Lenkijos premjerui – nemalonumai dėl sūnaus darboviečių

 (5)
Donaldas Tuskas
Donaldas Tuskas
© AP/Scanpix

Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas sulaukė nemalonumų įtarus, kad jo sūnus galėjo būti įsivėlęs į interesų konfliktą, kai vienu metu dirbo valstybiniame oro uoste ir dabar jau bankrutavusioje pigių skrydžių bendrovėje.

Kaip pirmadienį pranešė Lenkijos žiniasklaida, 30-metis Michalas Tuskas dirbo valstybiniame Gdansko Lecho Walesos oro uoste ir vienu metu buvo įsidarbinęs pigių skrydžių oro bendrovėje „OLT Express“, kuri naudojosi oro uosto paslaugomis ir liepą bankrutavo.

Bankrotą patyrė ir pagrindinė „OLT Express“ akcininkė - kompanija „Amber Gold“.

Investicinė kompanija „Amber Gold“, kuri savo klientams žadėjo jų pinigus investuoti į auksą, vietoj to įsigijo nesėkmę patyrusios oro bendrovės kontrolinį akcijų paketą.

Dėl iki šiol su klientais neatsiskaičiusios „Amber Gold“ Lenkijos finansų priežiūros komisija (KNF) pradėjo tyrimą.

Lenkijos dešinioji opozicija ragina D.Tusko centristus pasiaiškinti, kaip valstybės ir teisėsaugos organai leido šioms dviem kompanijoms vykdyti savo veiklą.

Lenkijos ministras pirmininkas kol kas šio interesų konflikt nekomentavo.

BNS
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Analitikas: Rusija savo kaimynių gyvenimą pragaru paversti gali ir be V. Putino (146)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 21:33
„Šį pavasarį tapau vieno ukrainiečių karininko ir vakarų diplomato pokalbio liudininku. Karininkas išsakė prašymą: Vakarai turi padėti nušalinti Vladimirą Putiną nuo prezidento posto. Diplomatas sutiko – Vakarų šalys pamėgins tai padaryti. Greičiausiai diplomatas taip atsakė todėl, kad nenorėjo įžeisti ukrainiečio“, – rašo vokiečių leidinio „Der Spiegel“ apžvalgininkas Benjaminas Bidderis.

Po „Islamo valstybės“ grasinimų – nerimas dėl saugumo (22)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 21:32
Po „Islamo valstybės“ grasinimų – nerimas dėl saugumo
AP/Scanpix
Prancūzija pirmadienį paragino savo piliečius, gyvenančius ar besilankančius apie 30 užsienio šalių, laikytis didžiausio atsargumo, kai grupuotė „Islamo valstybė“ paragino musulmonus žudyti civilius tų valstybių, kurios veikia prieš džihadistus.

Izraelio gyventojų skaičius peržengė 8,2 mln. ribą (28)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 20:25
Izraelis dabar turi daugiau nei 8,2 mln. gyventojų, pranešė Centrinis statistikos biuras pirmadienį, žydų Naujų metų išvakarėse.

Ispanija iš Siero Leonės grąžino į tėvynę kunigą, sergantį Ebolos virusu (6)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 19:15
Ispanija iš Siero Leonės grąžino į tėvynę kunigą, sergantį Ebolos virusu
Ispanijos pareigūnai pirmadienį iš Siera Leonės į tėvynę parskraidino katalikų kunigą, dirbusį šioje Afrikos šalyje ir užsikrėtusį Ebolos virusu. Ispanijos karinis lėktuvas kartu su kunigu Manueliu Garcia Viejo Ispanijos sostinėje Madride nusileido pirmadienį paryčiais.

Analitikai: naujoji Lenkijos vyriausybė – silpna užsienio politikos atžvilgiu (8)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 17:57
Buvusi Lenkijos vyriausybė turėjo griežtą nuomonę Ukrainos atžvilgiu ir ragino Vakarus taikyti sankcijas Rusijai, remiančiai prorusiškus separatistus Ukrainoje, rašo AP.