Lenkijos karininkas nuteistas už šnipinėjimą

Varšuvos karo teismas pirmadienį nuteisė buvusį Lenkijos kontržvalgybos karininką ketverius metus kalėti už šnipinėjimą buvusiai Sovietų Sąjungai ir Rusijai.
Pareigūnas Czeslawas W. nuteistas už 9-ojo dešimtmečio pabaigoje ir 10-ojo dešimtmečio pradžioje vykdytą žvalgybinę veiklą. Nuteistojo pavardė neskelbiama.

Anksčiau nuteistasis vadovavo Lodzės miesto karinės kontržvalgybos daliniui. Jis buvo vienas iš trijų karininkų, pernai suimtų už šnipinėjimą Rusijai.

Lenkijos saugumo pareigūnai yra susirūpinę, kad, šaliai įstojus į NATO, Maskva joje suaktyvino žvalgybinę veiklą.

Sausio mėnesį Lenkija išsiuntė devynis rusų diplomatus, kuriuos kaltino šnipinėjimu. Tai apkartino ir taip nelengvus dvišalius santykius, ir Maskva atsakė tuo pačiu.

Iki 1989 metų, kai žlugo komunizmas, Sovietų Sąjungos žvalgyba veikė Lenkijoje beveik nevaržomai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusija užsipuolė JT humanitarinės pagalbos vadovą dėl pareiškimo apie „žudymo zona“ virtusį Alepą (1)

Rusija trečiadienį piktai užsipuolė Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos vadovą ir apkaltino jį šališkumu bei arogancija, kai šis Saugumo Tarybai pareiškė, kad Rusijos ir Sirijos bombarduojamas Alepo miestas virto „žudymo zona“.

H. Clinton svarstomas planas gali užprogramuoti JAV ir Rusijos karinį konfliktą (56)

Kodėl Hillary Clinton planai, susiję su neskraidymo zonomis virš Sirijos, gali išprovokuoti JAV ir Rusijos konfliktą.

Kaip amerikiečiai renka prezidentą? (6)

Abu JAV kandidatai turi pagrindo netikėti nacionalinėmis apklausomis – mat balsai skaičiuojami atskirose valstijose. Nugalėtoją nulemia sudėtinga sistema, kurios tikslas – sumažinti įtakos skirtumus tarp didesnių ir mažesnių valstijų. Nustačiusios laimėtoją, valstijos deleguoja rinkikus į kolegiją, kuri ir nulemia laimėtoją šalies mastu.

Sirijoje per aviacijos smūgius mokykloje žuvo 22 vaikai atnaujinta  (146)

Aviacijos smūgiai, kurių taikiniu tapo viena mokykla Sirijos sukilėlių kontroliuojamoje teritorijoje Idlibo provincijoje žuvo 22 vaikai ir šeši mokytojai, trečiadienį pranešė Jungtinių Tautų vaikų teisių agentūra UNICEF.

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (45)

Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.