Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
Foto: Sipa Press/Scanpix

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (60)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Rusai, kurie Ukrainoje kovoja prieš V. Putiną (394)

Kai Andrejus Krasilnikovas praėjusią savaitę atsisveikino su žmona ir įsėdo į autobusą, kuriuo grįžo atgal į frontą Rytų Ukrainoje, jis vadovavosi tipiniu motyvu, būdingu tiems, kas kariauja Kijevo pusėje, – ginti savo šeimą ir ateitį nuo to, ką jis vadina Rusijos agresija.

Estijos prezidentas pasiūlė premjerą (3)

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas pirmadienį pasirašė rezoliuciją, kuria Taavi Roivas įvardijamas kandidatu į ministro pirmininko postą, kaip daugiausia vietų parlamente kovo 1 dienos rinkimuose pelniusios Reformų partijos vadovas.

Viešina separatistų sąžinę užgulančius įrodymus dėl Malaizijos lėktuvo katastrofos (514)

Tarptautinė Malaizijos oro linijų lėktuvo „Boeing“ katastrofą Rytų Ukrainoje tiriančių ekspertų grupė pateikė naujų įrodymų, liudijančių, kad atsakomybė dėl katastrofos greičiausia turėtų gulti ant separatistų pečių.

Iranas apkaltino JAV pražudžius du jos patarėjus (6)

Irano revoliucinė gvardija sako, kad per JAV bepiločio lėktuvo ataką prie Irako Tikrito miesto žuvo du jos patarėjai. JAV pirmadienį patikino, jog nurodytu metu koalicijos aviacija neatakavo „Islamo valstybės“ taikinių teritorijoje.

Baiminasi dėl rinkimų Nigerijoje (3)

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir jo britų kolega Philipas Hammondas pirmadienį išreiškė būgštavimų dėl galimo politinio įsikišimo į balsavimo biuletenių skaičiavimą Nigerijoje, šaliai laukiant pirmųjų prezidento ir parlamento rinkimų rezultatų.