Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
 
60
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Pasaulio futbolo čempionato laukiančiame mieste – kruvini susirėmimai

2014 balandžio mėn. 18 d. 13:16
Streikuojant policininkams, Brazilijos Salvadoro mieste, kur vyks pasaulio futbolo čempionatas, nužudyti mažiausiai 39 žmonės. Vyriausybė į miestą, kuriame pareigūnai antradienį 48 valandoms nutraukė darbą, pasiuntė elitines pajėgas ir šimtus kareivių, praneša agentūra AFP.

Ukraina sieks V. Janukovyčiaus sūnaus arešto

2014 balandžio mėn. 18 d. 13:00
Viktoras Janukovyčius
AP/Scanpix
Ukrainos saugumo tarnyba (UST) paskelbė nušalinto Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus sūnaus Oleksandro paiešką.

Kaip elgtųsi Rusijos kariuomenė, peržengusi Ukrainos sieną? (49)

2014 balandžio mėn. 18 d. 11:03
Daugelis stebėtojų įtaria, kad valdžios pastatai Ukrainos rytuose buvo užgrobti pagal Maskvos nurodymą, kad būtų galima pateisinti Rusijos karių įsiveržimą.

Nuskendusio kelto tragedija: aiškėja siutinantys faktai atnaujinta 12.44 (36)

2014 balandžio mėn. 18 d. 10:41
Nuskendusio Pietų Korėjos kelto istorija tyrėjams užminė mįslę dėl tragedijos kaltininkų. Naujausiais duomenimis, žuvusiųjų skaičius pasiekė 28, dingusiais be žinios vis dar laikomi 268 žmonės.

Byra Ženevos susitarimas dėl Ukrainos „Putino turistai“ traukia į Zaporožės sritį (518)

2014 balandžio mėn. 18 d. 10:03
Prorusiškai nusiteikę Donecko regiono separatistai ignoruoja keturšalį Ženevos susitarimą dėl neteisėtų ginkluotų grupių išformavimo ir atsisako palikti užimtus vyriausybinius pastatus, rašo BBC.