Lenkijos užsienio reikalų ministras pirmadienį paragino Didžiąją Britaniją apsaugoti Jungtinėje Karalystėje gyvenančius lenkus, skubiai atvykęs į Londoną po virtinės išpuolių prieš imigrantus.
Borisas Johnsonas, Witoldas Waszczykowskis
© AP / Scanpix

Diplomatijos vadovas Witoldas Waszczykowskis atskrido į Londoną kartu su vidaus reikalų ministru Mariuszu Blaszczaku, kai praeitą savaitgalį buvo užpulti du lenkai, o rugpjūtį buvo nužudytas kitas jų tėvynainis.

Kalbėdamas per bendrą susitikimą su Britanijos užsienio reikalų ministru Borisu Johnsonu ir vidaus reikalų ministre Amber Rudd, W. Waszczykowskis sakė, kad tokie išpuoliai prasidėjo neseniai.

„Primename Jungtinės Karalystės vyriausybės atstovams, kad lenkų imigrantai labai gerai integravosi į Britanijos visuomenę ... jie nusipelnė pagarbos“, – ministras sakė žurnalistams Lenkijos ambasadoje.

„Dešimtmečius didelė lenkų bendruomenė Jungtinėje Karalystėje nepatirdavo jokių problemų, bet po referendumo kampanijos prasidėjo incidentai“, – pridūrė W. Waszczykowskis.

Per birželio 23 dieną įvykusį referendumą Didžioji Britanija nubalsavo pasitraukti iš Europos Sąjunga. Prieš šį plebiscitą ir po jo šalyje padažnėjo išpuolių prieš užsieniečius.

Nacionalinė policijos vadų taryba nurodė, kad Anglijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje birželio 16–30 dienomis policija gavo per 3 tūkst. pranešimų apie incidentus. Jų buvo 42 proc. daugiau negu per tą patį laikotarpį praeitais metais.

Pasak W. Waszczykowskio, imigracija buvo naudojama kaip „ginklas“ per kampaniją prieš Britanijos narystę Bendrijoje. Jis ragino Britanijos institucijas apsaugoti lenkų imigrantų teises.

„Jie moka mokesčius, jie nusipelnė būti apsaugoti“, – pabrėžė jis.

Tarp Didžiojoje Britanijoje gyvenančių imigrantų Lenkijoje gimę žmonės tapo gausiausia grupe ir pranoko atvykėlius iš Indijos, rodo praeitą mėnesį paskelbti oficialūs statistikos duomenys.

Nustatyta, kad 2015 metais Britanijoje gyveno apie 831 tūkst. Lenkijoje gimusių žmonių, nurodė Nacionalinės statistikos biuras. Prieš Lenkijai įstojant į Europos Sąjungą 2004 metais Britanijoje gyveno 69 tūkst. imigrantų iš šios šalies, o kai jos piliečiai įgijo teisę gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje, ši grupė padidėjo daugiau negu 13 kartų.

Lenkijos ambasada pranešė, kad pastarosiomis savaitėmis jai teko imtis veiksmų dėl 15 sunkių neapykantos nusikaltimų, įskaitant vienos lenkų šeimos namų padegimą ir fizinį užpuolimą.

Per dvišalį susitikimą lenkų ministrai siūlė glaudžiau bendradarbiauti su Lenkijos policija ir įdiegti švietimo programas apie imigrantų integraciją Jungtinėje Karalystėje.

Nustebinti įtariamųjų paleidimo

Dvi dienos prieš ministrų vizitą Londone du lenkai buvo užpulti prie vienos aludės Harlou miestelyje į šiaurės rytus nuo sostinės.

Šis išpuolis, užfiksuotas sekmadienį apie 3 val. 30 min. vietos (5 val. 30 min. Lietuvos laiku), įvyko nepraėjus nė dviem savaitėms po fabriko darbininko Arkadiuszo Jozwiko nužudymo tame pačiame mieste rugpjūčio 27 dieną.

Lenkijos vidaus reikalų ministras pirmadienį per vizitą Londone sakė, kad jo vyriausybė nori užtikrinti, kad A. Jozwiko nužudymas bus nuodugniai ištirtas.

„Esu nustebęs, kad šeši jaunuoliai, suimti dėl šio incidento, buvo paleisti“, – sakė M. Blaszczakas.

Šeši jaunuoliai, suimti dėl įtariamų ryšių su A. Jozwiko nužudymu, buvo paleisti už užstatą. Policija aiškinasi, ar lenko nužudymas buvo neapykantos nusikaltimas, bet nurodė, kad išpuolio motyvai kol kas neaiškūs.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (49)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (43)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Apklausa: gyventojai abejoja dėl koalicijos ateities

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos koalicija su socialdemokratais Lietuvos...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas?

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (115)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Po rekonstrukcijos atidaromas Vilniaus oro uostas

Ketvirtadienį Vilniaus oro uostas atnaujina savo veiklą po 35 dienas trukusios kilimo ir tūpimo...

„Real“ futbolininkai antrą kartą pranoko „Barceloną“ ir iškovojo Supertaurę

Ispanijos Supertaurės atsakomose rungtynėse Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vietos klubas...

Pakistanietis turi ką papasakoti apie gyvenimą Lietuvoje

Į Lietuvą pakistanietis elektronikos inžinierius Muhammadas Rohanas atvyko patartas dėdės ir...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (202)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...