JAV specialistai tikrins radiacijos lygį Baltarusijoje

Jungtinės Valstijos siunčia grupę specialistų į Baltarusiją, kurie tirs, ar dėl gaisrų netoli Ukrainos Černobylio atominės elektrinės šalyje padidėjo radiacijos lygis, penktadienį pranešė JAV diplomatė.
Izraelis jau evakavo savo ambasadą Minske ir išsiuntė savo darbuotojus medicinos patikrinimui, nes bijomasi, kad netoli Baltarusijos sienos degant radiacija užterštiems durpynams, padidėjo atmosferos radiacinis užterštumas.

"Tikimės, kad specialistai, turintys įvertinti radiacijos lygį, atvyks greitai. Mūsų pačių skaičiavimais, pavojaus nėra. Tačiau mes ne specialistai", sakė "Reuters" JAV ambasados Minske informacijos tarnybos vadovė Diana Moxi (Dajana Moksi).

Pasak pareigūnės, Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pažadėjo neatidėliodama išduoti vizas JAV specialistams.

Baltarusijos pareigūnai tvirtina, jog radiacijos pavojaus dėl gaisrų nėra, o URM pranešė, kad Izraelio ambasada atnaujins darbą kitą savaitę.

1986 metais Černobylio atominėje elektrinėje sprogus reaktoriui, įvyko didžiausia pasaulyje branduolinė avarija. Tuomet radioaktyvių dulkių debesis praslinko virš Rusijos, Baltarusijos ir daugumos Europos šalių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Svarbaus kandidato į Moldovos prezidentus pasitraukimas pakurstė europietiškas viltis (1)

Svarbus kandidatas į Moldovos prezidentus trečiadienį pasitraukė iš rinkimų kovos, suteikdamas postūmį kitai proeuropietiškai kandidatei.

Per reidą Turkijos policija sulaikė įtariamus IS kovotojus

Valstybinė Turkijos naujienų agentūra pranešė, kad, atlikusi reidą viename pietinėje šalies dalyje esančio miesto bute, policija sulaikė septynis įtariamus grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus. Apie tai informuoja naujienų agentūra AP.

D. Trumpo žvaigždė Holivude sudaužyta kūju (4)

Los Andželo policija tiria vandalizmo aktą prieš Donaldo Trumpo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje.

G. Kasparovas: konfrontacija su Vakarais yra pagrindinis V. Putino tikslas (67)

Kremliaus oponentas Garis Kasparovas teigia, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino išorės agresijos ir konfrontacijos su Vakarais tikslas – sustiprinti savo įvaizdį ir įtvirtinti diktatūrą šalyje.

D. Trumpas rinkimų kampanijoje daro pertrauką (1)

Respublikonų kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas savo rinkimų kampanijoje daro trumpą pauzę, nes vos už kelių kvartalų nuo Baltųjų rūmų ruošiasi atidaryti naują savo vardo viešbutį, praneša BBC.