Filipinuose išlaisvinti 183 įkaitai

"Mūsų pajėgos šiuo metu yra toje vietovėje, ir visi 183 įkaitai yra išlaisvinti", telefonu naujienų agentūrai "Reuters" sakė kapitonas Noelas Detoyato (Noelas Detojatas).

Pasak jo, Moro islamo išlaisvinimo fronto (MIIF) sukilėliai daugumą kaimo gyventojų buvo prievarta suvarę į mokyklos pastatą, tačiau kareiviai dabar juos vėl saugiai palydi į namus.

Maždaug 100 MIIF sukilėlių, šeštadienį okupavusių daugiausia krikščionių gyvenamą Pamantingano kaimą Esperansos municipalitete, pasitraukė į artimiausius kalnus, kai čia sekmadienio rytą pasirodė vyriausybės pajėgos.

Kaimas, įsikūręs pagrindinėje pietų regiono Mindanao saloje, yra maždaug už 390 kilometrų į šiaurės rytus nuo Cholo salos, kur "Abu Sayyaf" musulmonų sukilėlių grupuotė beveik tris savaites laiko pagrobę 21 įkaitą, daugiausiai užsieniečius.

Tiek MIIF, tiek "Abu Sayyaf" kovoja už nepriklausomą musulmonų valstybę katalikų dominuojamų Filipinų pietuose.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bręstantys pokyčiai Prancūzijoje: šalies vairas gali atitekti M. Thatcher gerbėjui (15)

Jei JAV rinkimų kampanija jus varo į neviltį, galbūt verta atkreipti dėmesį į Prancūzijos prezidento pirminių rinkimų kampaniją. Prieš savaitę centro dešiniosios pakraipos Prancūzijos žurnalas „Le Point“ visą numerį paskyrė Margaret Thatcher palikimui ir viršelio antraštėje iškėlė klausimą, ar „tečerizmas“ nėra geriausia platforma 2017 m. prezidento rinkimams, „Weekly Standart“ rašo tarptautinių santykių ekspertas Daliboras Rohacas.

Nuo pirmadienio iš migrantų „Džiunglių“ stovyklos Prancūzijoje bus iškeldinami jos gyventojai (2)

Nuo pirmadienio bus iškeldinami „Džiunglėmis“ pramintos migrantų stovyklos, įsikūrusios Prancūzijos šiaurinėje pakrantėje, gyventojai. Iškeldinus migrantus, stovykla bus sugriauta, penktadienį pranešė Prancūzijos institucijos, skelbia agentūra AFP.

Kirkuke IS džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, per antskrydį žuvo 15 moterų (2)

Irako Kirkuko mieste penktadienį, per saugumo pajėgų ir grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų susirėmimus, džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, pranešė policijos pareigūnai ir televizijos kanalas.

Lenkų gynybos ministras: Egiptas pardavė Rusijai „Mistral“ laivus už 1 dolerį (229)

Lenkijos gynybos ministras teigė turintis informacijos, kad Egiptas pardavė du Prancūzijos pagaminus „Mistral“ laivus Rusijai už simbolinę 1 dolerio kainą, praneša naujienų agentūra AP.

Maskva pratęsė paliaubas Alepe iki šeštadienio popietės (7)

Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad pratęsiama „humanitarinė pauzė“ Alepe iki šeštadienio 16 val., jog civiliai ir ginkluoti sukilėliai galėtų saugiai išvykti iš miesto.