Čečėnijoje - tiesioginis prezidento valdymas

Nuo ketvirtadienio Čečėnijoje įvedamas tiesioginis prezidento valdymas, žurnalistams pareiškė Rusijos Saugumo tarybos sekretorius Sergejus Ivanovas.
Pasak S. Ivanovo, būtent tokio valdymo įvedimą reiškia prezidento Vladimiro Putino pasirašytas įsakas dėl laikinų vykdomosios valdžios institucijų Čečėnijoje.

Valstybės Dūmai pateiktas analogiškas įstatymo projektas yra identiškas V. Putino įsakui, teigė Saugumo tarybos sekretorius. Jis paaiškino, kad kai Dūma pritars įstatymo projektui, tada ir bus galima kalbėti apie federalinį valdymą Čečėnijoje.

Tuo tarpu visą valdžią Čečėnijoje į savo rankas yra paėmęs prezidentas, pabrėžė S. Ivanovas.

Pasak S. Ivanovo, laikinosios administracijos vadovas bus pavaldus ir atsakingas prezidentui, vyriausybei, taip pat Rusijos Federacijos prezidento įgaliotiniui Šiaurės Kaukaze Viktorui Kazancevui.

Čečėnijos administracijos vadovas kol kas nepaskirtas. "Prezidentas kol kas delsia", sakė Saugumo tarybos sekretorius. S. Ivanovas pažymėjo, kad šiandieninis įsakas ir įstatymo projektas buvo priimti atsižvelgiant ir į šios Šiaurės Kaukazo respublikos gyventojų nesiliaujamus prašymus nerengti rinkimų.

S. Ivanovas neatmetė galimybės, kad generolas V. Kazancevas įsteigs savo pavaduotojo, kuruojančio išimtinai Čečėnijos klausimus, pareigybę. Jis taip pat pažymėjo, kad buvusios Rusijos Federacijos vyriausybės atstovybės Čečėnijai darbuotojai toliau eis savo pareigas.

Savo ruožtu Rusijos prezidento pavaduotojas Sergejus Jastržembskis pažymėjo, kad įšėjus įsakui ir įstatymo projektui "buvo užpildyta teisinė niša ir sukurta teisinė bazė" pradėti politinį Čečėnijos krizės sureguliavimą.

Tačiau S. Jastržembskis kartu leido suprasti, kad negali būti nė kalbos apie kontrteroristinės operacijos nutraukimą, ir ji bus vykdoma toliau".

Tai patvirtino ir Saugumo tarybos sekrtetorius S. Ivanovas, kuris pabrėžė, kad "Rusijos valdžia į Čečėniją grįžo visiems laikams".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

A. Carteris: rengiamasi izoliuoti IS tvirtovę Raką (6)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį teigė, kad JAV vadovaujama koalicija „ruošia dirvą“ Rakos miesto, vadinamo grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) tvirtove Sirijoje, izoliavimui, praneša naujienų agentūra AFP.

JAV ambasadoriaus rezidencija Maskvoje apmėtyta petardomis (19)

Antradienį prie JAV ambasadoriaus rezidencijos Maskvos centre buvo sulaikyti trys partijos „Kita Rusija“ aktyvistai, praneša naujienų agentūra „Interfax“.

Vengrai prašo Rusijos pasiaiškinti dėl žeminančių komentarų apie 1956 m. sukilimą (68)

Budapeštas antradienį iškvietė Maskvos ambasadorių įteikti notos dėl Rusijos televizijos laidoje išsakytų Vengriją žeminančių komentarų, aiškinant apie 1956 metų sukilimą Vengrijoje prieš sovietinę komunistų valdžią.

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (6)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.

Rusija tvirtina pratęsianti moratoriumą Alepo bombardavimui (24)

Maskva antradienį pranešė, kad Rusijos ir Sirijos karo lėktuvai nerengė antskrydžių virš Alepo miesto pastarąsias septynias paras ir kad laikomasi moratoriumo bombardavimui.