Gydytojas nelegalius abortus užbaigdavo žirklėmis

 (133)
Filadelfijoje (JAV) gydytoją pripažino kaltu dėl pirmojo laipsnio trijų kūdikių žmogžudysčių. Gydytojas vėlyvus abortus užbaigdavo žirklėmis.
Gydytojas nelegalius abortus užbaigdavo žirklėmis
© AP/Scanpix

Dėl ketvirto kūdikio žmogžudystės gydytoją Kermitą Gosnellį (72 m.) išteisino, nors kūdikis pravirko, kol jam dar neperrėžė kaklo žirklėmis, informuoja BBC.

Mediką taip pat pripažino kaltu dėl netyčinio suaugusios pacientės nužudymo, ši mirė nuo per didelės vaistų dozės.

Prokurorai reikalauja skirti K. Gosnelliui mirties bausmę.

Per trisdešimt darbo metų jis atliko tūkstančius abortų, per metus jis uždirbdavo apie 1,8 mln. JAV dolerių (4,7 mln. Lt).

Kermitas Gosnellis
Kermitas Gosnellis
© AP/Scanpix

Buvę klinikos darbuotojai paliudijo, kad gydytojas nuolat atlikdavo nelegalius vėlyvus abortus, kurie Pensilvanijos valstijoje leidžiami iki 24-ių savaičių.

K. Gosnellis priimdavo kūdikius gyvus, o paskui žirklių dūriu į stuburą nutraukdavo gyvybę.

Vėlyvus nėštumo nutraukimus padėdavo atlikti medicininio išsilavinimo neturinti K. Gosnellio žmona Pearl. Ji prisipažino kalta dėl kelių kaltinimų ir liudijo prieš sutuoktinį.

Vienai moteriai nutraukė nėštumą, kai kūdikiui buvo beveik 30 savaičių, kitas kūdikis beveik 20 minučių kabinosi į gyvenimą. Na o trečias gimė tualete ir judėjo, kol klinikos darbuotojas neperkirto jam stuburo.

K. Gosnellio advokatas Jackas McMahonas argumentavo, kad nė vienas vaisius negimė gyvas, visi judesiai tebuvo pomirtiniai traukuliai ar spazmai.

Teismas kitą savaitę spręs, ar gydytojas nusipelnė mirties bausmės.

www.DELFI.lt
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Brazilijoje vyko masinė prezidentės D. Rousseff apkaltos priešininkų demonstracija

Kairiųjų pažiūrų Brazilijos prezidentė Dilma Rousseff sekmadienį pažadėjo savo šalininkams, masiškai išėjusiems į gatves, nenuleisti rankų ir kovoti, likus savaitei iki jos numatomos apkaltos.

Turkijos ir JAV vadovaujama koalicija smūgiuoja „Islamo valstybei“ (4)

Turkijos kariuomenė pirmadienį sakė, kad JAV vadovaujama koalicija vykdė nepilotuojamų lėktuvų atakas ir artilerijos sviediniais apšaudė „Islamo valstybės“ (IS) pozicijas Sirijoje. Iš viso žuvo per 60 IS grupuotės kovotojų, rašo agentūra AP.

Iš Paryžiaus migrantų stovyklos evakuota daugiau kaip 1 tūkst. žmonių

Policija pirmadienį evakavo daugiau kaip tūkstantį žmonių iš improvizuotos migrantų stovyklos netoli vienos Paryžiaus metro stoties ir tai buvo jau trečias kartas per tris mėnesius, kai ši stovykla likviduojama.

Karinėms pratyboms į Moldovą keliaus 200 JAV karių (8)

Pranešama, kad apie 200 JAV karių vyks į Moldovą daugiau nei dviem savaitėms karinių pratybų, siekiant regione parodyti JAV karinę jėgą, rašo AP.

NATO vadas Europoje: reikia stiprinti žvalgybą vakariniame Rusijos pasienyje (13)

JAV naudoja nepakankamai žvalgybos priemonių, skirtų apsisaugoti nuo Rusijos grėsmės, tad derėtų skirti daugiau dėmesio didėjančių karinių Maskvos ambicijų problemai, interviu leidiniui „The Wall Street Journal“ pareiškė NATO Sąjungininkų pajėgų ir Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas generolas Philipas Breedlove‘as.