„Business Insider“: Rusija nori įtikinti, kad stato milžiniško dydžio superlėktuvą

 (314)
Rusų konstruojama naujoji transporto priemonė – iš tiesų milžiniško dydžio lėktuvas. Kyla klausimų, ar šis lėktuvas galės pakilti į orą ir ar Rusija iš tikrųjų ketina jį konstruoti.
© Stopkadras

Kremliaus propagandinis kanalas „Russia Today“ praneša, kad naujasis lėktuvas projektuojamas pagal Rusijos karinės pramonės komisijos pateiktas specifikacijas, tačiau naujoji PAK TA transporto priemonė kažin ar galės vykdyti skrydžius viršgarsiniu greičiu ir tuo pačiu gabenti daug sveriančius krovinius.

Vis dėlto iki 2024 m. Rusija žada sukonstruoti net 80 PAK TA lėktuvų, praneša „The Business Insider“.

PAK TA lėktuvas – tai viena iš priemonių, skirtų modernizuoti Rusijos oro pajėgas per artimiausią dešimtmetį. Šiuo metu didžiąją Rusijos karinių oro pajėgų dalį sudaro dar Sovietų Sąjungoje pagaminti lėktuvai.

Rusija iki 2020 m. ketina oro pajėgų turimų lėktuvų atnaujinimui skirti 130 mlrd. JAV dolerių (121,76 mlrd. eurų).

Vis dėlto kol nėra pastatyti šio lėktuvo prototipai, nėra aišku, ar jie galės pakilti į orą ir iš tiesų atlikti jiems teksiančias praktines užduotis.

Kuriant Rusijos penktosios kartos naikintuvą T-50 susidurta su problemomis dėl lėktuvo dizaino.

Indijos oro pajėgos savo ruožtu praneša, kad net ir vėlyvajame projekto vystymo etape vis dar nepavyksta pašalinti jungtinės Rusijos ir Indijos komandos sukonstruoto T-50 modelio su radiolokacijos priemonių neatpažinimo sistemomis ir varikliu susijusių problemų.

„Business Insider“: Rusija nori įtikinti, kad stato milžiniško dydžio superlėktuvą
© Stopkadras

Šis lėktuvas labai nepraktiškas. Dėl savo dydžio ir numatytos 200 tonų naudingosios apkrovos jis gali tūpti tik ant labai ilgo ir tvirto nusileidimo tako, kuris turėtų būti nutiestas specialiai šio tipo lėktuvui.

Maža to, šis lėktuvas sunaudoja neįtikėtinai daug degalų, o tai pat dar labiau apriboja oro uostų, kuriuose šis lėktuvas galėtų leistis ir iš kurių galėtų kilti, skaičių. Be to, dėl milžiniško sparnų mojo šis lėktuvas – lengvai aptinkamas priešininko pajėgų taikinys.

Sunku įsivaizduoti, kas būdamas blaivaus proto patikėtų 200 tonų krovinį gabenti šiam neįtikėtinai griozdiškam lėktuvui.

Jei šio lėktuvo prototipas vis dėlto pakiltų į dangų, tai jau taptų didžiuliu pasiekimu, jau nekalbant apie 80 vienetų, kuriuos ketinama sukonstruoti vėliau.

Kol kas šis lėktuvas – tai tik Rusijos įgeidis, kuris taip pat gali būti ir dalis propagandinio plano, skirto išaukštinti Kremliaus modernizacijos vykdymą ir sukurti įspūdį, kad Rusijos karinė pramonė yra pajėgi, nors iš tiesų taip nėra.

„Business Insider“: Rusija nori įtikinti, kad stato milžiniško dydžio superlėktuvą
© Stopkadras

Net jei PAK TA lėktuvas – tai tik ne itin gudrus Kremliaus triukas, šio naujojo lėktuvo modelis atrodo gana įspūdingai. Štai keletas faktų, kuriuos Maskva praneša apie naująjį lėktuvą, kuriam tikrai netrūksta žavesio, kuris realybe galėtų tapti nebent tik tolimoje ateityje, o galbūt ir niekada.

PAK TA lėktuvą kuria Rusijos aviacijos įmonė „Iljušin“.

Teigiama, kad naujos kartos orlaivis galės skristi viršgarsiniu greičiu, gabenti iki 200 tonų krovinio ir įveikti 7 tūkst. kilometrų atstumą.

Numatyta PAK TA naudingoji apkrova 80 tonų didesnė už didžiausio JAV krovininio lėktuvo „C-5 Galaxy“ naudingąją apkrovą.

„Russia Today“ praneša, kad PAK TA gali gabenti „400 T-14 Armata“ sunkiuosius tankus, nors sunku įsivaizduoti, kam galėtų prireikti sutalpinti 400 tankus į lėktuvą.

Planuojama šiame lėktuve sumontuoti dujų turbininį variklį, o taip pat ir du elektra varomus ventiliatorius. Lėktuvo sparnų užpakalinės dalies paviršius generuos kryptingą trauką. Žinoma, viso to bus galima tikėtis, jei bent vienas iš šių lėktuvų bus sukonstruotas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Kinijoje – baisi nelaimė: po nuošliauža gali būti palaidota apie 100 žmonių (5)

Pekinas, birželio 24 d. (AFP-BNS). Kinų pareigūnai pradėjo ieškoti maždaug 100 žmonių, kurie gali būti palaidoti po nuošliauža, šeštadienį užgriuvusia vieną kalnų kaimą pietvakarinėje Sičuano provincijoje, pranešė vietos pareigūnai.

Penki Londono daugiabučiai evakuoti dėl gaisrų pavojaus (1)

Penki Londono daugiaaukščiai gyvenamieji namai penktadienį buvo evakuojami kilus susirūpinimui dėl priešgaisrinės saugos, nes jų išorinės apdailos plokštės yra tokio paties tipo kaip ir neseniai sudegusiame daugiabutyje „Grenfell Tower“.

S. Berlusconi prisipažino, kuo jam labiausiai patinka D. Trumpas (12)

Buvęs Italijos premjeras Silvio Berlusconi vėl pademonstravo pasauliui originalų savo humoro jausmą, pareikšdamas, kad naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas jam labiausiai patinka dėl šio žmonos Melanios, nors asmeniškai jis jos nepažįsta.

JAV vadovaujama koalicija neturi tikslių duomenų apie IS lyderį (20)

JAV vadovaujama koalicija neturi duomenų apie teroristinės „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės lyderio Abu Bakr al-Baghdadi likimą, bet jis tikrai negali vadovauti islamistų veiksmams Mosule (Irakas) ir Rakoje (Sirija).

Turkijos vandens pramogų parke žuvo penki žmonės (20)

Turkijos šiaurės vakaruose viename vandens parkų elektra mirtinai nutrenkė penkis žmones, iš kurių trys buvo vaikai, pranešė Turkijos žiniasklaida.