Gruzija protestuoja prieš Rusijos sistemų „Smerč“ dislokavimą

 (45)
Gruzijos užsienio reikalų ministerija išsiuntė protesto notą Rusijai, reaguodama į Rusijos artilerijos sistemų „Smerč“ dislokavimą Pietų Osetijoje gruodžio mėn. pradžioje, praneša „Interfax“.
Stop
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Nota buvo perduota per Šveicarijos ambasadą. Diplomatiniai Gruzijos ir Rusijos santykiai nutrūko po 2008 m. rugpjūčio mėn. karo. Konsulų funkcijas atlieka Rusijos ir Gruzijos sekcijos, sukurtos prie Šveicarijos ambasadų (Tbilisyje ir Maskvoje).

Anksčiau oficialusis Tbilisis jau išreiškė nepasitenkinimą „Smerč“ sistemų dislokavimu Pietų Osetijoje. Agentūra „Novosti-Gruzija“ pranešė, kad Gruzijos užsienio reikalų ministerija tai traktavo kaip Susitarimo dėl įprastų Europos ginkluotųjų pajėgų pažeidimą ir grėsmę stabilumui Kaukazo regione. Ministerija pakartojo, kad Pietų Osetiją laiko okupuota Gruzijos teritorija.

Savo pretenzijas Gruzijos užsienio reikalų ministerija išsakė JAV, Prancūzijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos ambasadoriams.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Mažoji Mosulo gyventoja apsikabino Kovos su terorizmu tarnybos vyriausiąjį vadą

Iš Mosulo senamiesčio rajono evakuota mergaitė negalėjo neapkabinti Kovos su terorizmu tarnybos (CTS) vyriausiojo vado, taip išreikšdama dėkingumą už išlaisvinimą.

Pirmą kartą istorijoje Didžiosios Britanijos karalienės gvardijai vadovaus moteris

Kanados karinių pajėgų karė tapo pirmąja moterimi, kuriai patikėta garbė vadovauti Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II Bakingamo rūmų rezidencijos gvardijai.

Šiaurės Korėja toliau provokuoja: palygino D. Trumpą su Hitleriu (2)

Šiaurės Korėjos žiniasklaida antradienį palygino JAV prezidentą Donaldą Trumpą su nacių diktatoriumi Adolfu Hitleriu. Šis pareiškimas pasirodė nemažėjant įtampai dėl Pchenjano ginklavimosi ambicijų ir artėjant naujojo Pietų Korėjos prezidento vizitui į Vašingtoną.

Japonija parengė animuotą instrukciją: kaip elgtis Š. Korėjos atakos atveju

Japonijos valdžia pradėjo platinti animuotą pranešimą visuomenei, kuriame žmonėms pateikia instrukcijas, ką daryti, jeigu Šiaurės Korėja surengtų balistinės raketos ataką. Tokia socialinė reklama pradėta transliuoti vis labiau nuogąstaujant, kad Šiaurės Korėja artimiausiu metu surengs daugiau raketinių bandymų ir toliau pažeidinės Jungtinių Tautų rezoliucijas.

A. Merkel nebėra kategoriškai nusiteikusi prieš tos pačios lyties asmenų santuokas

Vokietijos kanclerė Angela Merkel artėjant rinkimams ir didėjant spaudimui jos konservatorių partijai, pirmadienį užsiminė nebesanti kategoriškai nusiteikusi prieš tos pačios lyties asmenų santuokas.