Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Kinijos karinis jūrų laivynas pratybose imitavo galimą karo scenarijų

Kariniai laivai iš Kinijos Pietų Kinijos jūros flotilės vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje neseniai surengė dvi paras trukusias pratybas su koviniu šaudymu, kad pagerintų savo parengtį mūšiams. Kariniai laivai išbandė priešlėktuvinę ir priešlaivinę gynybą bei puolimą.

Stokholmo teismas paliko galioti Europos arešto orderį J. Assange'ui

Stokholmo rajono teismas trečiadienį paliko galioti Europos arešto orderį „Wikileaks“ įkūrėjui Julianui Assange'ui dėl įtariamo išžaginimo 2010 metais ir atmetė jo advokatų prašymą jį panaikinti.

Varšuva ir Briuselis optimistiškai vertina galimybes išspręsti ginčą dėl teisės viršenybės

Lenkijos dešiniojo sparno vyriausybė ir Europos Komisija antradienį pareiškė optimistiškai vertinantys galimybes rasti sprendimą, kaip atšaukti Varšuvos įvykdytą šalies aukščiausios teisminės institucijos pertvarką, dėl kurios, kaip tvirtina kritikai, iškilo grėsmė jos nepriklausomumui.

EP pirmininkas Idomenio pabėgėlių stovyklą pavadino „ES gėdos dėme" (4)

Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas Idomenio pabėgėlių stovyklą Graikijoje pavadino „gėdos dėme ES valstybėms". Tai pirmiausiai taikytina toms narėms, „kurios nėra pasiruošusios priimti pabėgėlių ir kurios palieka graikus vienus su šia problema", - sakė jis Vokietijos laikraščiui "Neue Osnabruecker Zeitung".

N. Savčenko apkeitimas įvyko, ji parskrenda į Ukrainą atnaujinta 13:22 (339)

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka į Rostovą prie Dono išsiuntė lėktuvą, kuriuo įvyko Ukrainoje nuteistų Rusijos vyriausiosios žvalgybos valdybos spec. pajėgų karių Aleksandro Aleksandrovo ir Jevgenijaus Jerofejevo apkeitimas į Ukrainos pilotę Nadeždą Savčenko, trečiadienį, gegužės 25 dieną, pranešė „Interfax“. N. Savčenko jau skrenda į Ukrainą.