Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
 
60
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Paviešintas separatistų pokalbis: veikite, jus pridengs rusų artilerija (3)

2014 liepos mėn. 31 d. 08:14
Ukrainos Vidaus reikalų ministerija (VRM) paviešino perimtą pokalbį telefonu tarp vieno iš teroristinės Donecko liaudies respublikos lyderių Igorio Girkino ir vieno separatistų kovotojo.

Apklausa rodo, kaip V. Putino propaganda veikia rusus (140)

2014 liepos mėn. 30 d. 22:00
Rusijos gyventojai dėl numušto Malaizijos lėktuvo kaltina Ukrainą, rodo apklausa.

Šalis, kurios piliečius grobti labiausiai apsimoka (12)

2014 liepos mėn. 30 d. 21:56
Prancūzijos vyriausybė nuo 2008 metų už pagrobtus piliečius teroristams sumokėjo 58 milijonus eurų išpirkų ir pagal šį rodiklį pirmauja pasaulyje.

Jemene sunaikino gyvybiškai svarbią gyslą (2)

2014 liepos mėn. 30 d. 20:51
Ginkluoti užpuolikai trečiadienį sunaikino pagrindinį Jemeno Maribo naftotiekį, smarkiai sumažindami nerafinuotos naftos eksporto apimtis.

Potvyniai nuniokojo Rumuniją ir Bulgariją (7)

2014 liepos mėn. 30 d. 20:33
Stiprių liūčių sukelti potvyniai Europos rytuose jau nusinešė tris gyvybes, keturi laikomi dingusiais, pranešė trečiadienį Rumunijos ir Bulgarijos valdžios pareigūnai.