Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Ukrainos kariniame dalinyje - anarchija ir siaubingos tarnybos sąlygos

Maždaug pusšimtis 53-osios mechanizuotos Ukrainos ginkluotųjų pajėgų brigados karių reipėsi į Nykolajivo karo prokurorą, kuriam įteikė skundą dėl siaubingų gyvenimo ir tarnybos sąlygų.

Šiaurės Korėjos kariuomenės vadui – mirties bausmė (63)

Trečiadienį Pietų Korėjos žiniasklaida išplatino pranešimą, kad vasario pradžioje buvo įvykdyta mirties bausmė korupcija apkaltintam Šiaurės Korėjos generalinio štabo viršininkui Ri Yong-gilui.

ES šalys steigėjos pasisako už „dviejų greičių“ Europą (9)

Šešios Europos Sąjungos narės steigėjos antradienį pakartojo liekančios ištikimos įsipareigojimui kurti „dar glaudesnę sąjungą“, net jeigu dėl to tektų palikti už borto mažiau entuziastingai nusiteikusias partneres, tokias kaip Didžioji Britanija.

Prancūzijos parlamentas pritarė siūlymui dėl pilietybės atėmimo iš teroristų (5)

Prancūzijos parlamento žemųjų rūmų deputatai antradienį nedidele persvara pritarė itin prieštaringai vertinamam pasiūlymui pataisyti šalies konstituciją, kad būtų galima atimti Prancūzijos pilietybę iš asmenų, nuteistų už terorizmą.

Čilę supurtė 6,3 balo žemės drebėjimas

Stiprus 6,3 balo žemės drebėjimas antradienį supurtė Čilės centrinį regioną, bet pranešimų apie nukentėjusius žmones arba padarytą žalą kol kas negauta, nurodė JAV Geologijos tarnyba (USGS).