Nuotraukoje mėlyname fone matoma „Schweppes Gold“ gazuoto gaiviojo gėrimo skardinė, tai, kas turėtų būti detonatorius, ir jungiklis.

„Islamo valstybės“ teroristai teigia, kad bombą Rusijos keleiviniame lėktuve jie paslėpė aptikę saugumo spragą Šarm aš Šeicho oro uoste.

Taip pat paviešinta ir pasų, kurie, kaip teigiama, priklausė lėktuvo katastrofoje žuvusiems rusams, nuotrauka.

Prierašas skelbia, kad pasus pasisavino džihadistai.

IS pranešė, kad iš pradžių planavo numušti lėktuvą, priklausantį vienai iš JAV vadovaujamos koalicijos, atakuojančios jų kovotojus Sirijoje ir Irake, šalių.

Tačiau kovotojai savo taikinius pasirinko Rusijos lėktuvą, kuris skrido iš Raudonosios jūros Šarm el Šeicho kurorto, kai rugsėjo pabaigoje Maskva pradėjo savo oro pajėgų kampaniją Sirijoje, nurodoma žurnale.

„Islamo valstybės“ grupuotė paskelbė bombos nuotrauką, kuri, pasak jos, buvo susprogdinta Rusijos keleiviniame lėktuve ir kuri nusinešė 224 juo skridusių žmonių gyvybes.

Šis anglų kalba leidžiamo ekstremistinės grupuotės leidinio numeris išėjo su antrašte „YPATINGA savadarbio sprogstamojo užtaiso, kuris susprogdino Rusijos lainerį, nuotrauka“.

Ši džihadistų grupuotė, turinti savo padalinį ir Sinajuje, jau anksčiau prisiėmė atsakomybę už Rusijos lėktuvo katastrofą, tačiau daugiau informacijos nepateikė.

DELFI primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo surasti ir nubausti užpuolikus, atsakingus už 224 žmonių žūtį per praeitą mėnesį įvykusią Rusijos keleivinio lėktuvo katastrofą, kai Maskva pirmą kartą patvirtino, jog Egipte sudužęs laineris buvo susprogdintas, antradienį pranešė Kremlius.

Iki antradienio Rusija nesureikšmindavo Vakarų šalių pareiškimų, kad spalio 31 dieną įvykusi katastrofa buvo teroro aktas, pabrėždama, kad reikia sulaukti oficialaus tyrimo išvadų.

„Tai ne pirmas kartas, kai Rusija susiduria su barbariškais teroristų nusikaltimais“, – prezidentas Vladimiras Putinas sakė per Saugumo tarybos posėdį, įvykusį Kremliuje pirmadienio vakarą.

V.Putinas pridūrė, kad šis išpuolis yra „vienas iš kruviniausių nusikaltimų“ per šiuolaikinės Rusijos istoriją. Reaguodamas jis nurodė Rusijos karinėms oro pajėgoms suintensyvinti aviacijos antskrydžius Sirijoje.

„Mūsų žmonių nužudymas Sinajuje yra vienas iš kruviniausių nusikaltimų pagal aukų skaičių. Nesišluostysime ašarų nuo savo sielos ir širdžių. Tai amžinai liks su mumis. Tačiau tai mums nesutrukdys surasti ir nubausti nusikaltėlius“, – sakoma antradienį Kremliaus paskelbtuose V.Putino komentaruose.

„Mes jų ieškosime visur, kad ir kur jie slėptųsi. Mes juos surasime bet kuriame planetos taške ir nubausime“, – V.Putinas sakė jis per Saugumo tarybos posėdį.

„Veiksime pagal Jungtinių Tautų chartijos 51-ąjį straipsnį, numatantį valstybės teisę gintis. Visi, kas mėgins talkinti nusikaltėliams, turi žinoti, kad (nusikaltimo) slėpimo padariniai visiškai prislėgs jų pečius“, – perspėjo Kremliaus vadovas.

Rusijos saugumo tarybos posėdis buvo sušauktas pirmadienio vakarą, praėjus trims dienoms po to, kai teroristai per virtinę koordinuotų sprogdinimų ir šaudynių nužudė 129 žmones Paryžiuje.

Federalinės saugumo tarnybos (FSB) vadovas Aleksandras Bortnikovas per tą posėdį, kuriam pirmininkavo V.Putinas, sakė, kad ant lėktuvo nuolaužų ir keleivių asmeninių daiktų buvo rasta užsienyje pagamintų sprogmenų pėdsakų.

„Galima vienareikšmiškai pasakyti, kad tai buvo teroro aktas“, – saugumo tarnybos FSB vadovas Aleksandras Bortnikovas sakė V.Putinui per pirmadienį įvykusį susitikimą.

Remdamasis ekspertų išvadomis, jis nurodė, kad lėktuvas subyrėjo ore sprogus bombai, kurios užtaisas atitiko iki 1 kg trotilo.

„Skrydžio metu suveikė savadarbis sprogstamasis užtaisas, kurio galia atitiko iki 1 kg trotilo, – sakė A.Bortnikovas. – Dėl to lėktuvas subyrėjo ore – tai paaiškina, kodėl lėktuvo fiuzeliažo dalys išsibarstė dideliame plote.“

V.Putinas nurodė surasti kaltuosius dėl šio išpuolio, ragindamas dėti visas pastangas, kad kaltininkai stotų prieš teisingumą. Prezidentas taip pat pažadėjo suintensyvinti bombardavimą Sirijoje.

„Mūsų kovinis darbas Sirijoje turi būti ne vien tęsiamas, bet ir sustiprintas tokiu būdu, kad nusikaltėliai suprastų, kad atpildas neišvengiamas“, – V.sakė Putinas.

Viena Sinajuje veikianti grupuotė, susijusi su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS), anksčiau prisiėmė atsakomybę dėl Rusijos lainerio katastrofos, bet Maskva nurodė lauksianti oficialaus tyrimo išvadų.

V.Putinas įpareigojo Užsienio reikalų ministeriją susisiekti su visais Maskvos partneriais ir paprašyti pagalbos tiriant šį išpuolį, taip pat sakė, kad tikisi „mūsų draugų“ palaikymo mėginant surasti ir nubausti kaltuosius.

„Rusijos URM turi kreiptis į visus mūsų partnerius. Šiame darbe, įskaitant nusikaltėlių paiešką ir nubaudimą, tikimės visų mūsų draugų (pagalbos)“, – sakė jis.