Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga, kalbėdama

 (16)
Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga, kalbėdama trečiadienį Komunizmo teroro aukų atminimo dienos proga prie Laisvės paminklo Rygoje, pareiškė, kad komunistų teroras buvo nusikaltimas latvių tautai, ir už komunistų režimo nusikaltimus reikia teisti taip pat, kaip ir už nacistų.
Kreipdamasi į tris tūkstančius susirinkusiųjų, prezidentė sakė, kad žmonėms, kaltiems dėl komunistų represijų, taikytini tie patys įstatymai, kaip ir nusikaltėliams nacistams. Ji nurodė, kad nusikaltimai žmonijai ir genocidas neturi senaties termino visame pasaulyje.

"Ir negali būti išlygų, kad kažkam galbūt dreba rankos, kai jis sėdi teisiamųjų suole", sakė V. Vykė-Freiberga.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Britų premjerės pasirinkta partnerė DUP vertinama prieštaringai (1)

Šiaurės Airijos Demokratinė junionistų partija (DUP), kuri pirmadienį pasirašė susitarimą su konservatoriais, leidžiantį britų premjerei Theresai May išlikti valdžioje, kai kam kelia nerimą dėl savo pažiūrų ir bauginančios praeities.

„Al Qaeda“ po šešerių metų paleido įkaitą švedą (1)

Į laisvę paleistas nuo 2011 metų Malyje įkaitu „Al Qaedos“ laikytas Johanas Gustafssonas, remiantis Švedijos užsienio reikalų ministerijos pranešimu skelbia Didžiosios Britanijos transliuotojas BBC.

90-metis japonas mirė laukdamas mirties bausmės

Japonijos Fukuokos prefektūros kalėjime mirė Takešige Hamada, laikytas vyriausiu šalies įkalintuoju. Apie tai rašo „The Japan Times“, remdamasis naujienų agentūra „Kyodo“.

„Normandijos ketverto“ derybos prasidės birželio pabaigoje (4)

Ukrainos, Prancūzijos, Vokietijos ir Rusijos lyderių susitikimas vyks šių metų birželio pabaigoje – liepos pradžioje, pirmadienį pranešė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Šiaurės Airija susitarimu su JK gaus papildomą 1 mlrd. svarų (5)

Šiaurės Airija iš Britanijos gaus papildomą milijardą svaro sterlingų (1.1 milijardą eurų, 1.3 milijardą dolerių) pagal susitarimą dėl šio regiono partijos palaikymo ministrės pirmininkės Theresos May konservatorių vyriausybę.