Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Į Prancūziją atvežta saloje rasta lėktuvo nuolauža

„Boeing 777“ nuolauža, kurią Indijos vandenynas išmetė į vienos salos krantą, anksti šeštadienį buvo atvežta į Prancūziją analizei, Malaizijos pareigūnams pasakius, kad tai tikriausiai neabejotinai yra reisu MH370 skridusio ir dingusio lėktuvo dalis.

P. Pomerancevas: žiūrėti Rusijos televiziją yra baisu, tačiau galima pastebėti vieną keistą dalyką (52)

Pastaruoju metu žiūrėti Rusijos televiziją yra gana baisu. Kaip pažymėjo Stephenas Ennisas iš BBC analitinės laidos „Monitoring“, Rusijos žiniasklaidai tapo įprasta skelbti grasinimus mirtimi opozicijos nariams, naudoti antisemitinį šmeižtą prieš savo oponentus, rėkti apie „homoseksualizmo ir sodomijos cunamį“, rekomenduoti deginti homoseksualų širdis ir tuo pačiu metu griebtis „psichologinės įtakos technikų, kuriomis siekiama žiūrovui sukelti kraštutines agresijos ir neapykantos emocijas“.

Anglijoje sudužo lėktuvas žuvo O. Bin Ladeno šeimos nariai (43)

Penktadienį Anglijoje, Hampšyro grafystėje, sudužo nedidelis keleivinis lėktuvas, kuriuo skrido 4 žmonės. Visi lėktuve buvę keleiviai žuvo, skelbia BBC.

Prancūzija neigia, kad susitarė su Rusija dėl Mistral (26)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande paneigė informaciją, kad pasiektas susitarimas ginče su Rusija dėl „Mistral“ klasės laivų. Šiuo metu jokio susitarimo dar nėra, pareiškė jis penktadienį, informuoja agentūra AFP.

Sirijoje veikianti „al Qaeda“ grupuotė tvirtina sučiupusi JAV apmokytų sukilėlių (9)

Sirijoje veikiantis judėjimo „al Qaeda“ padalinys, vadinamas „al Nusra“ frontu, tvirtina sučiupęs sukilėlių kovotojų, kurie buvo rengiami