Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
 
60
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Džihadistai prisiėmė atsakomybę už išpuolį Tunise

2014 gruodžio mėn. 18 d. 13:14
Džihadistai, kurie dabar yra prisidėję prie „Islamo valstybės“, ketvirtadienį internete paskelbtoje vaizdo medžiagoje prisiima atsakomybę už 2013 metais Tunisą į krizę įstūmusius dviejų pasaulietiškų politikų nužudymus.

V. Putino populiarumui rublio bėdos – ne kliūtis (7)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 12:52
Iš vakarietiškos perspektyvos Vladimiro Putino, kaip Rusijos prezidento, dienos turėtų būti suskaičiuotos: rublis nuvertėjo daugiau kaip perpus, ekonomika ištikta krizės, o dėl jo agresijos Ukrainoje šalis virto pariju Vakaruose.

Prakartėlės asiliukas nugaišo neatlaikęs apkūnaus vyro svorio (3)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 11:45
Prakartėlės asiliukas nugaišo neatlaikęs apkūnaus vyro svorio
AP/Scanpix
Pietų Ispanijoje vienam apkūniam vyrui trečiadienį buvo pateikti kaltinimai dėl žiauraus elgesio su gyvūnais, kai vienos kalėdinės prakartėlės asiliukas nugaišo praėjus trims dienoms po to, kai tas vyras ant jo atsisėdo, norėdamas nusifotografuoti.

Kas lėmė istorinį postūmį JAV ir Kubos santykiuose (8)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 11:13
JAV ir Kubos santykių normalizavimo procesas buvo slapta pradėtas 2013 metų pavasarį Kanadoje ir paspartėjo asmeniškai įsikišus popiežiui Pranciškui, o jį vainikavo trečiadienį paskelbtas Vašingtono ir Havanos pranešimas.

V. Putinui nepatiko žurnalistės klausimas: kam tu jai leidai šnekėti? nuolat atnaujinama (546)

2014 gruodžio mėn. 18 d. 10:57
Nerimą keliančių prognozių dėl vis gilėjančios ekonominės krizės Rusijoje fone ketvirtadienį vyksta tradicinė, dešimtoji, prezidento Vladimiro Putino spaudos konferencija.