Gruzijoje – skandalas dėl aukštų pareigūnų gėjų sekso scenų

 (96)
Gruzijos prokurorai antradienį apkaltino buvusius aukštus Gynybos ministerijos pareigūnus organizavus gėjų sekso scenų, kuriose esą dalyvavo kiti aukšti pareigūnai, slaptą filmavimą, ketinant panaudoti šiuos įrašus šantažui.
Gruzijoje – skandalas dėl aukštų pareigūnų gėjų sekso scenų
© Shutterstock nuotr.

Trys neįvardyti Gynybos ministerijos pareigūnai buvo suimti, o vėliau paleisti už užstatą, atliekant naujausią tyrimą dėl įtariamų nusikaltimų buvusioje prezidento Michailo Saakašvilio vyriausybėje.

Prokurorai pradėjo daug tyrimų dėl M.Saakašvilio šalininkų veiksmų, kai jo vyriausybė buvo nuversta po spalį vykusių parlamento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis Gruzijos premjeras - milijardierius Bidzina Ivanišvilis.

Prokurorai kaltina ankstesnės vyriausybės pareigūnus nufilmavus dešimtis įrašų, kuriuose "visuomenei gerai žinomi" vyrai santykiauja su kitais vyrais. Kaip teigiama, šie įrašai buvo naudojami šantažui.

Prokurorai nurodė, kad šią schemą sukūrė buvęs Karo policijos departamento prie Gynybos ministerijos vadovas Megisas Kardava.

Manoma, kad M.Kardava, laikomas artimu buvusio gynybos ministro ir M.Saakašvilio aplinkos žmogaus Bačo Achalajos sąjungininku, pabėgo iš šalies po spalio 1-ąją įvykusių rinkimų.

Vėliau tie vaizdo įrašai buvo naudojami, siekiant bauginti nufilmuotus asmenis ir priversti juos bendradarbiauti su specialiosiomis tarnybomis bei "reikšti savo palaikymą politiniam režimui", sakė prokurorai.

Prokurorai rado kelis tokius vaizdo įrašus, tačiau sako, kad jų yra iš viso bent 12. Keli žiniasklaidos kanalai dabar tuos įrašus paviešino.

Likus dviem dienoms iki vaizdo įrašų paviešinimų, M.Saakašvilis veikiausiai mėgino surengti prevencinį puolimą, kaltindamas B.Ivanišvilio vyriausybę naudojant "nešvarius metodus", spaudžiant vietos pareigūnus ir teisėjus. Prezidentas taip pat neigė, kad jo vyriausybė kada nors naudojo tokius metodus.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Th. May: imigracijos kontrolė turi būti ES ir JK susitarimo dalimi

Jungtinės Karalystės (JK) ministrė pirmininkė Theresa May pareiškė, kad bet koks būsimas susitarimas dėl bendradarbiavimo tarp JK ir Europos Sąjungos (ES) turi atsižvelgti į „aiškią žinutę“ dėl imigracijos kontrolės, kurią šalis paskleidė, balsavusi už pasitraukimą iš Sąjungos, rašo agentūra AP.

F. W. Steinmeieris: D. Trumpo pergalė galėtų turėti įtakos transatlantiniams ryšiams (2)

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris pareiškė, kad Respublikonų partijos kandidato Donaldo Trumpo pergalė JAV prezidento rinkimuose galėtų turėti įtakos transatlantiniams ryšiams, praneša naujienų agentūra AP.

Meksika įkalinimą narkotikų prekybos baronui pakeitė namų areštu (2)

Pagyvenęs prekybos narkotikais gaujų vadeiva, nuteistas 1985 metais dėl slapto JAV agento, ketvirtadienio rytą jau buvo perkeltas iš Meksikos kalėjimo į namus, kuriuose turės laikytis namų arešto režimo, pranešė pareigūnai.

Rusija: Sirijos Alepo mieste ketinama atidaryti kelis „išėjimo koridorius“ (22)

Pagrindinė Sirijos sąjungininkė Rusija paskelbė, kad yra ketinama atidaryti kelis koridorius, kuriais civiliai ir neginkluoti sukilėliai galėtų palikti apsiaustą Alepo miestą, praneša BBC.

F. Hollande'as: siekdama kovoti su terorizmo grėsme, Prancūzija suformuos Nacionalinę gvardiją (8)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as ketvirtadienį patvirtino, kad iš esamų karinio rezervo pajėgų suformuos Nacionalinę gvardiją. Formuodama gvardiją Prancūzija sieks geriau apsaugoti savo piliečius, susiduriančius su teroro atakų grėsmėmis, rašo naujienų agentūra "France24".