Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Th. May: imigracijos kontrolė turi būti ES ir JK susitarimo dalimi

Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė Theresa May pareiškė, kad bet koks būsimas susitarimas dėl bendradarbiavimo tarp JK ir Europos Sąjungos (ES) turi atsižvelgti į „aiškią žinutę“ dėl imigracijos kontrolės, kurią šalis paskleidė, balsavusi už pasitraukimą iš Sąjungos, rašo agentūra AP.

F. W. Steinmeieris: D. Trumpo pergalė galėtų turėti įtakos transatlantiniams ryšiams (1)

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris pareiškė, kad Respublikonų partijos kandidato Donaldo Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose galėtų turėti įtakos transatlantiniams ryšiams, praneša naujienų agentūra AP.

Meksika įkalinimą narkotikų prekybos baronui pakeitė namų areštu (2)

Pagyvenęs prekybos narkotikais gaujų vadeiva, nuteistas 1985 metais dėl slapto JAV agento, ketvirtadienio rytą jau buvo perkeltas iš Meksikos kalėjimo į namus, kuriuose turės laikytis namų arešto režimo, pranešė pareigūnai.

Rusija: Sirijos Alepo mieste ketinama atidaryti kelis „išėjimo koridorius“ (19)

Pagrindinė Sirijos sąjungininkė Rusija paskelbė, kad yra ketinama atidaryti kelis koridorius, kuriais civiliai ir neginkluoti sukilėliai galėtų palikti apsiaustą Alepo miestą, praneša BBC.

F. Hollande'as: siekdama kovoti su terorizmo grėsme, Prancūzija suformuos Nacionalinę gvardiją (8)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį patvirtino, kad iš esamų karinio rezervo pajėgų suformuos Nacionalinę gvardiją. Formuodama gvardiją Prancūzija sieks geriau apsaugoti savo piliečius, susiduriančius su teroro atakų grėsmėmis, rašo naujienų agentūra "France24".