Pilietybės neturintys gyventojai balsuoti neturėtų

Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga nepritaria tam, kad pilietybės neturintiems šalies gyventojams būtų suteikta teisė balsuoti savivaldybių rinkimuose.
Balsavimo teisė yra tik piliečių privilegija, o Europoje pilietybės neturintiems gyventojams ją suteikia tik Suomija ir Estija, ketvirtadienį vakare transliuotame televizijos interviu sakė prezidentė.

Taip pat absurdiška rengti referendumą dėl rinkimų teisės suteikimo nepiliečiams, mano V. Vykė-Freiberga, nes jame dalyvauti galėtų tik tokią teisę turintieji - piliečiai.

Tuo tarpu "Tėvynės ir Laisvės" ir Judėjimo už Latvijos nacionalinę nepriklausomybę susivienijimas ketvirtadienį paragino premjerą Andrį Bėrzinį daugiau nereikšti asmeninės nuomonės tais klausimais, kurie sprendžiami tik koalicijos sutarimu.

Premjeras buvo sakęs, kad palaikytų teisės dalyvauti savivaldybių rinkimuose suteikimą nepiliečiams, jei 75 proc. rinkėjų sudarytų piliečiai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bręstantys pokyčiai Prancūzijoje: šalies vairas gali atitekti M. Thatcher gerbėjui (15)

Jei JAV rinkimų kampanija jus varo į neviltį, galbūt verta atkreipti dėmesį į Prancūzijos prezidento pirminių rinkimų kampaniją. Prieš savaitę centro dešiniosios pakraipos Prancūzijos žurnalas „Le Point“ visą numerį paskyrė Margaret Thatcher palikimui ir viršelio antraštėje iškėlė klausimą, ar „tečerizmas“ nėra geriausia platforma 2017 m. prezidento rinkimams, „Weekly Standart“ rašo tarptautinių santykių ekspertas Daliboras Rohacas.

Nuo pirmadienio iš migrantų „Džiunglių“ stovyklos Prancūzijoje bus iškeldinami jos gyventojai (2)

Nuo pirmadienio bus iškeldinami „Džiunglėmis“ pramintos migrantų stovyklos, įsikūrusios Prancūzijos šiaurinėje pakrantėje, gyventojai. Iškeldinus migrantus, stovykla bus sugriauta, penktadienį pranešė Prancūzijos institucijos, skelbia agentūra AFP.

Kirkuke IS džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, per antskrydį žuvo 15 moterų (2)

Irako Kirkuko mieste penktadienį, per saugumo pajėgų ir grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų susirėmimus, džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, pranešė policijos pareigūnai ir televizijos kanalas.

Lenkų gynybos ministras: Egiptas pardavė Rusijai „Mistral“ laivus už 1 dolerį (231)

Lenkijos gynybos ministras teigė turintis informacijos, kad Egiptas pardavė du Prancūzijos pagaminus „Mistral“ laivus Rusijai už simbolinę 1 dolerio kainą, praneša naujienų agentūra AP.

Maskva pratęsė paliaubas Alepe iki šeštadienio popietės (7)

Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad pratęsiama „humanitarinė pauzė“ Alepe iki šeštadienio 16 val., jog civiliai ir ginkluoti sukilėliai galėtų saugiai išvykti iš miesto.