Gruzijoje – skandalas dėl aukštų pareigūnų gėjų sekso scenų

 (96)
Gruzijoje – skandalas dėl aukštų pareigūnų gėjų sekso scenų
© Shutterstock nuotr.

Gruzijos prokurorai antradienį apkaltino buvusius aukštus Gynybos ministerijos pareigūnus organizavus gėjų sekso scenų, kuriose esą dalyvavo kiti aukšti pareigūnai, slaptą filmavimą, ketinant panaudoti šiuos įrašus šantažui.

Trys neįvardyti Gynybos ministerijos pareigūnai buvo suimti, o vėliau paleisti už užstatą, atliekant naujausią tyrimą dėl įtariamų nusikaltimų buvusioje prezidento Michailo Saakašvilio vyriausybėje.

Prokurorai pradėjo daug tyrimų dėl M.Saakašvilio šalininkų veiksmų, kai jo vyriausybė buvo nuversta po spalį vykusių parlamento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Gruzijos premjeras - milijardierius Bidzina Ivanišvilis.

Prokurorai kaltina ankstesnės vyriausybės pareigūnus nufilmavus dešimtis įrašų, kuriuose "visuomenei gerai žinomi" vyrai santykiauja su kitais vyrais. Kaip teigiama, šie įrašai buvo naudojami šantažui.

Prokurorai nurodė, kad šią schemą sukūrė buvęs Karo policijos departamento prie Gynybos ministerijos vadovas Megisas Kardava.

Manoma, kad M.Kardava, laikomas artimu buvusio gynybos ministro ir M.Saakašvilio aplinkos žmogaus Bačo Achalajos sąjungininku, pabėgo iš šalies po spalio 1-ąją įvykusių rinkimų.

Vėliau tie vaizdo įrašai buvo naudojami, siekiant bauginti nufilmuotus asmenis ir priversti juos bendradarbiauti su specialiosiomis tarnybomis bei "reikšti savo palaikymą politiniam režimui", sakė prokurorai.

Prokurorai rado kelis tokius vaizdo įrašus, tačiau sako, kad jų yra iš viso bent 12. Keli žiniasklaidos kanalai dabar tuos įrašus paviešino.

Likus dviem dienoms iki vaizdo įrašų paviešinimų, M.Saakašvilis veikiausiai mėgino surengti prevencinį puolimą, kaltindamas B.Ivanišvilio vyriausybę naudojant "nešvarius metodus", spaudžiant vietos pareigūnus ir teisėjus. Prezidentas taip pat neigė, kad jo vyriausybė kada nors naudojo tokius metodus.

BNS
 
96
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Ukraina: Mariupolyje tarp separatistų ir Ukrainos karių – susišaudymas yra sužeistųjų (240)

2014 balandžio mėn. 16 d. 23:26
Mariupolyje užpultas Ukrainos 3057 vidaus kariuomenės dalinys. Nežinomieji bandė sugriauti vartus ir reikalavo, vadovą pradėti derybas.

Rusijos žiniasklaida: V. Janukovyčius Velykoms grįš į Ukrainą (150)

2014 balandžio mėn. 16 d. 20:43
Viktoras Janukovyčius
AP/Scanpix
Rusijos naujienų agentūra „Regnum“ praneša, kad nuverstas Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius balandžio 20 d. grįš į Donecką. Tą dieną bus švenčiamos Velykos.

Pakistano Talibanas oficialiai nutraukė paliaubas (4)

2014 balandžio mėn. 16 d. 20:09
Pakistano Talibanas oficialiai nutraukė 40 dienų paliaubas, tačiau vis dar yra pasirengęs deryboms su vyriausybe, remdamasi talibų atstovu.

Kova dėl Škotijos nepriklausomybės įgauna pagreitį (48)

2014 balandžio mėn. 16 d. 20:00
Kova dėl Škotijos nepriklausomybės įgauna pagreitį. Naujausia apklausa rodo didėjančią škotų paramą nepriklausomybės siekiui, skelbia "Reuters".

Separatistai Slavianske įsileido žurnalistą: ką jis pamatė (385)

2014 balandžio mėn. 16 d. 19:25
Separatistai Slavianske įsileido žurnalistą: ką jis pamatė
AP/Scanpix
Praeitą šeštadienį prorusiškai nusiteikę separatistai Ukrainos rytuose esančiame Slaviansko mieste užėmė kelis valstybinius pastatus. Dabar laukiama Kijevo atsako, skelbia „The Daily Beast“.