„Šviesa, kuri šiuos metus vedė mus visus, buvo užgesinta“, – sakė jo sūnus, premjeras Lee Hsien Loongas per valstybinių laidotuvių ceremoniją Singapūro nacionaliniame universitete, kurioje dalyvavo Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono šalių lyderiai.

Lee Kuan Yew karstas stiklo dėžėje, užklotas raudonos ir baltos spalvų nacionaline vėliava, anksčiau lafetu, prikabintu prie „Land Rover“, buvo atvežtas iš parlamento. Procesijai judant gatvėmis, minia skandavo velionio vardą.

Virš galvų praskrido keturi naikintuvai F-16 iš oro pajėgų aukštojo pilotažo komandos. Vienas jų atsiskyrė nuo kitų – atlikdamas „dingusį žmogų“ simbolizuojančią gedulo figūrą. Procesija tuo metu judėjo per aikštę, kurioje Lee Kuan Yew 1959 metais buvo pirmą kartą prisaikdintas premjeru.

Šiame poste jis dirbo 31 metus, valdydamas tvirta ranka ir transformuodamas Singapūrą iš apsnūdusios tolimos britų kolonijos į metropolį, kuris dabar didžiuojasi vienais aukščiausių pasaulyje gyvenimo standartų.

1965 metais, po trumpos ir audringos sąjungos su Malaizija, Singapūras tapo respublika. Lee Kuan Yew mirė būdamas 91 metų, likus mažiau nei penkiems mėnesiams iki šios salos, kaip atskiros valstybės, 50-ųjų metinių.

21 šūvio salvėmis paprastai yra pagerbiami esami valstybės vadovai, bet Lee Kuan Yew atveju buvo padaryta išimtis.

„Jis yra tarsi tėvas visiems singapūriečiams, buvusioms, esamoms ir ateities kartoms“, – sakė 26 metų slaugytoja Tan Yen Lee iš Singapūro ligoninės, kurioje Lee Kuan Yew pirmadienį mirė po septynias savaites gydyto stipraus plaučių uždegimo.