Kaip praneša „Interfax“, protestuotojai laiko plakatus su užrašais: „Mes norime likti Europos Sąjungoje“, „Mes mylime ES“.

Pasak organizatorių, renginyje turėtų dalyvauti apie 40 tūkstančių žmonių, nepatenkintų referendumo rezultatais.

Birželio 23 d. Didžiojoje Britanijoje įvykusiame referendume nugalėjo Europos integracijos priešininkai. 51,9 procento britų balsavo už Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš ES, prieš - 48,1 procento.

„Galime užkirsti kelią „Brexit“, atsisakydami sutikti su referendumu kaip paskutiniu žodžiu, ir atitraukti savo pirštą nuo susinaikinimo mygtuko, – demonstracijos puslapyje feisbuke parašė organizatorius Keiranas MacDermottas, – Nepalikime likimo valiai kitos kartos ... Žygiuokime, protestuokime ir sustabdykime „Brexit“.

Valdžios koridoriuose favoritais laikomi pretendentai į Davido Camerono vietą valdančiosios Konservatorių partijos lyderio ir ministro pirmininko postuose spaudė atidėti proceso, po kurio Britanija išstotų iš 28 valstybių ES, pradžią.

Michaelas Gove‘as penktadienį sakė nesitikintis, kad 50-asis straipsnis, numatantis formalią išstojimo procedūrą, bus inicijuotas šiais metais. Panašiai kalbėjo ir jo pagrindinė varžovė Theresa May.

Tačiau ES lyderiai ragino išsiskirti greitai, nes baiminasi Britanijos neaiškios ateities poveikio ekonomikos augimui ir galimo domino efekto euroskeptiškose valstybėse narėse.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as penktadienį po susitikimo su Britanijos ministru pirmininku Davidu Cameronu pareiškė, kad „Brexit“ negalima nei „atšaukti“, nei „atidėti“.

„Sprendimas priimtas, jis negali būti atidėtas, negali būti atšauktas, dabar jiems teks patirti pasekmes“, – sakė F. Hollande'as žurnalistams Prancūzijos šiaurėje, kur vyksta Somos mūšio šimtmečio minėjimas.

F. Hollande'o nuomone, greitas „Brexit“ įgyvendinimas „panaikintų visus neapibrėžtumus ir nestabilumą, ypač ekonomikos ir finansų sferose; kuo greičiau jis įvyks, tuo geriau bus jiems“.