Gydytojas nelegalius abortus užbaigdavo žirklėmis

 (133)
Filadelfijoje (JAV) gydytoją pripažino kaltu dėl pirmojo laipsnio trijų kūdikių žmogžudysčių. Gydytojas vėlyvus abortus užbaigdavo žirklėmis.
Gydytojas nelegalius abortus užbaigdavo žirklėmis
© AP/Scanpix

Dėl ketvirto kūdikio žmogžudystės gydytoją Kermitą Gosnellį (72 m.) išteisino, nors kūdikis pravirko, kol jam dar neperrėžė kaklo žirklėmis, informuoja BBC.

Mediką taip pat pripažino kaltu dėl netyčinio suaugusios pacientės nužudymo, ši mirė nuo per didelės vaistų dozės.

Prokurorai reikalauja skirti K. Gosnelliui mirties bausmę.

Per trisdešimt darbo metų jis atliko tūkstančius abortų, per metus jis uždirbdavo apie 1,8 mln. JAV dolerių (4,7 mln. Lt).

Kermitas Gosnellis
Kermitas Gosnellis
© AP/Scanpix

Buvę klinikos darbuotojai paliudijo, kad gydytojas nuolat atlikdavo nelegalius vėlyvus abortus, kurie Pensilvanijos valstijoje leidžiami iki 24-ių savaičių.

K. Gosnellis priimdavo kūdikius gyvus, o paskui žirklių dūriu į stuburą nutraukdavo gyvybę.

Vėlyvus nėštumo nutraukimus padėdavo atlikti medicininio išsilavinimo neturinti K. Gosnellio žmona Pearl. Ji prisipažino kalta dėl kelių kaltinimų ir liudijo prieš sutuoktinį.

Vienai moteriai nutraukė nėštumą, kai kūdikiui buvo beveik 30 savaičių, kitas kūdikis beveik 20 minučių kabinosi į gyvenimą. Na o trečias gimė tualete ir judėjo, kol klinikos darbuotojas neperkirto jam stuburo.

K. Gosnellio advokatas Jackas McMahonas argumentavo, kad nė vienas vaisius negimė gyvas, visi judesiai tebuvo pomirtiniai traukuliai ar spazmai.

Teismas kitą savaitę spręs, ar gydytojas nusipelnė mirties bausmės.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Už D. Britanijos pasilikimą ES nesirengia mokėti bet kokios kainos? (6)

Didžioji Britanija vis sparčiau rieda išstojimo iš Europos Sąjungos link, nors premjeras šią savaitę džiaugėsi sulaukęs kaip tik tokio siūlymo dėl Bendrijos reformų, dėl kokio kovojo. Tačiau, kai apklausos parodė iki šiol didžiausią išstojimo šalininkų persvarą, atrodo, kad Davidas Cameronas ima nebekontroliuoti proceso.

Maskva – vis mažiau prognozuojama: Baltijos jūros regione atmosfera kaista (641)

Baltijos jūros viduryje per buvusį Šaltojo karo pasienį pučia šaltas rytinis vėjas. Prabėgus dvidešimčiai strateginės užmaršties metų, dėl vis mažiau prognozuojamo Rusijos elgesio Gotlando sala vėl grįžta į dėmesio centrą.

JT Saugumo taryba pasmerkė Šiaurės Korėjos žingsnį žada skelbti papildomas sankcijas (17)

Sekmadienio vakarą susirinkusi Jungtinių Tautų Saugumo taryba pasmerkė Šiaurės Korėjos įvykdytą didelio nuotolio raketos paleidimą, praneša bbc.co.uk.

Rusija pasisako prieš planus dislokuoti JAV priešraketinės gynybos sistemas Pietų Korėjoje (52)

Galimas modernios JAV priešraketinės gynybos sistemos dislokavimas Pietų Korėjoje, reaguojant į Šiaurės Korėjos įvykdytą didelio nuotolio raketos paleidimą, sukeltų pavojų Rusijos saugumui, sekmadienį pareiškė vienas įtakingas Rusijos įstatymų leidėjas.

Rusijos policija vaikėsi girto vyro vairuojamą šarvuotį (28)

Rusijos policija sekmadienį dalyvavo neįprastoje operacijoje – pareigūnai persekiojo šarvuotąjį transporterį, vairuojamą neblaivus vyro, kuris galiausiai buvo sulaikytas kartu su savo girtu bičiuliu.