Kinija ir Rusija ketvirtadienį užsipuolė Jungtines Valstijas, paskelbusias ataskaitą, kurioje abi šios šalys kaltinamos nepakankamomis pastangomis įveikti prekybą žmonėmis, o tokia išvada gali Vašingtoną paskatinti imtis sankcijų.
© Shutterstock nuotr.

"Manome, kad JAV pusė turėtų objektyviai ir nešališkais žvelgti į Kinijos pastangas (kovoti su žmonių prekyba) ir liautis skelbti vienašališkus arba nepagrįstus Kinijos vertinimus", -- Kinijos URM atstovė Hua Chunying (Hua Čunjing) sakė per eilinę spaudos konferenciją Pekine. - Kinijos vyriausybė visada skiria didelį vaidmenį kovoti su visais prekybos (žmonėmis) nusikaltimais."

Maskva taip pat įtūžo dėl tos JAV ataskaitos, kurią ji vadino politiškai motyvuota.

"Kalbant apie vienašališkų sankcijų taikymą Rusijai ... pati šio klausimo iškėlimo idėja kelia pasipiktinimą", - sakoma Rusijos URM pasiuntinio žmogaus teisių reikalams Konstantino Dolgovo pranešime.

JAV dažnai nesutaria dėl žmogaus teisių padėties su geopolitinėmis sunkiasvorėmis Kinija ir Rusija, kurios, kaip ir Vašingtonas yra nuolatinės Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos narės.

Šios šalys bendradarbiauja kai kuriose srityse - pavyzdžiui, spaudžiant Šiaurės Korėją atsisakyti branduolinių ginklų. Tačiau sprendžianti kitus klausimus - pavyzdžiui, dėl Sirijos pilietinio karo - Pekino ir Maskvos pozicija labai skiriasi nuo Vašingtono.

JAV valstybės departamentas trečiadienį įverstino, kad Kinijai, Rusijai ir Uzbekistanui prasčiausiai sekasi kovoti su prekyba žmonėmis.

Šios trys šalys pagal pastangas kovoti su prekyba žmonėmis daugelį metų buvo priskiriamos antrai žemiausiai kategorijai - "2-ojo lygio stebimųjų sąrašui", atsižvelgiant į Maskvos, Pekino ir Taškento patikinimus pasitaisyti šioje srityje.

Tačiau pagal 2008 metais priimto įstatymo nuostatas jos nebegalėjo likti stebimų šalių sąraše ir turėjo būti priskirtos arba aukštesnei, arba žemesnei kategorijai. Naujausioje ataskaitoje buvo pasirinkta antroji išeitis, o tai gali paskatinti Jungtines Valstijas apkarpyti ne humanitarinę ir ne prekybos pagalbą toms šalims.

JAV prezidentas Barackas Obama rugsėjį priims sprendimą, ar taikyti kokias nors sankcijas toms valstybėms.

Valstybės departamento ataskaitoje pažymima, kad "prekyba žmonėmis išreikšta tarp Kinijos vidinių migrantų bendruomenių", o "priverstinis darbas išlieka problema, įskaitant plytinės, anglių kasyklas ir fabrikus".

Kinijoje galiojanti "vieno vaiko" politika nulėmė lyčių pusiausvyros sutrikimus: šioje šalyje 100 mergaičių tenka 118 berniukų. Tokia padėtis skatina neteisėtą nuotakų iš užsienio gabenimą Kinijos vyrams ir priverstinę prostituciją.

Pekinas "nepademonstravo reikšmingų pastangų nuodugniai uždrausti bet kokių formų prekybą žmonėmis ir (už ją) bausti", - pažymėjo ataskaitos autoriai.

JAV Kongreso narys Chrisas Smithas, parengęs pagrindinio įstatymo dėl kovos su prekyba žmonėmis projektą, sakė, kad Kinija virto "prekybos sekso (darbuotojomis) ir darbininkais pasaulio sostine".

"Moterys ir merginos būdavo - ir šiandien yra - verčiamos prekėmis bei veržiamos užsiimti prostitucija", - sakoma šio respublikono pranešime.

Valstybės departamento ataskaitoje sakoma, kad Rusijoje milijonai žmonių "patiria "išnaudotojiškas" darbo sąlygas, būdingas prekybos žmonėmis atvejams - tokias kaip dokumentų paėmimas, nemokėjimas už paslaugas, fizinis smurtas ir itin prastos gyvenimo sąlygos".

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (1)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (680)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (246)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (27)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (38)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (165)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (8)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (191)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (5)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (6)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...