Per čečėnų kamikadzių išpuolį žuvo 4 žmonės

 (1)
Naujienų agentūrai "Interfax" prezidento padėjėjas sakė, jog apie 18 val. vietos laiku sunkvežimis, kuriame buvo vyras ir moteris, visu greičiu nuvažiavo kaimo laikinos omonininkų vadavietės link, rėžėsi į jos tvorą ir, pribėgus 7 kariams, sprogo.

"Abu teroristai kamikadzės buvo ištaškyti į gabalus", sakė S. Jastržembskis, cituodamas Urus Martano komendantą. Po sprogimo miške netoliese slėpęsi čečėnų kovotojai pradėjo šaudyti į rusus, kurie išsikvietė pastiprinimą. Atskridus dviem rusų sraigtasparniams, susišaudymas liovėsi.

Anksčiau čečėnų sukilėlių atstovas spaudai Movladi Udugovas (Movladis Udugovas) buvo sakęs, kad išpuolį prieš Alchan Jurte esančią federalinių pajėgų vadavietę įvykdė dvi moterys, kurių viena - gerai žinomo sukilėlių lauko vado Arbi Barajevo (Arbio Barajevo) pusseserė.

Per sprogimą esą žuvo 17 Rusijos karių, bet vėliau šį skaičių M. Udugovas padidino iki 27 ir neigė, kad po sprogimo būta susišaudymo.

"Moterys sąmoningai pasirinko mirtį Alacho ir čečėnų tautos laisvės vardan", M. Udugovas telefonu sakė "Reuters" iš nenurodytos vietos.

Tai pirmas toks savižudžių išpuolis šioje Kaukazo provincijoje, kurioje Rusija jau aštuonis mėnesius nesėkmingai bando užgniaužti sukilėlių pasipriešinimą.

Omonininkai Alchan Jurte buvo užėmę mokyklos pastatą. Tvorą taranavęs greitosios medicinos pagalbos tipo sunkvežimis UDZ-452, kurį vairavo savižudis vyras, sustojo prie pat pastato sienos. Sunkvežimis buvo pilnas sprogmenų.

M. Udugovas taip pat sakė, kad sukilėliai surengė pasalą Rusijos šarvuočių kolonai Nožai Jurto rajone, kuriame smarkios kovos vyksta jau visą savaitę.

Anot jo, per dvi valandas netoli Aiti Mochko kaimelio vykusį mūšį žuvo 30 rusų karių. Rusijos šaltiniai apie šį mūšį nieko nepranešė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Politologas: V. Putinas per kvailumą parodė savo tikrąjį veidą (140)

Atrodo, kad Europos Sąjunga sankcijas Rusijai pratęs, nes Vladimiras Putinas per kvailumą pasauliui rodo savo tikrąjį veidą kaip tik tuo metu, kai Vakarai ima svarstyti, kad gal jis visai protaujantis žmogus, LRT RADIJUI sako politikos mokslų profesorius iš Rutgerso universiteto Alexanderis Motylas.

A. Carteris: rengiamasi izoliuoti IS tvirtovę Raką (13)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį teigė, kad JAV vadovaujama koalicija „ruošia dirvą“ Rakos miesto, vadinamo grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) tvirtove Sirijoje, izoliavimui, praneša naujienų agentūra AFP.

JAV ambasadoriaus rezidencija Maskvoje apmėtyta petardomis (30)

Antradienį prie JAV ambasadoriaus rezidencijos Maskvos centre buvo sulaikyti trys partijos „Kita Rusija“ aktyvistai, praneša naujienų agentūra „Interfax“.

Vengrai prašo Rusijos pasiaiškinti dėl žeminančių komentarų apie 1956 m. sukilimą (143)

Budapeštas antradienį iškvietė Maskvos ambasadorių įteikti notos dėl Rusijos televizijos laidoje išsakytų Vengriją žeminančių komentarų, aiškinant apie 1956 metų sukilimą Vengrijoje prieš sovietinę komunistų valdžią.

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (12)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.