Latvijos ambasadorė jaučiasi "apjuokta"

Latvijos ambasadorė Prancūzijoje, buvusi Latvijos atgimimo judėjimo aktyvistė Sandra Kalnietė jaučiasi "apjuokta" dėl Latvijos Aukščiausiojo Teismo sprendimo paleisti nuteistą už karo nusikaltimus buvusį raudonąjį partizaną Vasilijų Kononovą.
Tai trečiadienį S. Kalnietė sakė interviu Latvijos televizijai.

"Aš atsakysiu jums galbūt ne kaip diplomatė, o kaip žmogus. Jaučiuosi apjuokta po vakarykščio sprendimo", sakė ji.

S. Kalnietė palygino V. Kononovo paleidimą iš arešto su Pinočeto paleidimu, kadangi ir jo byla buvo "sureguliuota", nes šis precedentas kėlė grėsmę daugeliui diktatorių.

Ambasadorė pažymėjo, kad V. Kononovo teismo procesas buvo labai svarbus iš principo, ir ne tik Latvijai, bet ir Vakarų Europai, nes beveik pirmą kartą teisiamas antifašistas, karo metais padaręs nusikaltimų.

Ji pripažino, jog pasaulis stebėjo šią bylą, daug kas pritarė Latvijai ir Latvija su šia bylą išėjo "į tarptautinės juridinės sistemos avangardą".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

„Islamo valstybės“ kovotojai atakavo policijos kompleksą Irako šiauriniame Kirkuko mieste

Automatais ir sprogmenimis ginkluoti kovotojai penktadienį paryčiais atakavo policijos kompleksą Irako šiauriniame Kirkuko mieste.

Filipinų lyderio pasisakymai kelia sumaištį dėl šalies užsienio politikos

Filipinų lyderio Rodrigo Duterte sukrečiantis pareiškimas apie „atsisveikinimą“ su JAV sukėlė sąmyšį dėl šalies užsienio politikos.

Arktyje rusai aptiko nacių meteorologijos stoties pėdsakus (1)

Rusų mokslininkai aptiko objektų, kaip manoma, ten užsilikusių nuo 1943 m., kai vienoje iš Arkties salų Barenco jūroje veikė nacių meteorologinė stotis, žinoma kodiniu pavadinimu „Schatzgraber“. Rusijos Arkties nacionalinio parko atstovai paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota vasaros ekspedicija į Prano Juozapo salyne esančią Aleksandros žemę, kur nuo 1943 m. rugsėjo mėn. iki 1944 m. liepos mėn. dirbo 10 asmenų.

Europa po A. Merkel viešpatavimo: visi pasikeitimai bus į bloga (16)

Ateinančiais metais Vokietijos laukia federaliniai rinkimai, o naujai suformuotas Bundestagas rinks naują šalies kanclerį. Kol kas dar nėra aišku, ar dabartinei Vokietijos kanclerei Angelai Merkel pavyks išsilaikyti šiame poste (šiuo metu jos pačios ir jos atstovaujamos Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) reikalai neatrodo itin geri).

Čekija įkūrė tarnybą kovai su Rusijos propaganda (23)

Čekijos VRM vadovas Milanas Chovanecas įkūrė tarnybą kovai su informacija, kurią šalies valdžia apibūdina kaip Rusijos propagandą, praneša „Reuters“.