Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Prie šeimos planavimo centro JAV – šaudynės (14)

JAV Kolorado valstijos Springso mieste kilusi įtampa. Policija gaudo šūvius netoli šeimos planavimo centro paleidusį asmenį, o gal ir kelis.

Dėl padėties Kryme skamba rimti įspėjimai (311)

Ekspertai įspėja, kad dėl Krymo blokados kilusi įtampa gali pakurstyti kovas rytų Ukrainoje, rašo zn.ua.

Čečėnijos policininkai per mėnesį turės sukalbėti po 300 tūkstančių maldų (25)

Čečėnijos vidaus reikalų ministerija ves žinybos darbuotojų maldų pranašui Mahometui (salavatų) statistiką. Tai penktadienį pranešė RBK, remdamasi ministerijos vadovo Ruslano Alchanovo pasirašytu potvarkiu.

JAV vadovaujama koalicija surengė 18 oro atakų prieš IS Irake (36)

JAV ir jų sąjungininkės ketvirtadienį Irake surengė 18 oro atakų prieš „Islamo valstybę“, informuoja karines operacijas vykdanti JAV vadovaujama koalicija, skelbia „Reuters“ .

Belgijos mieste evakuota traukinių stotis (8)

Belgijos policija evakavo žmones iš Namiūro miesto traukinių stoties po to, kai buvo pranešta apie ten galintį būti sprogstamąjį užtaisą, penktadienį vietos žiniasklaida informavo apie tokį Belgijos SNCB geležinkelių įmonės pranešimą, skelbia „Sputnik News“.