Gruzijoje – skandalas dėl aukštų pareigūnų gėjų sekso scenų

 (96)
Gruzijoje – skandalas dėl aukštų pareigūnų gėjų sekso scenų
© Shutterstock nuotr.

Gruzijos prokurorai antradienį apkaltino buvusius aukštus Gynybos ministerijos pareigūnus organizavus gėjų sekso scenų, kuriose esą dalyvavo kiti aukšti pareigūnai, slaptą filmavimą, ketinant panaudoti šiuos įrašus šantažui.

Trys neįvardyti Gynybos ministerijos pareigūnai buvo suimti, o vėliau paleisti už užstatą, atliekant naujausią tyrimą dėl įtariamų nusikaltimų buvusioje prezidento Michailo Saakašvilio vyriausybėje.

Prokurorai pradėjo daug tyrimų dėl M.Saakašvilio šalininkų veiksmų, kai jo vyriausybė buvo nuversta po spalį vykusių parlamento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Gruzijos premjeras - milijardierius Bidzina Ivanišvilis.

Prokurorai kaltina ankstesnės vyriausybės pareigūnus nufilmavus dešimtis įrašų, kuriuose "visuomenei gerai žinomi" vyrai santykiauja su kitais vyrais. Kaip teigiama, šie įrašai buvo naudojami šantažui.

Prokurorai nurodė, kad šią schemą sukūrė buvęs Karo policijos departamento prie Gynybos ministerijos vadovas Megisas Kardava.

Manoma, kad M.Kardava, laikomas artimu buvusio gynybos ministro ir M.Saakašvilio aplinkos žmogaus Bačo Achalajos sąjungininku, pabėgo iš šalies po spalio 1-ąją įvykusių rinkimų.

Vėliau tie vaizdo įrašai buvo naudojami, siekiant bauginti nufilmuotus asmenis ir priversti juos bendradarbiauti su specialiosiomis tarnybomis bei "reikšti savo palaikymą politiniam režimui", sakė prokurorai.

Prokurorai rado kelis tokius vaizdo įrašus, tačiau sako, kad jų yra iš viso bent 12. Keli žiniasklaidos kanalai dabar tuos įrašus paviešino.

Likus dviem dienoms iki vaizdo įrašų paviešinimų, M.Saakašvilis veikiausiai mėgino surengti prevencinį puolimą, kaltindamas B.Ivanišvilio vyriausybę naudojant "nešvarius metodus", spaudžiant vietos pareigūnus ir teisėjus. Prezidentas taip pat neigė, kad jo vyriausybė kada nors naudojo tokius metodus.

BNS
 
96
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

B. Obama: JAV karinių veiksmų Ukrainoje nesiims atnaujinta 00.25 (87)

2014 rugpjūčio mėn. 29 d. 00:17
Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama sako, kad per susitikimą su Baltijos šalių vadovais Estijoje kitą savaitę patvirtins tvirtą įsipareigojimą NATO sąjungininkų gynybai.

Rusija siunčia žinią Vašingtonui atnaujinta 00.10 (901)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 22:17
Lietuvos prašymu ketvirtadienį 21 val. prasidėjo skubus Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis situacijai Ukrainoje aptarti.

Maskva Ukrainoje ėmėsi įgyvendinti naują strategiją (363)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 21:42
Po jokių realių rezultatų neatnešusio susitikimo su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka Minske Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskva padarys „viską, ką gali“, skatindama taikos planą Rytų Ukrainai ir prisidės prie „pasitikėjimo vieni kitais“ atmosferos kūrimo.

Ukrainoje bus grąžinta privaloma karinė tarnyba (29)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 21:04
Ukrainos nacionalinės saugumo ir gynybos tarybos sprendimu nuo rudens šalyje vėl bus įvesta privaloma karinė tarnyba, skelbia Ukrainos „Interfax“.

Suomijos oro erdvėje - trečias Rusijos pažeidimas (52)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 19:23
Suomija ketvirtadienį apkaltino Rusiją jau trečią karą per mažiau nei savaitę pažeidusią jos oro erdvę ir pareiškė reikalausianti pasiaiškinimo dėl, pasak gynybos ministro, nepriimtino įsibrovimo.