Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga, kalbėdama

 (16)
Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga, kalbėdama trečiadienį Komunizmo teroro aukų atminimo dienos proga prie Laisvės paminklo Rygoje, pareiškė, kad komunistų teroras buvo nusikaltimas latvių tautai, ir už komunistų režimo nusikaltimus reikia teisti taip pat, kaip ir už nacistų.
Kreipdamasi į tris tūkstančius susirinkusiųjų, prezidentė sakė, kad žmonėms, kaltiems dėl komunistų represijų, taikytini tie patys įstatymai, kaip ir nusikaltėliams nacistams. Ji nurodė, kad nusikaltimai žmonijai ir genocidas neturi senaties termino visame pasaulyje.

"Ir negali būti išlygų, kad kažkam galbūt dreba rankos, kai jis sėdi teisiamųjų suole", sakė V. Vykė-Freiberga.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Ukrainos sprogimų šaudmenų sandėlyje auka tapo moteris (3)

Per sprogimus Ukrainos šaudmenų sandėlyje prie Charkovo srities Balaklijos miesto žuvo moteris. Tai pranešė Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos vadovas Mykola Čečetkinas, kuriuo remiasi „Interfax“.

Iš jūros gelmių keliamas nuskendęs Pietų Korėjos keltas „Sewol“

Kovo 24 dieną iš paukščio skrydžio nufilmuota, kaip Pietų Korėjoje vykdoma prieš trejus metus nuskendusio ir kelių šimtų žmonių gyvybes nusinešusio kelto iškėlimo operacija.

Ukrainos žiniasklaida įvardijo D. Voronenkovo žudiką (74)

Ukrainos leidinys „Obozrevatel“ paskelbė spėjamo buvusio Rusijos Valstybės Dūmos deputato Deniso Voronenkovo žudiko nuotrauką ir vardą.

Po teroro atakos Londone areštuoti dar du žmonės

Londonas, kovo 24 d. (AP-BNS). Po teroro atakos Vestminsteryje įvykdyti dar du „reikšmingi areštai“, centrinėje ir Šiaurės Anglijoje, penktadienį pranešė Londono kovos su terorizmu padalinio vadovas.

Čečėnijoje užpultas Rusijos nacionalinės gvardijos objektas, žuvo kovotojų ir karių (25)

Čečėnijoje buvo užpultas Rusijos nacionalinės gvardijos objektas, žuvo šeši užpuolikai, bet nuostolių patyrė ir Gvardija, pranešė Nacionalinis kovos su terorizmu komitetas.