Aziją sukrėtė stiprus žemės drebėjimas

Ketvirtadienį Indonezijos Sumatros salą, Kiniją, Mianmarą ir Japoniją sukrėtė stiprūs požeminiai smūgiai, pranešė seismologai.
Mokslininkai mano, kad šios savaitės seisminis suaktyvėjimas kilo dėl praėjusį sekmadienį Sumatroje įvykusio žemės drebėjimo, kurio stiprumas buvo 7,9 balo pagal Richterio skalę ir kuris galėjo išjudinti didžiules litosferos plokštes po Azijos jūrų dugnu.

Japonijoje šią savaitę užfiksuoti 3 gana stiprūs žemės drebėjimai, o Kinijoje ir Mianmare - 2. Beveik visi jie buvo stipresni nei 5 balai pagal Richterio skalę.

Per sekmadienį Sumatrą sukrėtusį žemės drebėjimą žuvo mažiausiai 120 žmonių, o sužeista 1,3 tūkst. Po drebėjimo užfiksuota apie 400 pakartotinių jo smūgių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (21)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (25)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (2)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.

Sacharovo premijos laureatė: ši premija – nusikalstamo nežmoniškumo pasmerkimas (4)

Irakietė Nadia Murad, grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) nelaisvėje daug mėnesių išbuvusi jezidų gynėja, ketvirtadienį Sacharovo žmogaus teisių premiją pavadino džihadistų vykdomo „nusikalstamo nežmoniškumo pasmerkimu“.

Nairobyje prie JAV ambasados nušautas pareigūną sužeidęs vyras

Nairobyje prie Jungtinių Valstijų ambasados ketvirtadienį Kenijos policijos pareigūnai nušovė asmenį, peiliu subadžiusį kitą pareigūną, pranešė policija.