Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

V. Putinas tikina įspėjęs Vakarus: kils didelio masto problemų (1)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad Europos migrantų krizė yra visiškai nuspėjamas jos politikos Artimųjų Rytų atžvilgiu rezultatas, ir pridūrė, jog buvo asmeniškai perspėjęs dėl galimų padarinių.

Smunka A. Merkel reitingai (3)

ARD televizijos atliktas tyrimas parodė, kad Vokietijos kanclerės Angelos Merkel populiarumas krinta. Tai lėmė jos požiūris į pabėgėlių krizę Europoje, skelbia „Reuters“.

Vengrija ir Lenkija perspėja: laukia nebe tūkstančių, o milijonų antplūdis (5)

Vengrija ir Lenkija perspėja, kad jei Europa nesiims dorotis su migracijos bangos priežastimis, laukia nebe tūkstančių, o milijonų antplūdis.

Vyrai, tvirtinantys suradę mįslingą nacių traukinį, pagaliau prabilo viešai (29)

Lenkijos televizija penktadienį parodė interviu su dviem vyrais, tvirtinančiais, kad jie surado mįslingą nacių traukinį, kuriame esą gali būti aukso ir kitų vertingų daiktų.

Pavojingiausi JAV naikintuvai „F-22“ dislokuoti Vokietijoje (4)

JAV Karinės oro pajėgos ketvirtadienį, rugsėjo 3 dieną, pristatė du iš keturių amerikietiškų naikintuvų „F-22“, kurie neseniai dislokuoti Vokietijoje.