Pietų Libijoje per oro pajėgų bazės užpuolimą žuvo 141 žmogus

 (22)
Pietų Libijoje per oro pajėgų bazės užpuolimą žuvo mažiausiai 141 žmogus, daugiausia – Libijos feldmaršalui Khalifai Haftarui lojalūs kariai, penktadienį paskelbė jo pajėgų atstovas.
Pietų Libijoje per oro pajėgų bazės užpuolimą žuvo 141 žmogus
© Reuters / Scanpix

Tarp ketvirtadienio išpuolio, kurį įvykdė konkuruojančios pajėgos, aukų taip pat yra civilių, dirbusių Brak Šačio oro bazėje ar buvusių netoliese, nurodė Ahmadas al Mesmari, kuris taip pat pranešė, kad buvo vykdomos egzekucijos.

Pasak jo, iš 141 žuvusiųjų 103 - kariai. Žuvo ir taikūs gyventojai, dirbę bazėje arba buvę netoliese išpuolio metu, pažymėjo kariuomenės atstovas.

„Kariai ką tik grįžo iš karinio parado, jie nebuvo ginkluoti, tai egzekucija“, - sakė Nacionalinės kariuomenės atstovas.

Išpuolis prieš aviacijos bazę buvo įvykdytas ketvirtadienį, gegužės 18 dieną. Karius atakavo grupuotė iš Misuratos miesto, žinoma kaip „Trečioji jėga“ („Third Force“).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Graikijoje - bandymas susprogdinti buvusį šalies premjerą (20)

Graikijos sostinėje Atėnuose pasikėsinta į buvusio šalies premjero Lucaso Papademaso gyvybę.

Mančesterio sprogdintojas sakė trokštąs atkeršyti už draugo nužudymą (7)

Mančesteryje po koncerto susisprogdinimu įtartas Salmanas Abedi yra sakęs, kad nori atkeršyti už savo draugo nužudymą Britanijoje pernai, sakė ketvirtadienį vienas jo šeimos pažįstamųjų.

Mančesterio teroristo sesuo paaiškino, kodėl jis taikėsi į vaikus (105)

Mančesterio sprogdintojo Salmano Abedi sesuo sukėlė pykčio bangą po to, kai pasakė, kodėl jos brolis įvykdė kraupų išpuolį. Jos teigimu, į vaikus teroristas taikėsi sąmoningai ir tai buvęs jo kerštas. Jomanos Abedi teigimu, jos brolis, nužudęs 22 žmones per koncertą, buvo malonus ir mylintis jaunas vyras. Dėl to brolio poelgis ją labai nustebino.

NATO šalių lyderiai Briuselyje susirinko į viršūnių susitikimą atnaujinta 20.20 (11)

Ketvirtadienį Briuselyje atidaryta naujoji NATO būstinė, vakareu joje vyks Aljanso viršūnių darbo vakarienė. NATO šalių lyderiai dalyvavo iškilmingoje būstinės atidarymo ceremonijoje.

Rusijoje nušautas žurnalistas (47)

Rusijos Sibiro regione nušautas vietos laikraščio redaktorius, pranešė tyrėjai. Tyrimų komiteto Krasnojarsko regiono skyriaus ketvirtadienio pranešime sakoma, kad 42 metų Dmitrijus Popkovas, laikraščio „Ton-M“ redaktorius, vėlai trečiadienį buvo rastas negyvas su šautinėmis žaizdomis netoli savo namų Minusinsko mieste.