„Mes priėmėme sprendimą negaišti laiko ir įvesti „humanitarinę pauzę“ daugiausia saugiam civilių judėjimui, ligonių ir sužeistųjų evakavimui, kovotojų pasitraukimui“, – sakė Rusijos kariškių atstovas Sergejus Rudskojus per spaudos konferenciją.

Jis dar pridūrė, kad tos paliaubos galios „spalio 20 dieną nuo 8 val. iki 16 val. (vietos ir Lietuvos laiku) Alepo (miesto) rajone“.

Pasak S. Rudskojaus tą dieną „Rusijos oro ir kosmoso pajėgų ir Sirijos vyriausybės pajėgų aviacija nutrauks antskrydžius ir ugnį iš kitų ginklo rūšių“.

„Rusija kaip ir anksčiau yra pasirengusi aptarti bet kurias iniciatyvas dėl padėties Alepe sprendimo“, – dar pažymėjo jis.

Sergejus Rudskojus

F. Mogherini sprendimą vadina teigiamu žingsniu

Rusijos skelbimas apie aštuonių valandų trukmės paliaubas Alepe yra „teigiamas“ sprendimas, bet to gali nepakakti, kad humanitarinė pagalba spėtų pasiekti šį apsuptą Sirijos miestą, pareiškė pirmadienį Europos Sąjungos išorės politikos vadovė Federica Mogherini.

„Tai gali būti pradžia .... ir tikrai teigiamas žingsnis“, – sakė žurnalistams F.Mogherini, pasibaigus ES šalių užsienio reikalų ministrų susitikimui Liuksemburge, kur buvo priimtas pareiškimas, smerkiantis Maskvą ir Damaską, kurių veiksmai gali būti vertinami kaip karo nusikaltimai.

„Naujausiu pagalbos agentūrų vertinimu (pagalbai pristatyti) reikėtų 12 valandų; taigi dar reikia padirbėti, kad būtų rastas bendras pagrindas“, – pridūrė F. Mogherini.

Federica Mogherini

ES smerkia Rusiją dėl Alepo bombardavimo, laikytino karo nusikaltimu

Europos Sąjunga pirmadienį griežtai pasmerkė Rusiją, kad ši, bombarduodama Alepo miestą Sirijoje, sukėlusi „neapsakomas kančias“, ir pareiškė, kad bombardavimai iš Maskvos ir Damasko karo lėktuvų gali būti laikomi karo nusikaltimais.

„Nuo (valdančiojo) režimo ir jų sąjungininkų, ypač Rusijos, puolimo pradžios, rytinės Alepo dalies bombardavimo intensyvumas ir mastas yra akivaizdžiai neproporcingas“, – sakoma Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų pareiškime, paskelbtame po derybų Liuksemburge.

„Sąmoningas taikymasis į ligonines, medicinos personalą, mokyklas ir pagrindinę infrastruktūrą, taip pat sprogmenų prikrautų statinių, kasetinių bombų, cheminio ginklo naudojimas sudaro katastrofiška konflikto eskalavimą ... ir gali būti laikomas karo nusikaltimais“, – sakoma pareiškime.