Gruzijoje – skandalas dėl aukštų pareigūnų gėjų sekso scenų

 (96)
Gruzijoje – skandalas dėl aukštų pareigūnų gėjų sekso scenų
© Shutterstock nuotr.

Gruzijos prokurorai antradienį apkaltino buvusius aukštus Gynybos ministerijos pareigūnus organizavus gėjų sekso scenų, kuriose esą dalyvavo kiti aukšti pareigūnai, slaptą filmavimą, ketinant panaudoti šiuos įrašus šantažui.

Trys neįvardyti Gynybos ministerijos pareigūnai buvo suimti, o vėliau paleisti už užstatą, atliekant naujausią tyrimą dėl įtariamų nusikaltimų buvusioje prezidento Michailo Saakašvilio vyriausybėje.

Prokurorai pradėjo daug tyrimų dėl M.Saakašvilio šalininkų veiksmų, kai jo vyriausybė buvo nuversta po spalį vykusių parlamento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Gruzijos premjeras - milijardierius Bidzina Ivanišvilis.

Prokurorai kaltina ankstesnės vyriausybės pareigūnus nufilmavus dešimtis įrašų, kuriuose "visuomenei gerai žinomi" vyrai santykiauja su kitais vyrais. Kaip teigiama, šie įrašai buvo naudojami šantažui.

Prokurorai nurodė, kad šią schemą sukūrė buvęs Karo policijos departamento prie Gynybos ministerijos vadovas Megisas Kardava.

Manoma, kad M.Kardava, laikomas artimu buvusio gynybos ministro ir M.Saakašvilio aplinkos žmogaus Bačo Achalajos sąjungininku, pabėgo iš šalies po spalio 1-ąją įvykusių rinkimų.

Vėliau tie vaizdo įrašai buvo naudojami, siekiant bauginti nufilmuotus asmenis ir priversti juos bendradarbiauti su specialiosiomis tarnybomis bei "reikšti savo palaikymą politiniam režimui", sakė prokurorai.

Prokurorai rado kelis tokius vaizdo įrašus, tačiau sako, kad jų yra iš viso bent 12. Keli žiniasklaidos kanalai dabar tuos įrašus paviešino.

Likus dviem dienoms iki vaizdo įrašų paviešinimų, M.Saakašvilis veikiausiai mėgino surengti prevencinį puolimą, kaltindamas B.Ivanišvilio vyriausybę naudojant "nešvarius metodus", spaudžiant vietos pareigūnus ir teisėjus. Prezidentas taip pat neigė, kad jo vyriausybė kada nors naudojo tokius metodus.

BNS
 
96
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Afganistanas: moters kerštas – nušovė 25 talibus (36)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 21:23
Afganistane moteris nušovė mažiausiai 25 Talibano kovotojus, nužudžiusius jos sūnų.

Irano prezidentas dalina branduolinius pažadus (2)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 20:59
Irano prezidentas Hassanas Rouhani
AP/Scanpix
Irano prezidentas Hassanas Rouhani pirmadienį pareiškė, kad branduolinė sutartis su pasaulio galiūnėmis bus, nepaisant to, kad Vienos termino nepavyko įgyvendinti ir derybas teko atidėti dar septyniems mėnesiams.

Buvęs Šiaurės Korėjos diktatoriaus asmens sargybinis papasakojo kraupius išgyvenimus (30)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 19:52
Galva daužyti plytas, atlaikyti ant krūtinės plaktuku daužomą granito gabalą, vienu pirštu sutraiškyti elektros lemputes – – tokių gebėjimų reikia, norint dirbti Šiaurės Korėjos elito apsaugoje.

Indijoje užkirstas kelias teroristiniam išpuoliui

2014 lapkričio mėn. 24 d. 19:35
Pirmadienį Indijos policininkai netoli Guvahačio miesto šalies šiaurės rytuose (Asamo valstija) aptiko ir neutralizavo galingą sprogstamąjį įtaisą.

Du Čekijos ministrai gavo paketų su nuodais (3)

2014 lapkričio mėn. 24 d. 19:05
Dviems Čekijos centro kairiųjų vyriausybės ministrams praėjusią savaitę buvo atsiųsti vokai su nuodais, pirmadienį pranešė vietos žiniasklaida ir vienas pareigūnas.