Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę

 (60)
Japonijos kariuomenė apkaltino rusų lakūnus įsibrovus į jos oro erdvę
Rusiški naikintuvai
© Sipa Press/Scanpix

Japonijos ginkluotųjų pajėgų atstovai apkaltino rusų lakūnus įsiveržus į Japonijos oro erdvę. Japonijos savigynos oro pajėgos pranešė, kad kovo 21 d. į šalies oro erdvę įsibrovė du lėktuvai – „Su-27“ ir „An-12“, rašo dienraštis „Asahi“.

Lėktuvai esą turėjo oro mėginiams paimti skirtus prietaisus. Rusijos lėktuvai skraidė Japonijos oro erdvėje 600 m.-6000 m. aukštyje. Dar vienas „Su-27“ lėktuvas buvo pastebėtas netoli Japonijos sienos.

Lėktuvų perėmimui į orą buvo pakelti savigynos oro pajėgų naikintuvai. Japonija laiko Rusijos lėktuvų įsiveržimą į jos oro erdvę „provokaciniu veiksmu“ ir yra ypač dėl to įsižeidusi, nes dėl lėktuvų perėmimo turėjo atitraukti pajėgas ir priemones iš cunamio nusiaubtuose rajonuose besitęsiančios gelbėjimo operacijos.

Rusijos Rytinės karinės apylinkės vadovybė neigia, kad Rusijos kariniai lėktuvai pažeidė Japonijos oro erdvę. „Rusijos aviacija vykdė užduotis tik Rusijos Federacijos teritorijoje“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Interfaks“ pareiškė Rytinės karinės apygardos vado atstovas spaudai Igoris Mudinovas.

„Tomis dienomis mūsų lėktuvai neskraidė virš jūros“, - teigė I. Mudinovas

www.DELFI.lt
 
60
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

E. Lucasas apie Rusiją: scenarijai nedžiugina (198)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 23:00
Ukrainos krizei įgavus naują pagreitį, o Rusijos ir Vakarų konfrontacijai peraugus į rimtą geopolitinį lūžį, pasaulis susidūrė su vienu didžiausiu iššūkių per daugybę metų, teigia žurnalo „The Economist“ vyriausiasis redaktorius Edwardas Lucasas.

Galutinės ataskaita dėl Malaizijos lėktuvo katastrofos teks palaukti (31)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 20:33
Galutinės ataskaita dėl Malaizijos lėktuvo katastrofos teks palaukti
AP/Scanpix
Galutinė ataskaita dėl Malaizijos lėktuvo „Boeing 777“ katastrofos Rytų Ukrainoje turėtų būti paskelbta kitų metų vasarą, penktadienį sakė Nyderlandų užsienio reikalų ministras Fransas Timmermansas.

Trys vokiečiai apkaltinti filmavimo kamerų ir pinigų siuntimu džihadistams (7)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 20:09
Prokurorai penktadienį oficialiai apkaltino tris vokiečius – dėl pinigų ir filmavimo įrangos siuntimo siekiant padėti džihadistų grupuotei „Islamo valstybė“ (IS) kurti propagandinius klipus.

Buvęs Prancūzijos prezidentas N. Sarkozy grįžta (6)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 19:38
Buvęs Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy penktadienį pranešė apie savo grįžimą į politiką ir kandidatavimą į šalies vadovus, skelbia "Reuters".

Škotijos premjeras traukiasi (12)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 19:35
Škotijos premjeras Alexas Salmondas pranešė apie savo atsistatydinimą po to, kai škotai pasisakė prieš nepriklausomybę, skelbia BBC.