Britanijos teismas nuteisė į Siriją kūdikį išsivežusią moterį

 (43)
Moteris, išvykusi į Siriją su savo kūdikui ir įstojusi į „Islamo valstybės“ (IS) gretas penktadienį tapo pirmąja brite, nuteista sugrįžusi iš Sirijos.
Tareena Shakil
Tareena Shakil
© AFP/Scanpix

26-erių Tareena Shakil pripažinta esanti kalta, nes įstojo į IS ir propagavo terorizmą pranešimais socialiniame tinkle „Twitter“ prieš išvykdama iš Didžiosios Britanijos.

Birmingamo teismas nustatė, kad ši moteris buvo radikalizuota internetu ir 2014 metų spalį pareiškė savo artimiesiems, kad vyksta į Turkiją poilsiauti.

Tačiau ji kirto Turkijos ir Sirijos sieną ir nuvyko į Raką Sirijoje.

„Aš išvažiavau, kad pastatyčiau mums visiems namą rojuje, alachas pažadėjo mums rojų, jeigu mes paaukosime savo pasaulietinį gyvenimą x, – parašė ji žinutėje savo giminėms. - Aš negrįšiu“.

Rakoje ji gyveno dideliame name su viena netekėjusia moterimi; nusifotografavo asmenukėje su savo sūnumi, vilkėdama balaklavą, pažymėtą IS simboliu. Kitose nuotraukose ji pozuoja su automatu AK-47 ir pistoletu.

Tačiau gyvenimas pagal IS taisykles T. Shakil pasirodė esąs pernelyg griežtas.

2015 metų sausį ji su sūnumi keliu ėjo Turkijos sienos link. Į Turkijos teritoriją ji pateko bėgte bėgusi apie kilometrą; išvengusi trijų IS karių patrulio, ji pasidavė turkų kariškiams, aiškino teisme T. Shakil.

Britų policija ją sulaikė atvykusią lėktuvu į Londono Hitrou oro uostą pernai vasarį.

Teisme T. Shakil tvirtino į Siriją keliavusi tik norėdama gyventi pagal šariatą.

Nuosprendis jai bus skelbiamas pirmadienį.

BNS
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Buvęs Čado diktatorius už nusikaltimus žmoniškumui nuteistas kalėti iki gyvos galvos (1)

Buvęs Čado diktatorius Hissene'as Habre pirmadienį specialiame teisme Senegale buvo pripažintas kaltu dėl nusikaltimų žmoniškumui ir nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Egiptas nuteisė Musulmonų brolijos lyderį kalėti iki gyvos galvos (1)

Egipto teismas pirmadienį skyrė laisvės atėmimą iki gyvos galvos Musulmonų brolijos lyderiui ir dar 35 žmonėms už jų vaidmenį įnirtinguose susirėmimuose, įsiplieskusiuose po to, kai armija nuvertė islamiškų pažiūrų prezidentą Mohamedą Mursi, pranešė vienas teismo pareigūnas.

Nufilmuota, kaip Alepe iš griuvėsių išgelbėjama moteris

Vaizdo įrašas, pasirodęs viename socialiniame tinkle, rodo, kaip pilietinės gynybos organizacijos „White Helmets“ („Balti šalmai“) nariai sukilėlių užimtame Alepo rajone Tarik al Babe iš vieno sugriauto pastato griuvėsių išgelbėja moterį.

Prancūzijoje teisiami septyni prie „Islamo valstybės“ prisijungę asmenys (1)

Septyni Prancūzijos piliečiai, įtariami keliavę į Siriją prisijungti prie grupuotės „Islamo valstybė“ (IS), turi būti teisiami pirmadienį. Tarp kaltinamųjų yra ir lapkričio 13 d. atakas Paryžiuje įvykdžiusio nusikaltėlio brolis, praneša AFP.

Pakistane priimtas protu sunkiai suvokiamas leidimas (120)

Pakistano islamo ideologijos taryba paskelbė dokumentą, kuriame vyrams leidžiama nesmarkiai mušti žmonas.