Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
 
60
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Afganistanas: moters kerštas – nušovė 25 talibus (38)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 21:23
Afganistane moteris nušovė mažiausiai 25 Talibano kovotojus, nužudžiusius jos sūnų.

Irano prezidentas dalina branduolinius pažadus (2)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 20:59
Irano prezidentas Hassanas Rouhani
AP/Scanpix
Irano prezidentas Hassanas Rouhani pirmadienį pareiškė, kad branduolinė sutartis su pasaulio galiūnėmis bus, nepaisant to, kad Vienos termino nepavyko įgyvendinti ir derybas teko atidėti dar septyniems mėnesiams.

Buvęs Šiaurės Korėjos diktatoriaus asmens sargybinis papasakojo kraupius išgyvenimus (30)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 19:52
Galva daužyti plytas, atlaikyti ant krūtinės plaktuku daužomą granito gabalą, vienu pirštu sutraiškyti elektros lemputes – – tokių gebėjimų reikia, norint dirbti Šiaurės Korėjos elito apsaugoje.

Indijoje užkirstas kelias teroristiniam išpuoliui

2014 lapkričio mėn. 24 d. 19:35
Pirmadienį Indijos policininkai netoli Guvahačio miesto šalies šiaurės rytuose (Asamo valstija) aptiko ir neutralizavo galingą sprogstamąjį įtaisą.

Du Čekijos ministrai gavo paketų su nuodais (3)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 19:05
Dviems Čekijos centro kairiųjų vyriausybės ministrams praėjusią savaitę buvo atsiųsti vokai su nuodais, pirmadienį pranešė vietos žiniasklaida ir vienas pareigūnas.