Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
 
60
Registruoti (0) Anonimiški (60)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

JAV kariuomenės vadas palaiko pasiūlymą apginkluoti Ukrainą (18)

2015 kovo mėn. 4 d. 09:13
Martinas Dempsey
AP/Scanpix
Aukščiausias pareigas JAV ginkluotosiose pajėgose užimantis kariškis antradienį prisidėjo prie vis garsiau reiškiamų raginimų, kad Vašingtonas turėtų apginkluoti Ukrainą, kovojančią su prorusiškais separatistais, sakydamas, kad pritartų tokiam žingsniui, jeigu jis būtų suderintas su NATO.

JAV: Rytų Ukrainoje yra 12 tūkst. Rusijos karių žada ryžtingą atsaką (259)

2015 kovo mėn. 4 d. 08:06
JAV kariuomenės vertinimu, Rytų Ukrainoje dislokuota apie 12 000 Rusijos karių, padedančių prorusiškiems separatistams. Tai yra kariniai patarėjai, ginkluotę ir kovinius dalinius aptarnaujantis personalas, antradienį Berlyne pareiškė JAV sausumos pajėgų Europoje vadas, generolas Benas Hodges'as, kurį cituoja agentūra AFP.

Prakalbo dar vienas B. Nemcovo nužudymo liudininkas (135)

2015 kovo mėn. 4 d. 07:58
Sniego valymo mašinos vairuotojas Sergejus Budnikovas, kuris politiko Boriso Nemcovo žmogžudystės akimirką buvo ant Didžiojo Maskvos upės tilto, išsamiau papasakojo apie įvykį.

Buvęs CŽV direktorius prisipažino perdavęs meilužei slaptos informacijos (9)

2015 kovo mėn. 3 d. 21:56
Buvęs CŽV direktorius Deividas Petreusas prisipažino esąs kaltas slaptos informacijos atskleidimo byloje. Kaip rašo „The Guardian“, JAV teisingumo departamentas paskelbė apie D. Petreuso sprendimą antradienį.

Versija: B. Nemcovas nužudytas ne ant tilto (637)

2015 kovo mėn. 3 d. 20:20
Versija: B. Nemcovas nužudytas ne ant tilto
AP/Scanpix
Kovo 2 d. daugiatūkstantinė žmonių kolona nešė gėles į Boriso Nemcovo nužudymo vietą, tačiau ar tikrai jis buvo nužudytas būtent ten?