o ją valdo žmonės, artimai susiję su V. Putinu, rašo "La Monde" straipsnyje, kuris skelbiamas dienraščio svetainėje internete adresu http://www.lemonde.fr.

Publikacijoje teigiama, kad 1999 metų lapkritį šį įmonė buvo minima Vokietijos slaptosios tarnybos BND ataskaitoje. Dokumente vienas iš SPAG vadovų, Lichtenšteino ekonomikos ministro brolis Rudolfas Ritteris (Rudolfas Riteris) vadinamas "Kolumbijos narkotikų kartelio ir Rusijos organizuoto nusikalstamumo agentu". BND duomenimis, R. Ritteris įkūrė keletą fiktyvių įmonių, per kurias buvo "plaunami" pinigai, kuriuos siuntė Rusijos nusikaltėliai, kad, tarpininkaujant SPAG, įsigytų nekilnojamo turto Sankt Peterburge.

Šiuo metu R. Ritteris yra suimtas, rašo laikraštis.

Tuo tarpu SPAG padaliniams Rusijoje - įmonėms "Znamenskaja" ir "Inform-Future" - vadovauja artimas Rusijos prezidento draugas Vladimiras Smirnovas, teigia "La Monde". V. Smirnovas taip pat yra Sankt Peterburgo kuro kompanijos, turinčios beveik monopolijos teises parduoti benziną antrame pagal dydį Rusijos mieste, generalinis direktorius.

Pasak leidinio, V. Smirnovo pavaduotojas Vladimiras Kumarinas, prieš kiek laiko pakeitęs pavardę ir tapęs Barsukovu, yra gerai žinomas milicijai pravarde "Kum". Jis vadovavo Tambovo nusikaltėlių grupuotei ir yra teistas už reketą, rašo "La Monde".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bręstantys pokyčiai Prancūzijoje: šalies vairas gali atitekti M. Thatcher gerbėjui (53)

Jei JAV rinkimų kampanija jus varo į neviltį, galbūt verta atkreipti dėmesį į Prancūzijos prezidento pirminių rinkimų kampaniją. Prieš savaitę centro dešiniosios pakraipos Prancūzijos žurnalas „Le Point“ visą numerį paskyrė Margaret Thatcher palikimui ir viršelio antraštėje iškėlė klausimą, ar „tečerizmas“ nėra geriausia platforma 2017 m. prezidento rinkimams, „Weekly Standart“ rašo tarptautinių santykių ekspertas Daliboras Rohacas.

Nuo pirmadienio iš migrantų „Džiunglių“ stovyklos Prancūzijoje bus iškeldinami jos gyventojai (4)

Nuo pirmadienio bus iškeldinami „Džiunglėmis“ pramintos migrantų stovyklos, įsikūrusios Prancūzijos šiaurinėje pakrantėje, gyventojai. Iškeldinus migrantus, stovykla bus sugriauta, penktadienį pranešė Prancūzijos institucijos, skelbia agentūra AFP.

Kirkuke IS džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, per antskrydį žuvo 15 moterų (9)

Irako Kirkuko mieste penktadienį, per saugumo pajėgų ir grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų susirėmimus, džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, pranešė policijos pareigūnai ir televizijos kanalas.

Lenkų gynybos ministras: Egiptas pardavė Rusijai „Mistral“ laivus už 1 dolerį (411)

Lenkijos gynybos ministras teigė turintis informacijos, kad Egiptas pardavė du Prancūzijos pagaminus „Mistral“ laivus Rusijai už simbolinę 1 dolerio kainą, praneša naujienų agentūra AP.

Maskva pratęsė paliaubas Alepe iki šeštadienio popietės (17)

Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad pratęsiama „humanitarinė pauzė“ Alepe iki šeštadienio 16 val., jog civiliai ir ginkluoti sukilėliai galėtų saugiai išvykti iš miesto.