JAV rasta naujų įrodymų byloje prieš Pinochetą

Pasak jo, tarp naujų įrodymų yra liudijimas, jog A. Pinochetas buvo apsėstas neapykantos Čilės socialistui Orlando Letelierui (Orlandui Leteljerui) ir ėmėsi žingsnių, jog iš šio Čilės diplomato būtų atimta pilietybė. Po keliolikos dienų, 1976 metų rugsėjo 21 dieną O. Letelieras žuvo, Vašintone susprogdinus jo automobilį. Žuvo ir kartu su juo važiavęs amerikietis kolega, 25 metų Ronnis Moffittas (Ronis Mofitas).

Pasikėsinimas buvo įvykdytas praėjus trim metams po karinio perversmo, kuomet A. Pinochetas užgrobė valdžią ir pradėjo represijas prieš politinius oponentus.

Nors prokurorai iki šiol neturi tiesioginių įrodymų, jog A. Pinochetas įsakė suorganizuoti diplomato automobilio susprogdinimą, jie mano, kad jo siekis atimti iš O. Leteliero pilietybę gerai parodo buvusio diktatoriaus motyvus tai padaryti, pranešė "Washington Post".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Japonijoje per du sprogimus viename parkų žuvo vienas žmogus, sužeisti mažiausiai du

Japonijoje viename parkų, kuriame vyko tautinė šventė, per du vienas po kito nugriaudėjusius sprogimus sekmadienį žuvo vienas žmogus ir mažiausiai du sužeisti, pranešė ugniagesiai.

Pasibaigus paliauboms Alepe vėl kilo susirėmimų

Sirijos nuniokotame susiskaldžiusiame Alepo mieste, vos pasibaigus Damasko sąjungininkės Rusijos paskelbtoms „humanitarinėms“ paliauboms ir JT nespėjus evakuoti sužeistų civilių iš sukilėlių valdomų rajonų, tarp režimo ir sukilėlių vėl kilo smarkūs susirėmimai.

H. Clinton dėl D. Trumpo išsakytos pozicijos įžvelgė naujų grėsmių (2)

Hillary Clinton pareiškė, kad neseniai Donaldo Trumpo pasakyta mintis, kad jis nepripažins rinkimų rezultatų, jeigu pralaimės, yra „tiesioginė grėsmė mūsų demokratijai“.

Irako kariuomenė stumia „Islamo valstybę“ iš krikščioniškojo regiono

Šeštadienį Irako karinės pajėgos įsiveržė į krikščioniškąjį regioną, kurį nuo 2014 m. kontroliuoja džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), kad su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) parama atsikovotų Mosulo miestą, praneša „Reuters“.

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (1113)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.