Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
 
60
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Žiniasklaida tikina išsiaiškinusi Švedijos saloje nufotografuoto vyro tapatybę (24)

2014 spalio mėn. 21 d. 12:54
Nuotrauka, kurioje Stokholmo salyne pavaizduotas paslaptingas vyras, sukėlė audringą Švedijos karinės žvalgybos ir saugumo tarnybų reakciją.

Latvijos valdančiosios koalicijos partijos nepasidalija postų

2014 spalio mėn. 21 d. 12:21
Latvijos valdančiosios koalicijos partijoms pirmadienį vėl nepavyko susitarti dėl pasidalijimo atsakomybės sritimis būsimoje vyriausybėje, o centro dešiniųjų Žaliųjų ir valstiečių sąjunga (ZZS) pateikė naują pasiūlymą, pagal kurį kiekvienai iš trijų koalicijos partnerių turėtų atitekti po penkis postus.

Iš skandalingosios M. Lewinsky – pirmoji vieša kalba po 13 metų (6)

2014 spalio mėn. 21 d. 12:13
Monica Lewinsky
AP/Scanpix
Buvusi Baltųjų rūmų stažuotoja Monica Lewinsky, pirmadienį sakydama savo pirmą po 13 metų kalbą, teigė, kad buvo viena pirmųjų kibernetinio ujimo aukų ir tapo šios epidemijos „nuliniu pacientu“ įsimylėjusi Billą Clintoną.

Kinijoje praeitais metais įvykdyta 2,4 tūkst. egzekucijų (1)

2014 spalio mėn. 21 d. 12:08
Kinijoje praeitais metais įvykdyta 2,4 tūkst. egzekucijų
AOP nuotr.
Pasaulyje pagal įvykdomų mirties bausmių skaičių pirmaujanti Kinija praeitais metais įvykdė 2,4 tūkst. egzekucijų, antradienį pranešė viena Jungtinėse Valstijose įsikūrusi žmogaus teisių organizacija, nušviesdama retai pasirodančią statistiką, nes Pekinas šiuos duomenis laiko valstybės paslaptimi.

B. Obama Čikagoje iš anksto atidavė savo balsą (2)

2014 spalio mėn. 21 d. 11:33
JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį lankydamasis savo mieste Čikagoje iš anksto balsavo kadencijos vidurio rinkimuose, kurie įvyks lapkričio 4 dieną.