Gruzijoje – skandalas dėl aukštų pareigūnų gėjų sekso scenų

 (96)
Gruzijoje – skandalas dėl aukštų pareigūnų gėjų sekso scenų
© Shutterstock nuotr.

Gruzijos prokurorai antradienį apkaltino buvusius aukštus Gynybos ministerijos pareigūnus organizavus gėjų sekso scenų, kuriose esą dalyvavo kiti aukšti pareigūnai, slaptą filmavimą, ketinant panaudoti šiuos įrašus šantažui.

Trys neįvardyti Gynybos ministerijos pareigūnai buvo suimti, o vėliau paleisti už užstatą, atliekant naujausią tyrimą dėl įtariamų nusikaltimų buvusioje prezidento Michailo Saakašvilio vyriausybėje.

Prokurorai pradėjo daug tyrimų dėl M.Saakašvilio šalininkų veiksmų, kai jo vyriausybė buvo nuversta po spalį vykusių parlamento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Gruzijos premjeras - milijardierius Bidzina Ivanišvilis.

Prokurorai kaltina ankstesnės vyriausybės pareigūnus nufilmavus dešimtis įrašų, kuriuose "visuomenei gerai žinomi" vyrai santykiauja su kitais vyrais. Kaip teigiama, šie įrašai buvo naudojami šantažui.

Prokurorai nurodė, kad šią schemą sukūrė buvęs Karo policijos departamento prie Gynybos ministerijos vadovas Megisas Kardava.

Manoma, kad M.Kardava, laikomas artimu buvusio gynybos ministro ir M.Saakašvilio aplinkos žmogaus Bačo Achalajos sąjungininku, pabėgo iš šalies po spalio 1-ąją įvykusių rinkimų.

Vėliau tie vaizdo įrašai buvo naudojami, siekiant bauginti nufilmuotus asmenis ir priversti juos bendradarbiauti su specialiosiomis tarnybomis bei "reikšti savo palaikymą politiniam režimui", sakė prokurorai.

Prokurorai rado kelis tokius vaizdo įrašus, tačiau sako, kad jų yra iš viso bent 12. Keli žiniasklaidos kanalai dabar tuos įrašus paviešino.

Likus dviem dienoms iki vaizdo įrašų paviešinimų, M.Saakašvilis veikiausiai mėgino surengti prevencinį puolimą, kaltindamas B.Ivanišvilio vyriausybę naudojant "nešvarius metodus", spaudžiant vietos pareigūnus ir teisėjus. Prezidentas taip pat neigė, kad jo vyriausybė kada nors naudojo tokius metodus.

BNS
 
96
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Rusija svaidosi kaltinimais Malaizijos katastrofos tyrėjams (27)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 10:35
Rusijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų (JT) išreiškė abejonių dėl Nyderlandų vadovaujamo tyrimo dėl oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lainerio katastrofos virš prorusiškų separatistų kontroliuojamos teritorijos rytų Ukrainoje ir penktadienį paragino surengti naują tyrimą, prižiūrimą Jungtinių Tautų.

Škotijos įkvėpti: Katalonijos parlamentas pritarė referendumui dėl nepriklausomybės (6)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 09:50
Škotijos įkvėpti: Katalonijos parlamentas pritarė referendumui dėl nepriklausomybės
AP/Scanpix
Katalonijos parlamento dauguma pritarė suteikti teisę regiono prezidentui rengti balsavimą dėl nepriklausomybės, rašo BBC.

Šeši Rusijos naikintuvai įskrido į JAV nustatytą oro erdvės gynybos atpažinimo zoną (70)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 09:09
JAV gynybos pareigūnai patvirtino, kad šeši Rusijos naikintuvai trečiadienį įskrido į JAV prižiūrimą Aliaskos oro erdvės gynybos atpažinimo zoną (OEGAZ), praneša BBC.

Pažadėjo: Ukraina atitrauks kariuomenę atnaujinta 09.26 (112)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 08:30
Ukrainos vyriausybė ir prorusiški separatistai per kontaktinės grupės susitikimą pasirašė taikos plano memorandumą, skelbia BBC.

E. Lucasas apie Rusiją: scenarijai nedžiugina (286)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 23:00
Ukrainos krizei įgavus naują pagreitį, o Rusijos ir Vakarų konfrontacijai peraugus į rimtą geopolitinį lūžį, pasaulis susidūrė su vienu didžiausiu iššūkių per daugybę metų, teigia žurnalo „The Economist“ vyriausiasis redaktorius Edwardas Lucasas.